Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már úgy, hogy megbocsaj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál már úgy, hogy megbocsajtottal valakinek csak azért, hogy végre tovább tudj lépni?

Figyelt kérdés
Megbantott.. Nem érti, nem bánja, sosem kér bocsánatot.. Érzed, hogy amíg haragszol nem tudsz tovabblepni így megbocsájtottal..
2017. okt. 24. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
a megbocsájtás rólad szól eleve, jól döntöttél
2017. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Belül megbocsájtottam, de leírni neki sosem írtam le, h tudja. Pedig 100x elkezdtem írni egy rövidke levelet nekik (mert a másik nővel, aki miatt elhagyott, már családot alapítottak), amiben elmondom, h megbocsájtottam nekik, még akkor is ha ők tőlem sosem kértek bocsánatot, azért amit velem tettek, de nem lett elküldve sosem, mert nem akarom, h azt higgyék, h megakarom bolygatni az ő életüket azzal, h újra színre kerülök.
2017. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megbocsátani nem azt jelenti, hogy te veszítesz, ő meg győz, vagy hogy egyetértesz azzal, amit tett, neki adsz igazat, vagy hogy elfelejted.

A megbocsátás rólad szól, azt jelenti, hogy érzelmileg függetleníted magadat tőle és elengeded.

Szóval jól teszed, csak így lehet maradandó lelki sérülés, teher nélkül tovább lépni.

2017. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megbocsajtani akkor fogok mikor o ker bocsanatot azert amit tett. Es itt nem a terden allva bocsanat keresre gondolok. Nem errol szol. Hanem h latom rajta h felfogta h hulyeseget csinalt. Mert ezzel elhiszem h rajott arra h nemcsak az o erzesei leteznek a vilagon hanem masok is rendelkeznek erzelmekkel es amiket teszunk azt masok nem ugy elik meg talan ahogy azt o gondolja. Ha mindketten hibaztunk akkor en is bocsanatot kerek, nem szegyellek bocsánatot kerni es hibaimat elismerni.

De persze ez szituaciotol fugg, szoval igy nehez velemenyt mondani ha nem tudni mirol van szo.

2017. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De miaz h nem erti? El kell neki magyarazni h miert bantott meg. Ha megse erzi at a szitut de attol meg bocsanatot kerhetne. Ha viszont vki sosem ker bocsanato5 mert olyan ontelt hat nem igazán jo ilyen emberrel szerintem hosszutavon.
2017. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Voltál már úgy, hogy megbocsajtottal valakinek csak azért, hogy végre tovább tudj lépni?"


Ez nem így működik, hogy "tovább akarok lépni, tehát most akkó' megbocsájtok".


Ha megbocsájtottál, akkor kis idő múlva észreveszed, hogy már nem esz a méreg, a sértettség, a bosszúvágy - a negatív érzelmek -, vagyis megkönnyebbült a lelked (nem véletlenül mondják ám, hogy "a megbocsátás isteni kegy").

Nna, akkor léptél tovább.

2017. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy továbblépni? Komolyan érdekel. Sosem értettem.
2017. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!