Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet azt feldolgozni, amikor egy barátot veszítesz el a szerelem miatt?

Figyelt kérdés

Van vagy inkább sajnos csak volt egy nagyon jó lány barátom. Tényleg ő volt nekem a legjobb barátom, még a legjobb fiú barátaimmal sem voltunk annyira egy hullámhosszon, mint vele.


Nagyon sok időt töltöttünk együtt, heti 3-4-szer találkoztunk, sok közös programunk volt, szinte mindent együtt csináltunk. Külső szemlélő bárhol, az utcán, boltban, étteremben, stb. azt gondolhatta, hogy mi egy pár vagyunk. Ismerőseink a mai napig nem hiszik el, hogy még csak egy csók sem csattant el közöttünk, mert mi "annyira passzolunk egymáshoz" és "ahogy egymásra nézünk, az mást mond".


Mégse volt köztünk soha semmi, ölelésen, puszin kívül. Hol nekem, hol neki, legtöbbször mindkettőnknek volt párkapcsolata. Amikor megismerkedtünk, akkor is volt mindkettőnknek párja, de már az első beszélgetésünkkor (ami 4 órán át tartott) éreztük, hogy ez valami különleges kapcsolat, de mivel szexuálisan nem vonzódtunk egymáshoz, ezért ezt nem is bolygattuk.


Nekem fél éve, neki 4 hónapja ért véget a legutóbbi kapcsolata. Az elmúlt hónapokban én beleszerettem, őszinte szerelemből. Rájöttem, hogy akire egész életemben vágytam, évekig itt volt mellettem.


Múlt héten egy közös borozgatás alkalmával elmondtam neki, hogy kezdek többet érezni iránta, azzal nem akartam lerohanni, hogy szerelemes vagyok belé. Erre ő azt mondta, hogy ő is nagyon szeret, de csak mint barátot és nem akarja a barátságot elrontani. Sőt azt is mondta, hogy inkább ne találkozzunk, ha ilyen érzéseim vannak.


Egy hét telt el azóta, valami nagyon megváltozott. Nem találkoztunk egyszer sem (mióta megismerkedtünk nem volt olyan hét, hogy ne találkoztunk volna, kivéve ha épp nyaralni voltunk), nem keres, nem ír, csak válaszol, ha én írok. De ezek a válaszok olyan semmilyenek. A legutóbbi megkeresésemre nem reagált semmit, pedig látta az üzenetet.


Azt hiszem elveszítettem őt. Nagyon szomorú vagyok, jobban fáj, mint bármelyik szakításom az életem során, pedig ebben benne vannak a gimis és egyetemi nagy szerelmek is.


Mit csináljak, hogyan dolgozzam ezt föl?

Hogyan legyünk újra barátok? Hogyan legyen minden a régi?

Vagy esetleg hogyan legyünk együtt?


2017. aug. 21. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Amikor valaki ide leírja, hogy a tényleges fiú-lány barátság hosszútávon csak nagyon csekélyke százalékban fordul elő, mert valamelyik fél mindig "elbukik", akkor az illető le van ugatva.

Pedig itt egy újabb példa.

Ha a csaj ennyire elutasító veled, azért mert vallomást tettél neki akkor inkább ne zargasd.

Mivel van tapasztalatod szakításból, tudod hogy az idő majd mindent megold.

2017. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nálatok nem működik a barátság. Sok esetben van ez így, de ez nem jelenti azt, hogy férfi-nő barátság nem létezik. Nekem főiskolás koromban volt egy nagyon jó barátom, egyik évfolyamtársam, és tényleg soha semmi több nem volt köztünk, pedig mindketten heteroszexuálisok vagyunk, sőt, annak idején azt is elmesélte, hogy már évek óta bele volt zúgva egy lányba, akit még középiskolás korában ismert meg. Adtam neki pár tippet, összeszedte a bátorságát, a lány azóta a felesége, ott voltam az esküvőjükön, és már gyerekük is van. Jó érzés, hogy egy kicsit én is hozzá tudtam járulni a boldogságukhoz. Hogy ez mennyire ritka, azt nem tudom, csak azt tudom, hogy én megtapasztaltam a férfi-nő barátságot anélkül, hogy bármelyikünk is valaha többet érzett volna a másik iránt.


A te eseted nem olyan, mint az enyém. Őt most hagyd békén, és kösd le magad valamivel. Ne erőltesd a barátságot, se azt, hogy több legyen, az idő majd eldönti, mi lesz, és akármi lesz, úgy lesz jó. Te elmondtad neki, mit érzel, ennyit tehettél, más választ kaptál, mint amit reméltél. Most azzal teszed a legjobbat, ha visszavonulsz, és lefoglalod magad más dolgokkal. Remélem, azért van rajta kívül más barátod is.

2017. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Te túl gondoltad. Ennek vége. A lány nem akar, te belezugtal. A barátságnak vége. Dolgozd fel. Nincs más.
2017. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha dnnyire egyegy hullámhosszon vagytok beszéljétek meg. Nekem egy hasonló eset volt, csak nálunk szerelemmel indult (nem történt kpztünk semmi), rájöttünk, hogy mégse illünk össze mint pár, de nem voltunk képesek elveszteni egymást. Azóta szinte fogasott hugomként tekintek rá. Nekem így sikerült a szerelemböl barátságféleséget kovácsolni. Szeretem őt, de már nem szerelemből, hanem mintha testvérem lenne. Ha egy hullámhosszon voltatok eddig is mindenben, meg tudjátok beszélni, hogy elfelejted a felé érzettbszerelmet, és ismét barátok legyetek. Szóval ezt nektek kell megdumálni
2017. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Ferfi-no baratsag csak akkor van ha mindketto meleg vagy ronda. Felesleges energiat fektetni ilyen baratsagba.
2017. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még sohasem vesztettem el barátot.

Ez nagyon fáj, üresnek érzem magamat.


Ha valaki volt hasonló helyzetben, kérem írja meg mi történt utána, hogyan tette túl magát rajta, miket csinált, rendeződött-e azóta a kapcsolat, stb.


Köszönöm.

2017. aug. 21. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a helyzetben voltam/vagyok. Megbeszéltük, és maradtunk barátok. Nem könnyű, de inkább így, mint nélküle. Ha tényleg barátok vagytok, túlléptek ezen együtt.
2017. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!