Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számíthatok rá vajon, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számíthatok rá vajon, ha anyagilag így áll hozzám?

Figyelt kérdés
Egy éve járunk, komoly a kapcsolatunk. A párom jól keres, 29 éves férfi, én 21 vagyok, még tanulok. Az a problémám, hogy a szüleinek mindent megvesz, pénzt is ad nekik, pedig nem szorulnak rá, ki is használják én úgy érzem. Én nyáron tudok dolgozni, de szorgalmi időszakban nem. Nem azt várom, hogy tartson el, de mindig kifutok a pénzemből, pedig nagyon spórolok. Jól esne, ha néha segítene, de nem érzem úgy, hogy számíthatok rá. Hiába mondom, hogy draga a bérlet vagy a fogamzásgátló. Neki ez nem sok, de én legalább biztosabbnak érezném. Főleg, hogy ilyen hozzáállásal nem tudom, hogy merjek-e igazán komolyan tervezni vele.
2017. júl. 6. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%

ha anyagilag nem teheted meg, inkább ne is legyen kapcsolatod


ne a szüleitől sajnáld az ő pénzét, hanem keresd meg a magadét

gimis korom óta dolgozok, a pofán leszakadna, ha így kezelném a párom

szerintem jogos, hogy nem ad, nem vagy gyerek

2017. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Az, hogy nem hagyja magát kihasználni és lehúzni, pont, hogy arra utal, hogy megbízható. A családjával úgy osztják be a pénzüket, ahogy akarják, nem egy 21 éves kislány fogja ezt megmondani.

Ezer másik egyetemista dolgozik szorgalmi időszakban, én is végigdolgoztam az egyetemet. Elhiszem, hogy lehúzni a szerelmedet könnyebb, de tegyél neki egy szívességet, és keress valami normális munkát. Ő is komolyabban tervezne veled, hidd el.

2017. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Bocsáss meg, de ez úgy hangzik, hogy "a szüleinek úgysincs szüksége rá, adja csak nekem..."


Itt nem feltétlenül az ő hozzáállása a hibásabb.

2017. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Hú ez jó nehéz. Inkább nem is mondok semmit. Amúgy arra tippelek, hogy azért nem segít és osztja meg veled az anyagi erőforrásait, mert be van szarva. És ha csinálná akkor nem bízna magában, hogy nem ez tart e téged a kapcsolatban.


De ettől még tök nehéz úgy együtt lenni valakivel, hogy én szenvedek alapvető dolgokon, neki meg ezek nem így problémák és nem tesz semmit.

2017. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Én nő vagyok, és elég kevés a jövedelmem, de amikor a barátom átmenetileg nehéz helyzetben volt, gondolkodás nélkül segítettem neki. Jó, nem pénzt adtam, de hetekig főztem rá, hogy legalább s kaján tudjon spórolni. Szóval nekem furcsa lenne, ha tudom, hogy akit szeretek, annak nehéz, és ne támogatnám azzal, amivel tudom. Mondjuk megvehetné a fogamzásgátlódat, aminek ő is haszonélvezője, vagy meghívhatna hó végén ebédelni, ami azért még nagyon messze van az eltartástól, meg az anyagi lehúzástól.

Lehet, hogy nem sajnálná tőled a pénzt, de attól tart, hogy neked megalázó lenne, ha anyagilag támogatna. Egyszer beszélnetek kéne erről.

2017. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azon akadt meg a szemem,hogy egyedül állod a fogamzásgátlást. Nem tudom ki kit gondol,de ha a párom nem szállna bele akkor biztos nem feküdnék le vele. Az ő érdeke is a dolog. Ha nem tetszik akkor szevasz.


A bérlet és egyéb dolgok meg sajnos csak téged terhelhetnek Kérdező. Esetleg kölcsönkérhetsz de követelni semmiképp sem. Beszélj vele erről s ha úgy látja segít,de a fogamzásgátló felét keményen hajtsd be!

2017. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mint látod, minden válaszoló a saját múltjának keserű v édes tapasztalatai alapján ítél meg téged és a helyzetedet, ezért inkább én nem javaslok semmit. Nem ismerem elég mélyen a problémád. Tehát:

-a párod tudja, h hó végére ki szoktál futni a pénzedből?

-mi a véleménye azokról, akik nála rosszabb anyagi helyzetben vannak?

-beszéltél már vele arról, hogy ő hogyan látja problémád megoldását?

-rákérdeztél már, hogy ha hozzámész és gyerekeitek lesznek, akkor is így áll majd a családtagok anyagi gondjainak az elsimításához?


Légy szíves, ne írd ide a válasziadat/válaszait, nem ránk, hanem rád és őrá tartoznak. De te nem szabad figyelmen kívül hagyd, amit tőle fogsz hallani ez ügyben. Hisz vele akarsz később együtt élni. Ugye?


Üdv Ʀ

2017. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Kimondtad szavakkal?


Beszéld meg vele.

2017. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

rossz helyen tetted fel a kérdést. itt max csak leugatnak a nőgyűlölő lúzerek, hogy el akarod tartatni magad.

egy kapcsolatban a kölcsönös támogatás (nem anyagi) és egymás segítése az elsődleges szempont, nem?

hisz szeretik egymást a felek, és nem egy szexkapcsolatról van szó.

legtöbben a mai világban a párkapcsolat(ot)=dugópajti -ként értelmezik, mert azt se tudják mi az az empátia és önzetlen szeretet.

csak legyen kibe belelőni a patront, és akkor már 99%-ig teljesítették a férfi kötelezettségeiket.

ha valaki erre nem jön rá magától, akkor nem érdemes erőltetni a dolgot, szerintem.

30F

2017. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

#9


Ezzel annyi a baj csupán, hogy nemigen szokott kölcsönös lenni. Az egyik fél kinevezi magát áldozatnak, a másik pedig támogatja.

2017. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!