Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom le akar szokni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom le akar szokni a cigiről, megkért h segítsek neki, de állandóan azon kapom, h titokban cigizett. Most azon gondolkozom h a bankkártyáját és a pénzét elzárnám hogy ne vehessen magának. Túlzás?

Figyelt kérdés
2018. márc. 22. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűbb, ha eltöröd az összes ujját.
2018. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki,hogy az akarat kérdése és fejben dől el, nem segítség, meg idióta praktikák kérdése. Elzárod a bankkártyáját meg a pénzét, az ördög meg sosem alszik és taxit sem tud hívni ha nagy a baj. Párom 13 éves korától cigizett 27 éves koráig, rendszeresen napi 1 dobozzal. Erre fogta magát egy szép napon, a készletét a kerti tűzhelyben felgyújtotta (mindig bevásárolt magának egy hónapra),azóta pedig a cigi árát egy számlára teszi folyamatosan, amit a kisfiunk jövőjének érdekében gyűjt.
2018. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
47%
8as csak sajnàlni tudlak. Egy jó pàrkapcsolatban a szex KÖZÖS örömforràs. Kiteljesülés, egybeforràs, teljes önátadàs. Te ezt valószínűleg sosem élted még meg, ezért tanácsolsz ilyen ostobaságot. Te érdem szerint osztogatott jutalomfalatként kezeled a szexet. Ezek szerint Te nem élvezed igazán. Kérdező, nagyon szomorú, de nem tudsz segíteni a barátodon. Ezt neki kell végigcsinálnia.
2018. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez a jó irány. Ha külső kényszereket alkalmazol rajta, akkor nem fog leszokni, mert nem szükséges semmiféle belső erőfeszítést tennie ahhoz, hogy ne cigizzen. Mihelyt lesz pénz nála megint, cigit fog venni. Úgyhogy az efféle külső korlátozások szerintem nem hatásosak.


Plusz a te szerepednek is másnak kéne lennie. Ha valóban azt szeretné, hogy segíts neki, akkor az az első, hogy előtted ne titkolózzon. Nagyon fontos, hogy elsősorban pozitv megerősítés legyen a szereped, ne a tiltás, a megszégyenítés, a felelősségrevonás. Szerintem az segít sokat, ha az apró sikereket együtt ünneplitek, minden helyes döntésénél ott vagy és megerősíted. Ha rosszul dönt és cigizik, akkor is jó, ha ott vagy, de nem azért, hogy leszidd, hanem hogy együttérezz vele és támogasd, megerősítsd a folytatásban.


Ki kéne dolgoznotok valamilyen taktikát arra, hogy ne kelljen titkolóznia. Én talán a következőt próbálnám meg: naponta (egyszer, kétszer, vagy ahogy érzitek) menjetek le együtt egy doboz cigivel, és ott, akkor döntse el, hogy rágyújt vagy sem. Ha nem gyújt rá, akkor könyveljetek el egy apró győzelmet, örüljetek együtt. Ha rágyújt, akkor ez van, majd legközelebb sikerül. Remélhetőleg az, hogy te is ott vagy, segít afelé tolni a döntéseit, hogy nem gyújt rá, és az, hogy ilyen rendszeresen és módszeresen megvan a lehetősége rágyújtani/dönteni, nem fogja úgy érezni, hogy titokban kell csinálnia.


Ez csak egy tipp tőlem, amit most találtam ki. Nálam szerintem működne. Remélem, nektek is segíthet, de persze nem tudhatom.

2018. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!