Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vagyonosodási szerződés. Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonosodási szerződés. Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt a párommal. 4 éve vettünk közösen egy házat, amit együtt, ketten újítunk. (ahogy pénz van rá, úgy tudunk vele haladni)

Nekem nem büdös a munka, ugyan úgy melóztam, mint a férfiak, tolom a talicskába a sittet, vertem a vakolatot, szedtem le a csempét, hordtam a téglát a falazáshoz, adogattam a cserepet a tetőre stb, az 50 kilómmal...nem is ez a lényeg.

Nem kicsit kiégtünk tavaly augusztusra (voltak már előjelei) Ő a munka mellett még csinál mást is, ami minden idejét felemészti. Nekem is elég húzós a munkám, közben beterveztük a lagzit, meg a házat is továbbra is csinosítgattuk. Besokalltunk. Mondtam legyen egy kis szünet, mert nagyon elmentünk már egymás mellett.

Ő abba nem ment bele, én meg már nem bírtam, elköltöztem. Elmentünk ügyvédhez, ő "jelképes" összegért megvette tőlem a ház felét.


Most 3 hónapja együtt vagyunk. Ez a külön töltött idő mindkettőnknek (úgy gondoltam) elegendő kemény lecke volt ahhoz, hogy belássuk, van ami elromlik, de helyre lehet hozni, és az élet kemény... na nem részletezem.


Minden szép és jó volt, ám a napokban közölte velem, hogy ő most úgy gondolta, hogy vagyonosodási szerződést ír, a jelenlegi állapotról. Én ezt nem is fogtam fel elsőre.

Közölte velem, hogy a jelenlegi állapotot rögzítjük, hogy ki mivel lép be ebbe a kapcsolatba. Tehát a ház, ahogy van marad az ő nevén, és minden egyéb telek is (amit még a fél éves szünet előtt vásárolt a mellékes "maszekjából".


Én ebbe nem szeretnék belemenni, mert valahogy (és cáfoljatok meg, ha ez nem így van) de kell az a biztos háttér, hogy a házunk fele az enyém.


Aztán mondta, hogy jó, visszaírjuk az 50%-ot a nevemre, de fizessem vissza a pénzt, amit adott, illetve amit eddig ráköltött azóta a házra, annak a felét is.


Ez így rendben van?


Másnál, hogy van a lakás tulajdonjoga?


2018. márc. 7. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez a kapcsolat halott!
2018. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

"Aztán mondta, hogy jó, visszaírjuk az 50%-ot a nevemre, de fizessem vissza a pénzt, amit adott, illetve amit eddig ráköltött azóta a házra, annak a felét is."


Igen rendben van teljesen. Mennyit adtal te a hazba es mennyit ker o most vissza?


A telket nem a hazzal egyutt vettetek meg? Miert utolag vette meg a telket?

2018. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ő most azt kéri vissza, amit fizetett a "szünetre" és a plusz felét, amit ez idő alatt ráköltött.


A telek nem az a telek, amin a ház van, másik gazdasági telek.

Azt a szünet előtti hetekben vette a tudtomon kívül, és csak a saját nevére íratta.

2018. márc. 7. 13:34
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van.

Te eladtad a tulajdonjogodat. Az hogy mennyiért, a te döntésed volt.

Miért ne adnád vissza a pénzt, ha visszakapod a tulajdonjogodat?

Ezt nem értem.

Akkor a plusz pénz is a tiéd és a tulajdonjog 50%-a is. Kb. mintha a férjed fizetne, hogy újra tulajdonos legyél :)

Egyébként jó ötlet mindent pontosan lepapírozni, mert ahogy korábban, úgy a jövőben is bármikor szétválhatnak útjaitok.

2018. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Aztán mondta, hogy jó, visszaírjuk az 50%-ot a nevemre, de fizessem vissza a pénzt, amit adott, illetve amit eddig ráköltött azóta a házra, annak a felét is. "


Igen, ez rendben van. Én akkor is ezt a megoldást választanám, ha nem akarnék vele maradni.

2018. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

"Aztán mondta, hogy jó, visszaírjuk az 50%-ot a nevemre, de fizessem vissza a pénzt, amit adott, illetve amit eddig ráköltött azóta a házra, annak a felét is."


