Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is volt már ilyen helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is volt már ilyen helyzetben? Hogy lehet ebből kilábalni?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz azt hiszem, köszönöm annak, aki átrágja magát rajta.

Szóval a helyzet az, hogy véget ért egy 11 éves kapcsolatom, kis túlzással egyik napról a másikra. Hogy pontosan miért, arra nagyon nehéz lenne őszintén válaszolnom, a hivatalos verzió az, hogy kiszeretett belőlem a párom, azonban tekintve, hogy ennek nem igazán volt jele, inkább azt mondanám, hogy bejött egy harmadik fél a képbe. Persze ki tudja, igazán nem is lényeges. Ami lényeges, az az, hogy én mindvégig abban a hitben voltam, hogy megtaláltam a nagy őt. Mindenben passzoltunk, tervekben, világnézetben, ki-mit szeret kérdésben, nem veszekedtünk, nem féltékenykedtünk, egyfelé tartottunk... de nem sorolom, tényleg mindenben passzoltunk. Mindvégig igyekeztem kettőnk érdekeit szem előtt tartani, szabadságot, szeretet, támogatást adni, Most pedig vége - én az elmúlt hónapokban tettem, amennyire megalázkodás nélkül lehet, kapartam, de minden eredmény nélkül, így nem maradt más, el kell engednem kettőnket. A legnehezebb azt megemészteni (és nem is sikerül), hogy ő hogy tud ilyen könnyen átlépni ezen az egészen.

Telnek a hetek (lassan a hónapok), még van pár dolog, amit el kell rendeznünk (főképp anyagiak), de már két hónapja nem élünk együtt. Azóta pedig nagyon furán (és természetesen nagyon szarul is) érzem magam. Érdekelne a ti véleményetek, tapasztalatotok, főképp olyanoktól, akik léptek már ki hosszú kapcsolatból.

Szóval kezdetben volt a derült égből villámcsapás - az "ez nem lehet igaz" érzés. Ezt követte a harcolj érte időszak, majd miután elfogyott minden ütőkártyám, szép lassan kezdem elfogadni, hogy nincs többé olyan, hogy "mi". Persze minden nap (és éj) csak róla szól, a rengeteg közös emlékről, tervekről. Bármire nézek, bárhová megyek, csak ő jut eszembe.

Mostanra pedig nagyjából abban az állapotban vagyok, hogy nagyon hiányzik a régi (!) közös életünk, de nem kezdeném újra (nem mintha erre lenne esély, csak ha eljátszom a gondolattal, akkor se), mert ez az ember már nem az az ember, akivel együtt voltam, tudom, hogy ez nem működne.

És egyszerre nyomaszt nagyon sok minden. És nem tudom hogy ebből van-e kiút, és ha igen, akkor hogyan. Egyfelől nyomaszt, hogy egyedül maradtam. 11 év az rengeteg, nagyon szerettem szeretni valakit és nagyon szerettem szeretve lenni. Ennek a hozománya, hogy eltűnt a jövőm (ami a mi közös jövőnk volt), hisz minden tervem/tervünk a közös életről szólt. (gyerekvállalás, házvásárlás, és rengeteg egyéb apróság).

E mellé még ott van, hogy nagy hirtelenjében (másfél hónapja) visszaköltöztem a szülői házba, így utólag is azt mondom, hogy ez volt akkor a jó ötlet, mert olyan voltam mint egy zombi, fölösleges lett volna bárhová máshová elpakolni. De itt nem maradhatok hosszútávon, -a magam érdekében, amúgy természetesen maradhatnék- hisz meglett, felnőtt ember vagyok, ez csak ideiglenes megoldás.

De a barátok szétszéledtek, ha visszaköltözök abba a városba, ahol a párommal éltünk, akkor csak 1-2 ember lenne, akivel néha el lehet menni ide-oda, de csak ritkán. Abban sem vagyok biztos, hogy a régi, közös lakásba (albérletbe) bölcs dolog egyedül visszaköltöznöm.

