Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg kellene mondanom a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kellene mondanom a barátomnak, hogy kiskoromban a bátyám molesztált?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez a kérdés túl komoly ehhez az oldalhoz, de legalább néhány válaszra kíváncsi lennék.


A bátyám 9-10 éves koromban visszatérően molesztált. Én ezt okolom nagyon sok fiatalkori problémámért (szorongás, depresszió) és nagyon sok évbe tellett, mire kilábaltam ezekből, és mire kapcsolatom lett.


A bátyámmal természetesen sosem beszéltünk erről, én ezt mindenki előtt titkoltam, és azóta is normális a kapcsolatunk - néha beszélünk, családi alkalmakkor találkozunk, ennyi.

De én ennél többet nem akarok tőle, én nem vagyok hajlandó baráti viszonyban lenni azzal, akinek a tette jó 10 évre megkeserítette az életemet.

Eddig külföldön élt, ezért nem is kellett vele sokszor találkoznom.


A barátommal 1 éve vagyok együtt, és ha szóbajön hogy majd találkozik a bátyámmal amikor hazaköltözik, akkor én befeszülök és már a gondolatától is rosszul vagyok. Imádom a barátomat, és annak a gondolata, hogy "meg kell osztanom" őt a bátyámmal, és hogy nekünk hármasban kelljen jópofizni teljes pánikkal tölt el. Félek attól, hogy jóban lesznek, hogy a bátyám is erőlteti a találkozásokat, de én egyszerűen nem akarom, hogy a szerelmem jóban legyen azzal aki molesztált.


Korábban úgy gondoltam, hogy soha senkinek nem fogom elmondani a tettét, és megvédem a bátyámat, de kezdem úgy érezni ebben a komoly kapcsolatban, hogy mégis meg kellene nyílnom.


Csak félek, hogy ez hatással lesz a barátomra. Hogy máshogy néz majd rám. Hogy máshogy fog kezelni. Vagy valami ilyesmi... Vagy hogy meg akarja verni a bátyámat :)


Van valakinek bármi értelmes, használható tanácsa ebben a helyzetben?


2017. júl. 27. 15:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Mar reg el kellett volna mondanod a szuleidnek is, a parom elott meg plane nem tartanam titokban. Eszem agaban sem lenne vedeni egy ilyen embert. (Nyilvan a szuloknek felesleges ennyi ido utan felhozni mert vagy nem hinnek el, vagy felesleges csaladi drama lenne belole, habar ha arra vagynek, hogy buntetest is kapjon akkor nyilvan elmondanam.) Mindenesetre a baratomnak egesz biztosan elmondanam es nem erdekelne, ha megveri. De azt nem turnem, amit irsz, hogy joban legyenek es jopofizzanak.

Kepzeld el mi lenne, ha kesobb derulne ki, a baratodat is lesokkolna, hogy egy ilyen emberrel haverkodott egesz vegig.

2017. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hány év van köztetek a bátyáddal? Szerintem bármennyire is felkavaró, meg fájdalmas és kínos, meg minden, de a bátyáddal kéne ezt megbeszélned, hátha túl tudsz jutni a dolgon. Szerintem neki is ugyan olyan fekete pont ez az életében, mint neked, már ha szellemileg teljesen ép ember, bár akkor nem tette volna ezt veled. De szerintem ezt akkor is meg kéne beszélnetek első körben.
2017. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Mar regen tudnia kellene mindenkinek, hogy az ilyen undorito fergek megfelelo helyen tudjak kezelni (felig fejjel folyekony betonban peldaul). Neked is van am felelosseged! Szerinted az ilyen loni valo hanyadeknak azota mennyi aldozata lehetett? Biztos, hogy nem egy. Mindet megakadalyozhatnad. Azonnal szuloknek, baratnak elmondani most!
2017. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Megerőszakolt,vagy mit csinàlt,hogy molesztàlt?
2017. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Elmondanám a szülőknek és a páromnak is, és reménykednék, hogy kiskanállal fogják összekaparni azt, ami a "testvéremből" maradt.
2017. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bátyám 3 évvel idősebb nálam, és amolyan "szexuális gyakorlópályának" használt amikor kicsi voltam. Játéknak adta elő, hogy simogassuk egymást és hasonlóak. Én annyi évesen nem tudtam semmit, csak hatalmas szégyent éreztem, de ő volt az "okos nagytesó", és csináltam amit mondott. Néha amikor azt hitte alszom, fogdosott össze-vissza én pedig nem mertem szólni, mert úgy féltem. És azt hittem, ha eljátszom, hogy nem tudok róla, akkor könnyebben tudok úgy tenni mintha meg se történt volna.

Persze bár lettem volna bátrabb és nyitottabb, de annyi idősen honnan tudnám már hogy viselkedjek egy olyan helyzetben, ami zavarba hoz, mert én magam sem tudom hogy normális vagy nem. Nem hibáztatom magam. Most már nem. Ezzel nem fogok rontani a helyzeten.

2017. júl. 27. 16:02
 7/30 A kérdező kommentje:

Azt kizártnak tartom, hogy a szüleimnek elmondjam és azt is, hogy a bátyámmal beszéljek erről. Elképzelni sem tudom, és nem is látom értelmét ennyi idő után. Nem tudja már jóvá tenni, én egyedül, sok munka árán váltam egészségessé, már nem érdekel mit mondana most. Nem akarok tőle semmit.


Most először van olyan ember az életemben, aki kapcsán megfordult a fejemben hogy elmondhatom, és ez nekem nagyon új érzés és félek a következményektől. De valószínűleg igazatok van.

2017. júl. 27. 16:05
 8/30 A kérdező kommentje:

A bátyám nem pedofil, nem szedi azóta az áldozatokat, azért ettől nem kell félni.

Fiatal volt ő is, ezért tudom védeni. Gondolom ő sem tudta mit csinál. Persze tudom hogy ettől függetlenül rohadt undorító az egész, és hány normális testvérpár nő fel úgy hogy a báty nem szexuális játékszerként tekint a húgára?! Sajnálom hogy én nem olyan báttyal nőttem fel. Pedig hányszor megkaptam, hogy de jó nekem, hogy bátyám van, biztos nagyon védelmező. Biztos...

2017. júl. 27. 16:08
 9/30 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben! De szerintem is mondd el a baràtodnak,egyszer úgy is kibukik belőled a dolog..jobb előbb!

Màsrészt elég gàz lenne neki ,hogy így baràtkozott tesóddal ..

2017. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
15%
Egy 13-14 eves fiu tokeletesen tisztaban van vele, hogy mi hogyan mukodik. Ne legy naiv. Es az is kialakul erre a korra, hogy normalis fiu nem a nemileg eretlen 9 eves kisgyerek hugara erezzen nemi izgalmat, hanem a kulonbozo cicis, popsis nenikre apu gepen. A batyad pedofil, felesleges vedeni (bar ertem, hogy nalad ez ilyen automatikus vedekezo mechanizmus. Normalis reakcio, ahogyan az is, hogy szeretned azt hinni, hogy ez ilyen egyszeri alkalom, de sajnalom, aki nemileg erett idoszakban gyerekeket kornyekez meg, az nem fog valtozni 40 eves korara sem. Mintha a homoszexualitas elmulhatna, kb. olyan allitas ez.). A szuleidnek meg tudnia kell. Akarmikor lehet a csaladban kisgyerek pl.
2017. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!