Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen feltételekkel nem éri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen feltételekkel nem éri meg külföldre menni csajjal se?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő vagyok, azt itthon is megfizetik, persze külföldön sokkal többet kereshetnék, de nincs akkora bérkülönbség mint más szakmákban. Tehát nincs 4x annyi bér, csak mondjuk 2x annyi.

Már külföldön élő tucatnyi ismerősömtől hallom, hogy egy magyar és más keleti férfi külföldön kevesebb esélyekkel indul a nők szemében mint mondjuk itthon egy roma. Tehát ott egy kelet-európai férfi státusza az alacsonyabb mint itthon egy cigány társadalmi státusza, épp ezért semmilyen nőnek nem kell. Viszont azt is hallottam, hogy a keleti nőket meg viszik mint a cukrot a külföldi férfiak, nem azért mert szebbek lennének, hanem mert akinek nincs barátnője, az keleti barátnőt keres, mert azoknak alacsonyabbak az elvárásai, ennyi.

Jelenleg van egy gyönyörű 21 éves barátnőm, tényleg egy modell kategória. Viszont az ismerőseim olyan rémhíreket terjesztenek, hogy ki ne hozzam a barátnőmet, mert fél éven belül kb. minden magyar férfit kidob a barátnője egy nyugati férfiért. És én is ettől félek. Mert itthon én vagyok a társadalom csúcsa egy ilyen fizetéssel, de kint rengeteg gazdag pasi van és rengeteg mindenkinek a segge alá tettek nyugati vagyonokat a szülei és egyszerűen nem kell csinálnia semmit mégis gazdag és ő a király.

Szerintetek ilyen körülmények között, ilyen szakmával nem érdemes kimennem külföldre és ennyi bérkülönbségért kockáztatni a szép fiatal barátnőmet?


2017. júl. 9. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez h*lyeség. Ha a szép fiatal barátnődben van gerinc mindegy hol vagytok hűséges lesz hozzád. Persze ehhez az is kell,hogy a munka mellett fordíts rá kellő minőségi időt.
2017. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A társadalom csúcsa nem te vagy alkalmazottként. Messziről sem.

Ezt a kérdést mutasd meg a barátnődnek is, hogy ennyire tartod.

2017. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2


Jó nyilván mindenkinél vannak gazdagabbak, de az én ismerőseim körében nem nagyon ismerek olyat aki nálam többet keres. Attól még, hogy alkalmazott vagyok, óriási különbségek vannak alkalmazott és másik alkalmazott között. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon a vállalatok 80-90%-a becsődöl és még azt a tőkét is bukja amit az egészbe belefeccölt. Tehát nem kell elájulni attól ha valaki vállalkozó...

2017. júl. 9. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha ennyire nem tudsz gondokodni, akkor hogy lettél szoftverfejlesztö?


Ha a barátnöd azért van veled, mert te "a társadalom csúcsa" vagy, akkor az nem párkapcsolat, hanem kitartó és kitartott - ebben az esetben ha talál jobb eltartót, akkor ott hagy.

Ha azért van veled, mert téged szeret, akkor a "rengeteg gazdag pasi"-nak semmi esélye.

2017. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4


Nem vagyok az eltartója egyáltalán. De azért mégiscsak nőből van, ráadásul baromi jól néz ki. Nézzünk szembe a tényekkel, még a legkedvesebb és leghűségesebbnek tűnő nőnek is el tudja csavarni a fejét egy gazdag és vagyonos és társadalmi státusszal rendelkező pasi.

2017. júl. 9. 20:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez de szánalmas.
2017. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez ugyan ugy a ferfiakra is vonatkozik kerdezo. Mindenkinel van jobb, szebb, okosabb, de ha vki tenyleg szereti a parjat, akkor magasrol lesz*rja.
2017. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A férjem is szoftverfejlesztő, együtt jöttünk ki külföldre 2 éve, és eszem ágában sincs elhagyni. És valóban itt nem olyan kirívó a fizetése, de elég jól élünk, én is dolgozom, és a fizetésünk nagy részét félre tudjuk tenni. Igaz, hogy a környezetünkhöz képest szerényebben élünk, nincs hatalmas házunk, 2 nagy autónk, de már tudtunk házat venni, és együtt örülünk minden sikernek, minden lépésnek, amivel előbbre jutunk. Te ismered a barátnődet, hogy mennyire anyagias és mennyire szereti a kényelmet. Én inkább azt tapasztalom, hogy azok a párok, akik együtt jönnek ki, sokkal inkább kitartanak egymás mellett. Persze nem a felszínes cicababák.
2017. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nézzünk szembe a tényekkel, még a legkedvesebb és leghűségesebbnek tűnő nőnek is el tudja csavarni a fejét egy gazdag és vagyonos és társadalmi státusszal rendelkező pasi."


Ha ennyire hülye vagy, akkor megérdemled, hoyg ott hagyjon.


Egy normális nö pénzért vagy társadalmi státuszért nem hagy ott valakit, akit szeret

2017. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a külföldi ismerőseid azért terjesztik ezt, mert túl bénák ahhoz, hogy felszedjenek egy "nyugati" nőt.


Én Ausztriában élek az osztrák férjemmel, aki mellesleg nem azért vett el, mert alacsonyabbak az elvárásaim és én sem azért mentem hozzá, mert a szülei "nyugati vagyonokat tettek a segge alá". Igaz, jól kereső diplomás férfi, de albérletben lakunk (ahogy az ittélő az emberek többsége) és az én 7 éves kisautómmal járunk (mert nincs nagyobbra vagy többre szükségünk).


Ezenkívül a fordítottjára is van példa, két osztrák barátnőmnek is (az egyikük orvos, a másikuk pszichológus) magyar barátja van.


Hogy mi lehet az oka, hogy a magyar férfiakat fél év után kidobja a barátnőjük, azt nem tudom, de valószínűleg nem (vagy nem csak) az anyagiak lehet az oka. Előfordulhat például, hogy a nyugati férfiak kedvesebbek, udvariasabbak, esetleg más a hozzáállásuk a férfi-női szerepekhez és nem esik le a gyűrű az ujjukról, ha ki kell porszívózni. Szóval ez számodra nézve is veszélyes lehet, bérkülönbségtől függetlenül. A barátnődet pedig nem csak külföldön, hanem Magyaroszágon is minden nap kockáztatod, mert mindig van egy jóképűbb/gazdagabb/izgalmasabb férfi. Ez csak akkor nem jelent problémát, ha tényleg szeret téged, de úgy tűnik, ebben nem igazán bízol...

2017. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!