Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a barátomnak, hogy ne vegyünk egymásnak Karácsonyra semmit?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ugye most ő sem áll olyan jól anyagilag, meg nekem sincs olyan felesleges költeni valóm (még egyetemista vagyok), éppen ezért arra gondoltam, hogy hogyan hangozna, ha megkérném, hogy ne vegyünk egymásnak most semmit?

Esetleg, ami még megoldható, hogy Karácsony alkalmából elmenjünk egyet közösen vacsorázni, vagy valami hasonló ötlet, ha esetleg eszetekbe jut, szívesen várom.

Azt még megjegyezném, hogy az ilyen házi készítésű dolgoknak nem vagyok a híve, ha valaki erre gondolna.

Előre is köszönöm a válaszokat, illetve kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra, terveitekre. :)


2017. dec. 11. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
"Nem ünneplem a szaturnáliát"
2017. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsim, ne vegyünk egymásnak ajándékot karácsonyra, jó? Te se állsz úgy anyagilag meg én se, inkább csináljunk valami közös programot."

Most tényleg van olyan ember, akinek az ilyen alap kommunikáció is magas?

2017. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így. Nem szeretném, hogy vegyünk egymásnak ajándékot, mert jelenleg vannak más dolgok, amire a pénzt fel tudnánk használni. Helyette ünnepeljük meg úgy, hogy elmegyünk valahová/ csinálunk valamit kettesben stb.


Nálunk is volt már ilyen, semmi para nincs ezzel. Plusz nem csak tárgyakkal lehet meglepni a másikat.

2017. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Laci, ne vegyünk egymásnak idén ajándékot."

Bármilyen megdöbbentő, még mindig az egyenes út a legegyszerűbb.

2017. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vacsora is pénz, nem tudom miért kell tízezrekben gondolkozni. A szándék a fontos, és ez nem csak süket duma. Esetleg mondj annyit, hogy nem szeretnéd, ha sokat költenétek egymásra, szeretnéd ha kb 5000 ft lenne az értékhatár amiért vásároltok egymásnak.


Abba már belefér egy pulcsi, vagy kesztyű, esetleg egy power bank, vagy telefonhoz füles, esetleg lávalámpa, kinek mire van szüksége meg mit szeret, most hagy ne soroljam :) Most pár ezer ft-t csak tudsz rá szánni. Most te 3000 értékben veszel valamit ő mondjuk 5-6 abban még nincs semmi, tisztáztátok előre.

2017. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pont így, ahogy ezt most ide leírtad :)
2017. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, ahogy ezt most ide leírtad.


De mi ebben a nehéz? Olyan sok ilyen kérdés van... "hogy mondjam el a páromnak?". Miért nem magától értetődő, hogy a párod az egyetlen ember a világon (elvileg), akinek kertelés nélkül, nyíltan el kéne tudnod mondani mindent? Honnan jön ez? Mitől félsz? Komolyan kíváncsi vagyok.

2017. dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom teljesen igazatok van, csak annyira régóta még nem vagyunk együtt és emiatt. De már megbeszéltük :)
2017. dec. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!