Ez így rendben van, ha vele akarsz maradni.

Ha nem akkor ő fizesse ki a jelképes vételi ár és a tényleges érték közötti különbséget neked.


Nagyon nagy hibát követtél el, amikor egy rossz kapcsolatban jelképes összegért adtad el neki a fél házat.

2018. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Uhhh, ti miért is vagytok együtt?

Teljesen érthető, ha szerződést akar. Te egyszer már leléptél, ott hagytad őt, vele együtt pedig lemondtál a közös házról is. Megkaptad az árát is a te részednek.

Innentől kezdve az a ház már az övé, és szerintem teljesen érthető, hogy nem akarja kockára tenni azért, mert te úgy döntöttél fél év után, hogy mégis csak szeretnél vele lenni.

Gondolom a "szünetben" kibuliztad magad, kipasiztad magad, kiélted magad, aztán rájöttél, hogy mégiscsak kéne az a pasi, aki hajlandó elvenni, meg mégiscsak kéne a saját ház az albérlet helyett.

Hogy a kapcsolatotok milyen azóta, arról szót se ejtesz, csak hogy neked kell a stabil háttér, azaz, hogy a ház fele a tiéd legyen. Viszont az árát nem szeretnéd kifizetni.

Akár bele akarsz menni, akár nem, tök egyértelmű, hogy nem a pasi miatt mentél vissza, hanem a ház miatt.

Aztán ha majd megint úgy gondolod, hogy neked szünet kell, akkor te akarod majd őt kitenni meg eladni a hátsója alól a házat, ugye?

Mégis mit vársz tőle, hogy a dolgaid után szemet hunyjon minden felett, ingyen visszaadja neked a háza felét, sőt, még vegyen is feleségül, hogy a vagyona fele is a tiéd legyen, miközben te bármikor leléphetsz megint?

Az 100%, hogy szerelem nincs köztetek egy hangyafingnyi sem. Neked a ház kell, neki meg feleség, akiért már nem kell erőlködni. Igazi álom kapcsolat... gyereket is csináljatok hármat-négyet, imádni fogják az elhelyezési pereket.

2018. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem illetek össze, ha már ilyeneken balhéztok. Oké, mindenki pézből él, de az csak egy kupac papír. A sabadidődet rááldozhatod, de ha .ár emberi kapcsolatokat mérgez a lóvé, akkor ott befelé kell pislogni egy picit. Mi párommal kb ugyanannyit tettünk anyagilag a kapcsolatba több mint 10 év alatt, de ez csak kb, mert figyelte a f@$zom. Ha nálam van pénz én fizetek, ha nála, akkor ő, ebből sosem csináltunk ügyet. Még kb azonos háttérrel is jöttünk a kapcsolatba, de ezt is mindketten pont leszarjuk. És működik. Nincs is közös számlánk, mert minek. Most én keresek jobban, ha kell a pénz, kinyitom a brifkót, és ennyi. De van, hogy otthon felejtem, akkor ha valami felmerül, pl megtetszik egy gatya, akkor párom kifizeti. Ne ragozzuk. Több mint 10 éve működik, akkor csak nem lehet olyan rossz dolog valamennyire szarni a pénzre, nem?
2018. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én nem akartam ezt az egész elköltözősdit.Kértem, hogy pár hétre menjen csak haza anyjáékhoz, mert ők 30km-re laknak, onnan is be tudott volna járni dolgozni, én nem tudnám megoldani 250 km-ről. De elzárkózott és egészen másként kezdett viselkedni.


Persze úgy lenne egyszerű, ha nem kéne foglalkozni a pénzzel, csak az sem pálya, hogy mindent én fizessek a rezsit, a kaját, a mindent. Mert a szünet előtt is így volt, most is.

És neki több a bevétele, én nem tudok félre tenni úgy, hogy minden közös költséget is nekem kell fedeznem.


Visszaadom. Nekem azzal nincs bajom. Mert tényleg rendben van.

Csak megütött, hogy rögzíteni akarja a mostani állapotot.

2018. márc. 7. 14:14
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Mindketten a majdani válásra koncentráltok. Bár ez az ésszerű sajnos.
2018. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!