Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a tényről? Manapság egyre kevesebb a házasságkötés, ebből kifolyólag egyre kevesebb gyermek születik Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről, mi lehet az oka?
2010. máj. 21. 17:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
Hát a szociológia az oka. Meg a KáeSHá. XD XD
2010. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Addig oké, hogy "kiéljük magunkat", meg "szexuális-élvezkedés forradalom", de azért kellene lennie egy határnak. Ha mindig csak d*gni akarunk, azt el lehet fogadni, mert modernek vagyunk, de az is tény, hogy ha senki sem szül, akkor elfogyunk. :) GG
2010. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat, különben lepontozás lesz!
2010. máj. 21. 17:54
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Én nem bánom. A házasságot nem tartom halálosan fontos dolognak, természetesen ha megkérnek, örülök, de nemm akarom nagyon. Mert a házasságtól mi változik? Számomra csak egy papír, mivel csak olyan emberrek vagyok együtt aki komolyan gondolja, felvállal stb. A házasságtól az ember nem változik meg, nem lesz jobb semmi sem lesz más mint előtti csak épp hivatals lesz ennyi. De aki komoly kapcsolatban van az a házasság után sem fog máshogy élni mint előtte.

Gyereket én személy szerint nem akarok. Nő vagyok de sosem érdekelt ez a téma. Tudom hogy a magyarság fogy, viszont a földön túlnépesefés van és szerintem fontosabb hogy a föld éljen mint hogy nőjlön a magyarok száma és a föld elpusztuljon mert nem bír már több embert! Aki akar gyereket az meg is szüli, tök mindegy hogy házasságban van vagy nem! Nem is értem, miért lenne ettől kevesebb gyerek. Házasságot kötni nem olyan drága vagy nagy dolog...

Szóval engem nem zavar ez a tény. Az is lehet még az oka, hogy az emberek ma szabadabban élhetnek és nem kell arra figyelniük hogy mit vár el tőlük az anyjuk, apjuk, nincsenek olyan komoly szabályok. És ez szerintem jó. Attól hogy valami régen volt, nem azt jelenti hogy jobb is!

2010. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Rohanó világot élünk. Ma már a nők igenis elhagyják a férjüket, ha nem érzik magukat jól a házasságban. Régen ez hatalmas bűn volt.

A mai fiatalok meg még 30 fölött is az igazit keresik, a saját igényeiket nézik, azt tartják szem előtt, márpedig a házasság kulcsa az alkalmazkodás, a kompromisszumkészség. na, erre ma már kevesen hajlandók.

Ha születik is gyerek, inkább élettársi kapcsolatba születik, és ki tudja, a testvére már kitől fogan meg... Magyarán a szülei nem maradnak együtt. Tervezve születik a legkevesebb gyerek, sok helyütt csak "becsúszik" és akkor már maradjon, hisz a lány közel van lassan a 30hoz, vagy el is hagyta azt.

Nagyjából ennyi jutott eszembe.

2010. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a házasság és a gyermekvállalás nem függ össze. Lehet boldog párkapcsolatban élni, gyerekekkel együtt úgy is, hogy nem házasodnak össze. Ezt inkább 2 dologgal hozná összefüggésbe:

1. nehéz megteremteni a biztos anyagi feltételeket a gyermekvállaláshoz. Arra gondolok, hogy ha megszületik a gyerek, legyen hová lefektetni és legyen mit enni adni neki. Szinte senkinek sem biztos a megélhetése. Ki akar úgy gyereket szülni, hogy nem biztos benne, hogy később megfelelően tud gondoskodni róla?

2. feminizmus. A nők is dolgozni akarnak, egyenlők lenni a férfiakkal, karriert akarnak, így kitolódik a gyermekvállalás. Persze nem minden nő ilyen, én sem, de ez is egyre népszerűbb.

2010. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És szerintetek ez a túlzott szabadság jó?
2010. máj. 21. 18:05
 8/20 anonim ***** válasza:

Honnan lehet azt tudni, hogy kevesebb gyermek születik? Megírta az újság, volt a hiradóban, készült róla felmérés? Ha igen, tekinthető-e teljesen hiteles forrásnak, tehát ahogy kérdező írod, hogy TÉNY, biztos hogy így van? Biztos, hogy válság van? Aki nem tudja, hogy válság van az ugyanúgy szenved, mint aki nem?

Ha valaki, aki a szemedben értékes személy, és ezt állítja neked, és továbbadod mint TÉNY, lehet, hogy hazudott neked, Te pedig úgy hazudsz hogy rajta sem lehet kapni, tehát elhiszed?


Ha gondolod lepontozhatsz, de Én szkeptikus vagyok.

2010. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, a válaszod komoly, és köszönöm, hogy megtiszteltél a véleményeddel.
2010. máj. 21. 18:09
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem régen is ugyanennyi gyerek és válás, élettársi kapcsolat lett volna ha nem lett volna kötelező gyereket szülni meg együtt maradni! Szóval az ember nem nagyon változott, csak a szabályok, és szerintem így sokkal jobb, én nem élnék régebbi korban!
2010. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!