Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van szükség párkapcsolatra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van szükség párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit általánosnak tűnhet, s valójában engem az érdekel, hogy szerintetek/Nektek miért van szükségetek arra, hogy párt találjatok? Mindig érdekelt, hogy miként alakulnak ki, illetve működnek a párkapcsolatok. Számomra ez egy óriási talány, érthetetlen, mert nincs efféle tapasztalatom, és soha nem is éreztem szükségét, hogy részt vegyek ilyen dolgokban. Mégis van egyfajta érteni vágyás bennem, tudásszomj, hogy meg tudjam ragadni ennek a dolognak a miértjét, bár tisztában vagyok vele, hogy teljesen soha nem fogom tudni megérteni, ahhoz tapasztalni kellene, az meg nagyon távol áll tőlem, de szeretném megérteni, amennyire lehetséges. Hiszen, ha körülnézek, akkor azt látom, hogy az emberek többségének meghatározza a mindennapjait ez a kérdés. Meséljetek! 

Szóval az érdekel, hogy Nektek mindig is evidens volt, hogy párt keressetek magatoknak, soha nem kérdőjeleztétek meg, hogy szükségetek van-e egyáltalán egy párra? És ha találtatok valakit, akkor ő miben volt különlegesebb, mint akárki más, akit addig ismertetek? És amikor vége lett (ha vége lett), akkor hogyan tudtatok újra kialakítani valakivel egy ennyire bizalmas viszonyt? Nem éreztétek, hogy az előző magával vitt Belőletek egy darabot, vagy hogy ott maradt Bennetek egy rész belőle?

Mert az ember társaslény-jellegű válaszoktól kérlek kíméljetek, mert ez számomra nem kielégítő válasz, személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi! Továbbá aki azzal érvelne, hogy túl fiatal vagyok, majd megtudom stb., kérem az is spórolja meg a válaszírást, mert nem ez volt a kérdés.

Az érdemleges válaszokat előre is köszönöm. 


2017. nov. 11. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy én miért vágyom egy párkapcsolatra. Pontosabban egy harmonikus párkapcsolatra. Van, hogy az emberben felgyülemlenek az érzések, vágyak, a törődés iránti vágy, a szeretet, az, hogy megosszuk az életünk boldog és szomorú pillanatait is egy másik emberrel, mert ez ad erőt, ez motivál. Végső soron ez által magunknál is jobbakká válhatunk, így fejlődünk a szeretetben, empátiában, tiszteletben, ha ott van az oldalunkon a szeretett társ, akivel szövetséget kötve együtt haladunk keresztül ezen a zűrzavaros világon, s egy meleg fészket közösen létrehozunk, ahol tudjuk, hogy mindig szívesen vár minket a másik.

Az ember nem tudja magát átölelni, nem foghatja meg a saját kezét az utcán (kivéve a 80-as papik a hátuk mögött), nem fejezheti ki azt az érzésvilágot, kavalkádot, ami a lelkében van, ha nincs ennek egy célpontja, ha nincs kivel megosztania. Leírhatatlanul jó érzés törődni egy nővel, szeretni, a kedvében járni, látni a szemeiben a ragyogást, érezni a női energiát, a tüzet, amit a szikrából lángra lobbantottam benne. Ez az, ami erőt ad és azt mondhatom ekkor: megéri felkelni és szebb a világ. Érted már? F

2017. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút nincs rá szükség, csupán egy plusz az életben.

És semmilyen ok nincs mögötte. Egyszerűen csak találsz egy embert akivel jól érzed magad és szeretitek egymást. Párt nem kell keresni, sőt tilos. Abból sosem lesz semmi. Vagy belép az életedbe magától, vagy nincs rá szükséged. Bármi ennél több csak üres mellébeszélés.

2017. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Az túlzás, hogy értem, de azt értem, hogy van, aki így éli át ezt a dolgot. Nekem a "megosztani" rész nem akaródzik beleilleni a képletbe. Ezt nem értem, nem érzem, hogy miért kellene megosztania az embernek a jó, vagy éppen a rossz pillanatait. Persze, jó, ha van rá lehetőség, de nem szükséglet szerintem, vagyis nem érzem annak, hogy ez adná meg az ember tetteinek/küzdelmeinek az értelmét. Amúgy ilyenkor nincs Benned egy kis dac, hogy nem akarod, hogy valaki támogasson, hanem egyedül akarsz boldogulni? Ez nagyon érdekel. Örülök, hogy egy ilyen válasz jött a részedről, mert teljesen eltér az én perspektívámtól. :)


Kedves 2-es válaszoló!

Ezt már jobban értem, sőt, nagyon is egyet értek Veled. Köszönöm a választ! :) Mindkettőtöknek ment a zöld pacsi! ;)

2017. nov. 11. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Általánosságban nincs így.

Egy hiányos elmének erős ingereket ad. Egy nem hiányosnak pedig hatalmas jót.

2017. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mit értesz hiányos elme alatt?

2017. nov. 12. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!