Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelnétek ezt? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan kezelnétek ezt? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy lassan fél éve együtt vagyok a barátnőmmel. Nagyon szeretjük egymást. Ő egy jó nevű egyetemen tanul, én pedig már dolgozom mint villanyszerelő. A párkapcsolatommal nincsen semmi probléma, viszont tudom hogy a barátnői ezért kinzéik, úgymond lenézik ez miatt.

Múltkor be is vallotta hogy több csoporttársa tett már negatív megjegyzést erre. És hogy egy kicsit őt is zavarta ez (a megjegyzés ténye, nem pedig az hogy én mit dolgozom)

Szóval egy világ tört össze ott bennem. A legorsszabb az egészben hogy semmit sem tudok ellene tenni. Visszaforgatni nem tudom az idő kerekét, tovább tanulni meg már szinte esélytelen számomra. Igazából tanácstalan vagyok hogy mit tegyek. Eléggé bánt a dolog.

24/F



2017. nov. 19. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Elő példa ez arra, hogy a barátnőd nem szeret teljesen. Ha szeretne, ha igazán szeretne az se érdkelné ha utcát selernél havi 60 ezerért. És totál leszarná a barátnői megjegyzéseit. Én annak idején voltam ilyen helyzetben. Egyetemista csaj, én meg mit csináltam? Segédmunkás voltam egy építkezésen. Kérdés sem volt, hogy mit dolgozok, hol dolgozok, totál nem érdekelte, sem a barátnőit. Igaz ez már vagy 5 éve volt. De ez csak egy élő példa volt. Nem értem az embereket.
2017. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért érdekel más vélemény? Egyébként meg az igazi barátok nem keresik a szálkát a barátaik párjában.
2017. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegye korul magat fa-sz emberekkel. Ennyi az egesz. Senki olyannal nem kell szobaallni, aki ennyire ostoba. Van beloluk egy csomo egyetemen.
2017. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőm gimi végén jött össze a mai férjével. Évekig hallgatta a csoporttársnőinktől, hogy csak egy egyszerű munkás. Bántotta őt, de eszébe nem jutott ez miatt szakítani. Nem a srác szakmájával volt baja, hanem a többiek véleményével. Egyetem után összeházasodtak, azóta két gyönyörű gyerekük is van. Soha nem voltak anyagi gondjaik, a srác a szakmájával többet keres, mint barátnőm a diplomájával. Gyönyörű pár :-), nagyon szeretem mindkettőjüket. Szóval ha tényleg szereted a lányt, akkor ne törődj mások véleményével!
2017. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek hajlamosak sznobok lenni, ami egyenes út ahhoz,hogy valakit lenézzenek a képzett(len)ségük miatt.

Tény,hogy a villanyszerelő szak nem egyenlő egy egyetemi diplomával, de az intelligencia sem. Tehát ha érdeklődő vagy a világ dolgai iránt, hozzá tudsz szólni kultúr témákhoz, képzed magad egyéb téren (akár olvasással, zenéléssel, stb) és nem vagy igénytelen, akkor nem vagy kevésbé hozzáillő, mint bármelyik egyetemista vagy másik ember. Viszont ha középsuli óta nem fogtál könyvet, vagy a szakmádon kívül nem tudsz érdemben semmi tudást felmutatni, akkor rövid életű lesz ez a kapcsolat, amennyiben a lány ettől eltérő életet él.

2017. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

dobd már össze neki kockás lapon, hogy külföldön 2x annyit, itthon meg legalább annyit keresel mint a diplomás társaid...


plusz van komoly, 4 év előnyöd és lehetsz vállalkozó is ebben a hiányszakmában...


semmiképp ne hagyd, hogy megmérgezze a viszonyotokat, menj elé a problémának, beszélj róla

2017. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A barátnőmet szerintem kevésbé zavarja mint engem. Eszünkben sincsen szakítani ez miatt, csak szeretném ezt a kellemetlen dolgot is kiiktatni a kapcsolatunkból. Igazából ő inspirál is, amióta vele vagyok sokkal többet olvasok, próbálok ilyen téren alkalmazkodni hozzá. Ami múltkor konkrétan zavart az volt hogy elmentem vele és a csoporttársaival beülni egy helyre. Ott az egyik lány direkt elkezdett a tőzsdézésről, adójogról és egyéb dolgokról beszélni. Már a többiek is mondták neki hogy beszéljen másról, de számomra egyértelmű volt hogy azért tartja fent a témát hogy én ne tudjak hozzászólni a dolgokhoz. Holott igyekeztem elvegyülni a társaságban. Konkrétan ezeket a helyzeteket nem tudom jól kezelni, és bánt egy kicsit.
2017. nov. 19. 15:43
 8/10 A kérdező kommentje:

Tény hogy nem leszek egyetemi tanár. Nem is vagyok az a típus, de érettségim azért van. Szakközép után maradtam még szakmát tanulni.


Ráadásul közös vállalkozást is tervezünk.Ő intézi a papírmunkát, én pedig a szakmai részt. Szóval ezzel nincs is semmi gond, csak egy évet kell még valahogy kibírni.


Remélem hogy utána megszűnik ez a probléma.


Köszönöm az eddigi válaszokat volt aki segített.

2017. nov. 19. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: A problémát nem neked kell kiiktatnod,hanem a barátnődnek. Neki teszik a lányok a megjegyzéseket, nem pedig neked. Az ő dolga, hogy ott és abban a pillanatban! kiálljon értetek és érted.

Egyébként nem a legjobb, ha ő miatta kezdtél el olvasni,vagy bármi nemű önfejlesztést végezni. Ezeket a dolgokat magunkért tesszük, de a leírásodból az jön le, hogy meg akarsz felelni neki (vagy inkább az ő "szintjének"),ezért bele kezdtél kényszeresen ilyen tevékenységekbe. Ha a motiváció nem saját magadból fakad,hanem más forrásból, az azért nem jó, mert te önmagadnak mindig ott leszel, de egyéb motivációs forrás viszont nem biztos (nyilván ez pl. szakítás esetén történne meg),hogy örökre ott marad vele. Ilyenkor általában az emberek "visszaesnek", hiszen nincs,ami tovább motiválja őket.

2017. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szakítás lesz ennek a vége. Most nem is, elvégzi az egyetemet és melózik, akkor már majdnem biztos.
2017. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!