Itthon nem maradnék, ahogy említettem is (mert szerintem nem egészséges ilyen idősen), de kétségtelen, hogy itt nagyon tudok spórolni, mert beszállok a rezsibe, kajába, itthon el nagyon nem járok, szinte az egész fizum megmarad. Vagy felköltözhetek Budapestre, ahol szintén van 1-2 ismerős, meg lenne ingyen albérlet, de nem vagyok oda Bp-ért, viszont lehet, hogy egy teljes környezetváltozás jót tenne.

Teljesen tanácstalan vagyok, de tényleg, teljesen. És amíg ennyire nem tudom merre az előre, addig talán a legokosabb nem meghozni egy ilyen döntést. Viszont ki tudja, lehet, hogy ha ideragadok, (és bele az önsajnálatba, amit igyekszem elkerülni, de teljesen nem megy) akkor soha nem lábalok ki a tanácstalanságból. Ezért kellene a ti tapasztalatotok, tanácsotok.


És végül, de nem utolsósorban: én ilyen régimódi vagyok (sajnos?). Nem kacsintgatok ki a kapcsolatomból, teljes szívvel szeretem és támogatom a végsőkig azt, aki mellettem van. Épp ezért úgy érzem, ez nekem hatalmas csalódás, és nagyon törés. Viszont benne vagyok a korban, ez nyomaszt jobbról, balról pedig az, hogy egyszerűen képtelen vagyok elképzelni egy új kapcsolatot. Hogy újra, nulláról felépíteni, megszeretni valakit ennyire, kitartani mellette... aki aztán lehet, hogy megint gondol egyet 11 év után és lelép? Tudom jól, hogy most egy jó adag időt kellene hagynom magamnak, és túl lenni ezen az egészen, de 33 éves vagyok. Van nekem erre időm? Családot, gyerekeket szeretnék, ennyi idősen hogy adjak időt magamnak? De a csajozás nekem sosem ment - mármint én nem így képzelem egy jó kapcsolat kezdetét, hanem úgy, hogy megismerkedek, megismerem a belső tulajdonságait, barátok leszünk, aztán továbbalakul. Úgy, hogy nincs társaságom, erre se látok esélyt - de mondom újra, nem is tudnám elképzelni magam más mellett.


Hogy lehet ebből az egészből kilábalni? Hogy tegyem magam egyenesbe? Természetesen nem személyre szabott tervet kérek :) Csak alapvető tanácsokat, tapasztalatokat. Köszönöm hogy végigolvastad, azt pedig pláne, ha hozzá is szólsz. Szép napot mindenkinek!


33/F



2017. dec. 13. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Végig olvastam..hát elhiszem, hogy most nem vagy túl jó helyzetben, és nem látod a megoldást.. én a másik oldalról tudok hozzá szólni, hiszen én 7 év után vetettem véget a kapcsolatomnak egyik napról a másikra, együtt éltünk és ő sem értette a helyzetet(nem harmadik fél, egyszerűen elértem arra a pontra, hogy már semmi nem vonzott benne,nem szerettem,kívántam,egy közömbös emberré vált és neki is és nekem is így volt a legjobb), amikkel ő próbálkozott, az az állandó esély kérés,magyarázat, újra találkozás,megpróbálni megint, megbeszélni..ezt kb 2 hónapig bírtam, úgy hogy többször kértem ne beszéljünk erről. Utána még inkább ellen érzéseket váltott ki belőlem az, akivel 7 évet éltem. Miután leállt baráti/beszélő viszonyban maradtunk, ő még mindig szeret, én viszont életem legnehezebb és legjobb döntését hoztam meg. Szüleimhez költöztem, munkahelyet váltottam, rengeteget dolgoztam fél évig, ami nagyon jót tett. Fél év elteltével kezdett hiányozni egy társ az életemből, akkor váltottam simét munkahelyet,hogy időm is legyen ismerkedni :) azóta is ismerkedem több kevesebb sikerrel.. nem tudom segítettem e valamit, de kitartást kívánok, nem vagy elkésve!!!! 25/L
2017. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1: a nem vagy elkésve résszel igen :) (bár most képtelen vagyok elhinni, de jólesett olvasni).


