Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a tényről? Manapság egyre kevesebb a házasságkötés, ebből kifolyólag egyre kevesebb gyermek születik Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről, mi lehet az oka?
2010. máj. 21. 17:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én szeretnék férjhez menni majd idővel, de sok ember úgy gondolja ebbe a világba, hogy ez már ciki meg felesleges, pedig a házasság nem csak egy papírról szól, sokkal többről van itt szó, mint egy bugyuta papírról. Gyerekvállalással meg sok ember tényleg úgy van, hogy a karrier, aztán a gyerek. Ez is egy megoldás, de 30-on túl az ember már nem szül 3-4 gyereket, maximum 1-et, vagy 2-t, és nincs utánpótlás, mert ha meghal a 2 szülő, 2 gyerek marad fenn, vagy 1, magyarul ugyan annyiba vann az emberiség, sőt, sok esetbe még kevesebbe is. szerintem ezért. kicsit kusza lett, de remélem érthető.
2010. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem akarom kiélni magam, soha nem is akartam. Egy kapcsolatot szerettem volna és azon belül kiélni a vágyaimat a szerelmemmel. De az ötlet lefulladt... Nem tudom mit várhatok a jövőtől ha én szeretnék egy rendes kapcsolatot, később családot, de a körülmények nem úgy alakulnak, akkor ezt is beszoptam. :S


Gáz, hogy sokan úgy gondolkoznak, hogy majd jön másik...


18/l

2010. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 válaszolóval értek egyet, köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 21. 21:28
 14/20 anonim ***** válasza:

Engem mélységesen elszomorít,mégpedig azért,mert én szeretnék férjhez menni meg gyereket szülni és szerintem ezzel sokan így vannak,csak nagyon nehezen lehet eljutni odáig. Ott kezdődik a dolog,hogyha az ember szeretne jól fizető munkát kapni,akkor kénytelen diplomát szerezni és mire az ember kézhez kapja a diplomáját,addigra már a húszas évei közepén jár és még az ég egy adta világon semmi mást nem csinált csak tanult,jó esetben dolgozott is mellette,h ne kelljen 2* évesen a szülei nyakán élnie. Majd főállásban elhelyezkedik valahol, hogy megteremtse a kellő anyagi hátteret ahhoz,hogy az esküvő költségeit állni tudja, hogy legyen egy saját lakása és el tudja tartani a gyerekét. Viszont egy nő állása igencsak veszélybe kerül,ha gyereket szeretne és egy fizetés(+juttatások) nem biztos,hogy elég 3 embernek. Itt kezdődik. A másik kérdés,hogy mikor szüljünk gyereket? Lehet szülni felsőfokú tanulmányaink alatt,de az a legtöbb esetben a tanulás rovására mehet,így még később lesz használható papír a kezünkben. Lehet szülni diploma után,de akkor 30 körüliek leszünk,mire munkát tudunk vállalni és egy középkorú nő nulla szakmai tapasztalattal +gyerekkel senkinek sem kell....vagy elkezdünk dolgozni és 1-2 év múlva benyögjük,h oké,akkor GYES...ezt a munkáltatók nem igazán szeretik,ezért már az elején tudni akarják,hogy mikor kívánsz lebabázni és ha túl őszinte vagy,akkor "köszönjük majd értesítjük, a soha viszont nem látásra". Tehát minden a karrierről szól,ami szerintem borzalmas, mert egy nőnek nem ez a dolga,de sajnos nincs más választás. Én szívem szerint főállású anya és háziasszony lennék, de ezt a mai világ már nem engedi meg és pontosan ezért nem akarnak szülni a karrierista fiatalok, mert a kettő egyszerre csak nagy szerencsével megy. Persze vannak akik nem gondolják át ennyire a dolgokat és felkészületlenül szülik a gyerekeket a semmibe. De én gondolnék a gyerekemre és nem szülném bele szegénységbe és bizonytalanságba. Tény,hogy "valahogy csak felnőnek" azok a gyerekek,de én egy biztos hátteret szeretnék biztosítani majd a gyerekemnek,hogy normális gyerekkora legyen és ne kelljen semmiben hiányt szenvednie.

Jó kis téma ez,órákig tudnám boncolgatni,mivel engem is nagyon foglalkoztat a téma,de valahogy soha nem látom meg a fényt az alagút végén,hogy akkor most mi is lenne a jó megoldás?!

Bocsi,hogy hosszúra sikerült.

Üdv., /Szmötyi/

2010. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy a gyerekhez szerintem nem elég érett egy 2-3 éves kapcsolat, sokszor még 10 sem...

Tegyük fel, hogy valaki 28 évesen akar szülni (ami szerintem már kicsit késő), akkor ahhoz legkésőbb 24 éves korában kell összejönnie, hogy legyen egy erre alkalmas kapcsolata. De Sajnos sok 24-30 éves magányos. És ha valaki pl 35 évesen találja meg a szerelmet az szerintem szart sem ér...

18/l

2010. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki nem akar házasodni vagy nem akar gyereket még nem jelenti azt hogy "élni" akar, meg minden pasit/csajt kipróbálni.
2010. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor mit jelent?
2010. máj. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis azt jelenti, nekem ne mondja senki, régen teljesen más helyzet volt, ott házasság és gyerekek, most meg gondol egyet a nő, és azt mondja, hogy jaj hát én nem szülök, mert ... xy ezer okot tudnak az ilyenek felsorolni!

Nesze nektek egyenjoguság! Most már mindenki azthiszi,hogy bármit megtehet, ha ezt látnák az ük szüleink,hogy ilyen aberrált világba élünk(nem csak a házasság, gyerek téma miatt), szerintem sírva fakadnának!!

18:18 voltam

2010. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nehéz biztos egzisztenciális helyzetet teremteni, de azért régen is voltak tanult emberek sok gyerekkel, talán az ő példájukat kellene követni, nem tudom... Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 22. 11:02
 20/20 anonim ***** válasza:
Én nem tudom kinek árt az aki nem akar gyereket vagy házasságot! Nagyon is jó hogy ezt ma már eldönthetjük! Itt nem arról van szó hogy régen voltak szabályok, most meg nincsenek, mindenki azt csinál amit akar, pl ha valaki lövöldözni akar utcán akkor megteheti. A két fent említett dologgal senkinek sem árt és amíg nem árt addig azt csinál amit akar.
2010. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!