Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítani, ha szereted?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani, ha szereted?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy valakivel elő fordult-e már, hogy szakítania kellett valakivel, mert tudta, hogy bár szeretni, hosszútávon nem működne a dolog? Hogyan tudja rávenni magát az ember erre a döntésre, hogyan lehet megtenni, és utána túltenni magadat rajta?


Hozok pár példát, hogy milyen okokra gondolok, ami miatt nem működhet:

- távkapcsolat, aminek nincs belátható vége, te nagyon az egyik helyre vagy kötve, ő pedig nagyon a másikra, senki nem tud mozdulni.

- Őrült anyós/após akikkel szemben nem áll ki magáért/érted a párod, és tudod, hogy sajnos ebbe a családba nem szabad gyereket szülnöd.

- Nagyon különböző értékrend: A párod családjánál szokás, hogy semmit nem lehet pár nappal előtte tudni, ha mégis akkor az utolsó pillanatban mégis változik a terv, az ígért program gyakran van eltologatva, neked viszont fontos, hogy az ígéretek be legyenek tartva és ne az utolsó pillanatban változzanak a dolgok. De mivel a párod ebben nevelkedett, neki ez soha nem lesz fura, nem fogja érteni, hogy téged ez miért bánt.


Tehát olyan dolgokra gondolok, amik jelenleg nem okoznak hatalmas problémát, te szereted, ő szeret, de tudod, hogy hosszútávon (akár egy gyerekkel, vagy családként) nem valószínű hogy működni fognak a dolgok.

Ki járt már hasonló cipőben, ti mit cselekedtetek?



2017. nov. 22. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Ha ilyen problémák vannak akkor nem szereti valamelyik fél a másikat.

Én azért szakítottam mert olyan dolog történt amin nem tidtam túllépni és nem tudtam volna többet jó érzéssel megölelni a páromat. 10 évig bántam, hogyeghoztam ezt a döntést mert nagyon szerettem. De így utólag a probléma ott volt, hogy ő nem szeretett eléggé és így jobb, hogy vége lett.

2017. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a “ha szereted” alatt a szerelemre gondolsz, és tényleg komolyan úgy érzed, hogy szembemegy az elveiddel mindaz, amit a párod művel, ha már próbáltad megbeszélni vele, de ő telibe lesza... nem érdekli, nem változtat, akkor igen, a létező legbölcsebb döntés minden jelenlegi érzelem ellenére szakítani. Sokkal jobb, mint elborult, rózsaszín ködös aggyal, majd megváltoztatom jelszóval beleugrani a házasság-gyerekvállalásba, aztán 5 év múlva nyígni, hogy ez kibírhatatlan, de ott a gyerek, a pénzügyek, a közös élet.. most még szabadon dönthetsz a jövődről, és a leendő gyereked jövőjéről is. Ha nem ilyen apát, nem ilyen családot, nem ilyen sorsot szánsz neki, akkor fuss. De előbb oszd meg ezeket a félelmeidet a pároddal, adj neki esélyt. Ha nem történik semmi, akkor tudod, mi a helyes lépés. Sokkal bölcsebb így, mint szenvedni egy rossz kapcsolatban, mert “de szeretem”.
2017. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó pl még nem lenne ok szakításta,bár néha biztos bosszantana.Első 2 igen.voltunk távkapcsolatba,hála égnek ez zökkenőmentesen zajlott,aztán mindketten akartuk hogy összeköltözzünk és abban is megegyeztünk hová.Anyós,sógornő probléma is volt.Ez mérgezte is rendesen a kalcsolatunk.Megbeszéltük egymással és velük is a sérelmeket. Minimálisan tartjuk a kapcsolatot,de ha csak férjem megy családjához abbol sincs baj.Előtte nem is mernének kibeszélni,ugyan is nagyon jol tudják náluk is,hogy mindent megbeszélunk és ha bármit szolnának kiállna mellettem. Szándékosam nem provokáljuk egymás családját,csak ha ők kezdik és/vagy vmi igazságtalanság van a háttérben. Ha tegyük fel nem állna ki mellettem a párom akkor ő lenne az aki nem szeret eléggé és ezzel megkonnyítené,hogy előbb utóbb elhagyjam.
2017. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!