Jelen pillanatban már nem igazán érdekel az ok amiért szétmentünk, én leginkább csak azért értetlenkedtem (ha tényleg ugyanez a helyzet az exemnél is), mert én ezt nem tudnám megtenni senkivel. Olyan nincs, hogy kiszeretsz valakiből A hétről B hétre. Ha pedig egy hosszú folyamat az eltávolodás, akkor ki kell nyitni a szájat, kommunikálni, leülni, megbeszélni, megpróbálni helyrehozni/megfordítani. Sokan úgy gondolják, hogy jó módszer egy párkapcsolatban a felmerült kétségeket/problémákat megpróbálni megoldani magukban, közben azzal, hogy képtelenek felnőttként kommunikálni, tönkretesznek egy kapcsolatot, és csodálkoznak, hogy a másik fél nem érti mi történik. Ezt most csak úgy általánosságban mondom, nem a te esetedre, vagy épp az enyémre, de ez egy létező jelenség - és óriási hiba.

2017. dec. 13. 17:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 év után váltam el. Nálunk azt nomdta a feleségem hogy nem tudta mellettem megvalósítani önnmagát. Ez annyit jelent lefordítva hogy harmadik személy volt a dologban.

Szóval 2 hét teljes depresszió, közben munka ami nem sokat ért. Nem tudtam elképzelni a jövőt és azt sem hogy én egy másik nővel legyek. Egy nő mukatársam - aki szintén elvált - mondta hogy egy férfinak sokkal könnyebb párt találni mint egy nőnek, és ne aggódjak majd találok. De én nem akartam. Ennek ellenére úgy hizta a sors hogy összejöttem egy régi ismerős hölggyel, fél év múlva össze is házasodtunk és a vidéki városból Pestre költöztem. Aztán kellett még egy fél év míg azt mondhattam hogy kihevertem, ez kb 2-2,5 év volt.


Az idő fogja megoldani a problémád, nem lehet siettetni, de tenni kell érte.


Szerintem ne maradj falusi környezetben csak akkor ha van olyan nő akivel összeköltözöl. Kicsi az esélye hogy megtalálod a párodat, nagyvárosi környezet erre jobb.


A környezetváltás, új ismerősök, munkahely stb. jót fog tenni.


Semmivel nem vagy elkésve, a te korodban rengeteg olyan nő van, szingi és elvált, aki kapuzárás előtt áll a családalapítás terén, és mindent megtesznek azért hogy megállapodjanak. Sokkal komolyabban gondolják a párkapcsolatot mint egy fiatal, kompromisszum-készebbek.


Ha nem megy az ismerkedés akkor irány az internetes társkereső, sokat randizz, gondold át többször és ne ugorj bele hamar egy új kapcsolatba.

2017. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, teljesen egyetértek :(első vagyok) annyival egészíteném ki, hogy sok esetben a változtatni akarás is hiánya a kapcsolatoknak, a problémák megbeszélésre kerülnek de a megoldás csak ideig-óráig tart és szépen vissza tér..idővel megpróbáljuk már csak magunkban megoldani a gondokat és jön a lassú megszokásokon alapuló kapcsolat,ami egy ideig teljesen normálisnak tűnik majd robban..

A másik hozzá szóló meg szépen összefoglalt mindent, kitartás, ha gondolod írhatsz privátban, ha kibeszélnéd magadból :)

2017. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha 11 év után semmi sem történt köztetek akkor miért csodálkozol azon, hogy lelépett? :D

Nem bántás, de 11 év alatt már rég el kellett volna venned (nem olvastam végig a szöveget, lehet szerepelt ez valahol benne)


