Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék visszakattanni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék visszakattanni a normális énemre, ahogy szingliként gondolkoztam más nők szépségéről?

Figyelt kérdés

Sok kamu kérdésem volt itt, de most ez egy őszinte. Mondjuk nem tudom, tudtok-e segíteni.

Amúgy ez nem egy ilyen nagy probléma az életben, de létező, bosszantó jelenség. Jó lenne valahogy lerendeznem magamban.

Arról van szó, hogy amíg szingli voltam, simán eldöntöttem az egyes nőkről, akár képen, akár élőben láttam, hogy szép-e vagy nem. Sőt legtöbbször akkor is igyekeztem szépnek látni őket, ha amúgy nem voltak egy feltűnő szépségek. Mindig egyedi szépségnek láttam a legtöbb női arcot. Senkit se rondáztam volna le, maximum ha valaki anitpatikus arcú, akkor mondtam volna, hogy na ez nem valami szép.

De mióta van barátom (másfél éve), nagyon megváltozott a helyzet. Ha nincs mellettem, még előjön a "normális énem", de a legtöbbször inkább az van, hogy az ilyen filmekben meg akárhol látott nőkön határozottan NEM azt nézem, mitől szép, hanem hogy mennyire ronda már hozzám képet. Ha a barátom megjegyzi valamelyikre hogy "predátor feje van" vagy "kiélt feje van" akkor már megvédem az adott személyt, hogy szép szerintem, ne szólja le a nőket, nekem tetszik. De ha meg azt mondja hogy: "Szerinted szép? Nem tudom eldönteni." Vagy: "Régen tetszett ez a nő.", akkor már cseszett rondának látom magamhoz képest, és a szételemzem a tökéletlenségeit.

Jó lenne végre nyugalomban lennem a nőket illetően, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a barátommal egyetértésben megállapítsam, milyen szép valaki. Képtelenség.

Amúgy ő is tudja hogy féltékenykedő típus vagyok, nem is örül neki. De amúgy nem ad rá okot, hisz eleve azért ismert meg mert bejöttem neki, meg tudom, látom, hallom is tőle, hogy odavan értem, a külsőmért is. És nem csajozgat, elkőteleződő típus.

Amúgy azt is szoktam neki mondani, hogy ha a legrondább vagyok, akkor is én vagyok a barátnője és engem szeret, szóval lényegtelen a többi nő jó-e. :D Ezt pl. olyankor mondom, ha voltunk egy társaságban, és utána mondja, én voltam ott a legszebb. Én nem mérem magam össze a társaság nőtagjaival, de úgy tűnik ő igen, és nem akarom hogy egyszer arra jusson, valaki szebb. Mert amúgy is tökmindegy ki a szebb, én vagyok a barátosnője!

Amúgy őszinte, ha valaki aki szerintem szép, de szerinte nem, azt úgy is gondolja, nem a kedvemért hazudik. Ha meg valaki szép szerinte, azt sem fogja letagadni csak hogy ne féltélenykedjek.


2017. júl. 26. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg csak az számít, hogy ki a szebb? Más értékeid vannak?
2017. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de sztem érdemes elmenned egy pszichológushoz. Ez a fajta féltékenykedés nem egészséges, és sztem hétköznapi praktikákkal nem is igazán lehet ezen változtatni.
2017. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es szerintem te nem olvastad el.
2017. júl. 26. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Mindig elemeztük, hogy ki a szép és ki nem. Néha fogtam a fejem, hogy kit tart szépnek vagy kevésbé szépnek. Utóbbiakat mindig védtem, előbbiekben meg hibákat kerestem. Na meg felmerült bennem, hogy ha neki ennyire más az ideálja, akkor mit keresek én mellette? A lényeg, hogy magadat kéne rendbe tenni fejbe, mert önbizalmat nem lehet a toppon. El kell fogadni, hogy vannak nálad szebbek de a legszebb nőt is éppen csalja valaki. Nem azért vagy a barátod mellett, mert te vagy a világ legszebb nője, hanem azért mert más értékeid is vannak. Kéne egy kis magabiztosság és akkor nevetve vitatnátok meg ezeket féltékenykedés nélkül.
2017. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak légy sokáig egyedül, szingliként, fog az menni :)))
2017. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!