Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkeresésnél mi számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkeresésnél mi számít jobban? Személyes ízlés vagy társadalmi elvárások?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, mintha mostanában az utóbbi lenne a fontosabb. Nagyon sokan kirakatkapcsolatot keresnek.
2018. febr. 27. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Egyéniségeknek előbbi, birkáknak utóbbi.
2018. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, sok a felszínes ember, akiket csak a külső és az anyagiak érdekelnek. Tény és való, hogy ezek is fontos szempontok, de messze nem a legfontosabbak.
2018. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem keresnek direkt kirakatkapcsolatot, de nagyon sok embernél összefügg a személyes ízlés az elvárásokkal, mert egyszerűen nem foglalkoznak olyasmivel, hogy nekik más tetsszen mint amit már jól ismernek, mert mindenhol azt látják. (Ugyanez igaz zenékre, filmekre, bármire. Lehet tetszene nekik valami abszolút ismeretlen művészfilm is a nagy mozisikerek mellett, de nem foglalkoznak azzal, hogy felkutassák a rejtett dolgokat.)
2018. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem a társadalom lenne párkapcsolatban vele hanem én ezért a személyes ízlés dominálna. Más kérdés hogy a személyes ízlésem vajon mennyire van szinkronban a társadalmi elvárásokkal. Ez utóbbiról amúgy úgy gondolom, hogy egy olyan fogalom amire sok mindent rá lehet húzni.
2018. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Külső megfog, belső megtart, ez többszáz éve így megy.
2018. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

>mostanában


A társadalmi elvárások valóban erősek még mindig, de sosem számítottak ennyire KEVÉSSÉ. "Régen" még csak meg sem kérdőjelezték a társadalmi elvárásokat, elfogadták alapvetésnek és azerint éltek. Nem látom, hogy valaha ennél kevésbé számítottak volna ezek.


Amúgy nyilvánvalóan egyénfüggő. Az biztos, hogy sok embernek nagyon fontosak a társadalmi elvárások, még ha ennek nincs is tudatában.

2018. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

"Külső megfog, belső megtart, ez többszáz éve így megy."


Többszáz éve, mi? Többszáz éve a szülők döntöttek a házasságról, válni pedig nem lehetett. Okosat írtál :)

2018. febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy "társadalmi elvárás" hogy kapcsolatod legyen.

És ez annyira leviszi a kapcsolatok színvonalát, hogy tényleg kirakatok.

Elég körbenézni a kategóriában.

És háttérbe szorul a személyes oldal.


Nincs fél éve, hogy elváltam, de kb azóta azzal batogatnak, hogy mikor lesz újra valakim, mintha frigyelnem kéne, me nem vagyok pasi nélkül nő... ha erre hallgatnék, akkor kb az első pasi mellett meg kéne állapodnom, függetlenül attól, hogy ki mi ő, személyes ízlést félretéve.

Remélem érthető, mire akartam ezzel rámutatni.

2018. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!