De úgy sem ez érdekel téged: szóval hidd el, életed legjobb kalandja kezdődik most. Persze, most még szorongsz, sírsz, vágysz rá de ebből tavaszra már nem sok marad. Ha pedig ott tartasz, semmire sem fogsz jobban vágyni mint arra, hogy egyedül maradj. Most az a baj, hogy azt látod, hogy egy új kapcsolat macera, hisz itt is elcsesztetek egy csomó időt, viszont azt tudnod kell, hogy minden kapcsolat egy folyamat, aminek az első lépése a szakítás utáni első nap. Te most azt hiszed, hogy egy új kapcsolatot hetek alatt kell újra felépíteni, de ez valljuk be, hülyeség. Főleg azért mert egy kapcsolatban a tudatosság a legritkább dolgok egyike. Amúgy a korai szerelmek törvényszerűsége a szakítás. Szomorú ezt kimondani, de egy 20-as években elkezdett kapcsolatnak nem lehet jövője mert az érzelmi intelligencia 30 éves kor felett fejlődik ki teljesen.


Nekem az első hónapban sokat segítettek az önismereti könyvek. Aztán örökbe fogadtam egy macskát is, így egyedül sem maradtam. Második hónapban elkezdtem eljárni sörözni egyedül, mivel nem volt egy barátom sem. Most, fél év után van egy banda akivel minden héten egy nap iszunk, emellett van egy hely ahol már törzsvendég vagyok, sok ismerőssel (lehet beszélgetni). Erről a helyről 3 csajnak is bejövök, plusz a Tinderről is összeszedtem már néhány lányt. Én közel 5 évnyi együttélés után kerültem ki a kapcsolatból (engem dobtak) és én is 33/F vagyok.

2017. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.


Utolsó:


"Ha pedig ott tartasz, semmire sem fogsz jobban vágyni mint arra, hogy egyedül maradj"


Biztos ezt akartad írni? Arra fogok vágyni, hogy egyedül maradjak? :)


Amúgy nem, nem vagyunk/voltunk házasok. Ő nem akar férjhez menni különösebben, én nem akarok nősülni különösebben. De ezeket megbeszéltük (sosem értettem ezt, mert már nagyon sok kérdésnél láttam magyarázatként: a házasság ténye hogy lenne befolyásoló tényező egy szakításnál, pláne hosszú kapcsolatnál? Nyilván a felek megbeszélik ezt és egyeznek az álláspontok. Ha alapból nem egyeznek az álláspontok, akkor pedig bele sem megyek a kapcsolatba. Más lehetőség normális, felnőtt embereknél nincs. Ennélfogva hogy van-e házasság/gyerek etc, lényegtelen, nyilván ketten akarták azt, ami történt :) )

2017. dec. 13. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező

A második vagyok.

Nagyon jól ltod a helyzetet, ha egy nő menni akar - és mindegy milyen okból - akkor menni is fog, semmi nem fogja visszatrtani, se házasság, se gyerek, se vagyon.

A kommunikáció hiányát illetően is igazad van: tapasztalat hogy a nők nehezen mondják ki a problémát kerek-perec, célozgatnak rá, félmondatokban beszélnek. A mostani párom is ilyen hogy nehezen bírom rávenni hogy ha valai problémája van akkor mondja ki. Nem kellenek rébuszok, alany-állítmány-tárgy.

Amit te átélsz a gyász folyamata, ennek szakaszai vannak, nindegyiken át kell menni, nem maradhat ki semmi mert akkor megrekedsz. A veten utána tudsz nézni, tárgyvesztésnek is hívják a pszichológiában.

2017. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

Az emberi monogámia nem létezik.

Csak önáltatás veszni hagyó nárcisztikus egoista szingli világunkban álmodozni az örök boldogságról.

2017. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Végigolvastam. Előszöris szedd össze magad, légy férfi. A kapcsolatodat szinte már teljesen elgyászoltad. A közöny a legutolsó fázis. Tapasztalatból beszélek. Mindenkinek más idő szükséges a továbblépéshez, neked is eljön az az idő. De ha választhatsz abban, hogy a fővárosba költözhetnél és dolgozhatnál,mint a katonák, akkor azt választanám a helyedben. 35N
2017. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy alakul azóta az életed?
2017. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!