Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok járni olyannal, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok járni olyannal, aki nem tud magyarul?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy nyilván jól beszéled az ő nyelvét. Zavarna ennek ellenére, hogy nem beszél magyarul?

2017. szept. 5. 08:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
2 külföldi párom volt, sose zavart.
2017. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Anyu tudott olyannal nemcsak járni, hanem házasodni is. Nem bánta meg, mert magyar exe és apu között ég és föld a különbség, méghozzá apu javára. Sőt, a legtöbb magyar férfi, de még nő is elbújhat apu mellett amilyen házastárs és szülő ő. Egyik szülőm sem beszélte egymás nyelvét, amikor megismerkedtek. Most is csak max középfokon. Német a közös nyelvük, mert ezt mindkettő beszéli. Anyu igazi székely, de mégsem zavarja, hogy apu nem beszél magyarul. Nem a nyelvtől függ ki milyen férj és apa.
2017. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 az kétségtelen, hogy a külföldi pasik toronymagasan verik a magyarokat, ha udvariasságról van szó. De ebbe ne is folyjunk bele, mert a gyakoris srácok ki fognak akadni :D Én már randiztam hollanddal, svájcival, szerbbel stb., mind kifogástalan úriember, csak azért nem jöttem össze velük, mert nagy a távolság. Viszont, most megismertem egy amerikai srácot, aki itt tanul Pesten és lenne jövője a dolognak :) Csak elgondolkoztam, hogy nem lenne-e zavaró így hosszútávon, hogy nem beszél magyarul, de úgy tűnik ez nem lehet akadály.
2017. szept. 5. 08:37
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Több dolgot is szeretnék kikérni magamnak a magyar férfiak nevében:

1. nem a "gyakoris srácok" alapján kellene megítélni minket.

2. nem azért nagyobb úriember valaki, mert nem magyar, hanem vélhetően intelligens emberekkel találkoztatok - mint írja a kérdező, Budapesten tanul a fiú -, amikből egyébként akad jócskán Magyarországon is, csak jó helyen kell keresni őket! (viszont az általánosan lekicsinylő véleményetek alapján ti elgondolkozhatnátok, miért nem az intelligens magyar férfiak vetettek rátok szemet...)


Én személy szerint, hogy a kérdésre is válaszoljak, járni tudnék olyan nővel, aki nem beszél magyarul, de családot nem biztos, hogy alapítanék vele, kivéve akkor, ha a magyar kultúra iránt érdeklődést mutatna. Szeretném, hogy ha a gyermekeim a jövőben beszélnének magyarul és ismernék a legfontosabb részleteket a kultúránkból. Nekem az orosz és a spanyol nők is tetszenek egyébként.

2017. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#4 az én gyerekeim is fognak beszélni magyarul, a legegyszerűbb módja, ha te magyarul beszélsz velük, a másik szülő a másik nyelven. Így kétnyelvűek is lesznek, amivel nagyon jól járnak :)


Amúgy nem a gyakoris srácok miatt mondtam, hanem azok alapján, akikkel idáig dolgom volt. És értelmes magyar srácok voltak, de olyan szinten nagyképűek az egyetemista/gazdag családból származó magyar pasik, hogy hihetetlen. Nyilván nem mind, de nagyon sokan, ezzel szemben a külföldiek úgy alapból is gazdagok(mármint nyugatra), még sincsenek elszállva maguktól és nekem ez tetszik bennük nagyon.

2017. szept. 5. 08:51
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Egy barátnőm anyjának orosz a férje (régóta házasok, szóval már tud magyarul), és egyszer hosszasan ecsetelte nekem, hogy miért ne menjünk hozzá olyanhoz, akinek más az anyanyelve (esetleg kultúrája). Szóval neki annyira nem jött be...

Közel anyanyelvi szinten beszélek angolul, én bevállalnám, de ezt úgy mondom, hogy nem próbáltam.

2017. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Évekig jártam. Semmi gond nem volt.
2017. szept. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem igaz. A családban több vegyes házasság van. Nem a nyelv a gond. Ha gond volt, akkor simán csak más miatt. És hát valamire fogni kell, de nem az a probléma fő forrása.
2017. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2017. szept. 5. 09:14
 10/24 anonim ***** válasza:
36%

Attól hogy egyik szülő külföldi, még beszélhetnek a gyerekek magyarul. Én is példa vagyok rá. Foglalkozni kell a gyerekkel mindkét szülőnek és akkor kétnyelvű lesz. Ez nagyon nagy előny az életben. Én örülök is, hogy nem ugyanaz mindkét szülőm anyanyelve. Ráadasul nemcsak a magyar kultúrát ismertem meg, hanem szélesebb a látóköröm. Ez is előny szerintem. Ha a magyar apa / anya is foglalkozik a gyerekkel, akkor magyarul is fog tudni a gyerek és ismerni fogja a magyar kultúrát. Mondjuk ez nehéz olyan férfival, aki szerint az asszony dolga a gyereket nevelni, foglalkozni vele.

Apukám mos, főz, takarít pelenkát cserél, fürdet, amikor kell. Főzni egyenesen imád és jól is tud. Gyerekeinek mesél, játszik és tanul velünk. Munka után is. Bármikor tudja helyettesíteni anyut, ha kell. Pl. mikor anyu kórházban volt. Egyedül varrás nem erőssége házimunkából. Ezért mondtam, hogy többet ér sok magyar férfinál. Ismerek olyan magyar férfit nem egyet, hogy nő nélkül csak kajáldából tudna enni és fogalma sincs hogy kell gondozni a beteg gyerekét. Természetesen van kivétel is, de nem ebből ismerek többet. Budapest, Alföld, Székelyföld, Veszprém ahonnan ismerek sok magyart. Mondjuk Székelyföldön és Alföldön sok a kerti munka férfinak és ezért marad a gyerek anyára többet.

2017. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!