Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit ereznetek ha kiderulne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit ereznetek ha kiderulne a parotokrol, hogy depresszios?

Figyelt kérdés
Ha hazudott folyton hogy boldog, pedig azt hiszitek rola, hogy o a vilag legvidamabb embere? Akar evekig? Az lenne a nagyobb baj, hogy nem mondta el odaig es valamilyen szinten kamuzott, vagy maga a teny? Kinosnak ereznetek ezt az embert? Foleg ha olyan sulyos lenne, hogy segitsegre van szuksege?

2018. márc. 24. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

"ha olyan sulyos lenne, hogy segitsegre van szuksege" és az "azt hiszitek rola, hogy o a vilag legvidamabb embere" kapásból kizárja egymást.

Aligha vagy olyan jó színész, hogy egy általad említett súlyos szituációt le tudj hosszútávon tagadni... vagy ha igen, akkor az a kapcsolat olyan is volt. Gyanítom soha nem voltál még ilyen helyzetben, ne is legyél, de ha valójában kapcsolat az a kapcsolat, akkor ez nem így működik. Valahol biztosan kiütközik, nem tudod leplezni annyira.

2018. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet évekig titkolni, pláne, ha súlyos. Nem hiszem, hogy előttem ne válna nyilvánvalóvá már az ismerkedés/kapcsolat elején, ha valaki komolyan lelki beteg. Ideig-óráig ezt lehet titkolni, de egy többéves párkapcsolatban, ahol elengedi magát, és mély beszélgetések zajlanak, ott nem tudom elképzelni, hogy ne lennének jelek.

Ha mégis így lenne, hogy utólag tudom meg, akkor inkább magamat érezném kínosan, hogy nem figyeltem rá jobban.

2018. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazabol a kerdes magamrol szol, ugyhogy nem arrol szerettelek volna meggyozni lehetseges e vagy nem. Arra vagyok kivancsi hogyan reagalnal/mit ereznel egy ilyen helyzetben, ami azt feltetelezi, hogy nem is ismerted azt a szemelyt akit evekig szerettel? Maga a diagnozis, vagy az eltitkolt szemelyisegresz dobbentene meg?
2018. márc. 24. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:

gondolkozz el pontosan, mit jelent, amit leírtál.


nem érzi jól magát, és nem mondta el neked. nyilván nem túl jó érzés. azon gondolkoznék, ha annyira jó a viszonyunk, hogy nem vettem észre.


nézz szét a neten, mit jelent a diagnózis. nincs kedve semmihez, minden sok erőfeszítésbe kerül. ha ennek ellenére te aktívnak, sikeresnek, odaadónak láttad, akkor ez annak lenne a jele, hogy igenig nagyon igyekezett.


úristen, dehogy eltitkolni! boldogulni. megőrizni a kapcsolatait, a munkahelyét. menni valamerre.


az egész biztos, hogy nem akadnék ki azon, hogy egy "orvos"/pszichológus mit mond a barátomról, hiszen elvileg én jobban ismerem, mint egy teszt. tőlem mondhatnának rá bármilyen klisédiagnózist. nem mintha olyan változatos eszköztáruk lenne megállapítani ezt.


innen adja magát a kérdés, hogy pontosan hogy "derült ki"? elmentetek egy pszichiáterhez, mert... (miért is?), és ő ezt mondta? vagy van egy pszichológus ismerősötök, aki titokban figyelte, esetleg hallomás alapján elkezdte csóválni a fejét, hogy no lám, ez depresszió?


szerintem nagyon ártalmas, hogy a hosszú ideig tartó rosszkedvnek, kedvetlenségnek adtak egy ilyen divatos nevet. ami semmi többet nem jelent, csak ennyit. és akkor a nép elborzad, hogy xy depressziós.


igen, vannak nehezen boldoguló emberek, megvan ennek az oka is, meg az is megvan, hogy mit lehet tenni, hogy jobb legyen. én mellőzném a nagy szavakat, mint szakember meg kóros meg gyógyítás.


az is erős, ha egy emberre, aki rosszkedvű, de jókedvű szeretne lenni, azt mondod, hogy becsapott, amiért még sincs olyan jó kedve, mint ahogy te láttad rajta. ha úgy akarja, akkor ez magánügy.


még egy asszociáció jutott eszembe, ami szintén röhejes. mintha te úgy gondolnád, hogy na most jól rajtakaptad, hogy belül szomorú.

2018. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem volt soha merszem bevallani a paromnak, feltem ugy mar nem szeretne. Szamomra ezt jelentette, hogy en ot mindennel jobban szeretem, hogy ettol a "kellemetlensegtol" megkimeltem. Persze voltak jobb meg kevesbe jo idoszakaim, de ezt talan kulso szemlelo nem vehette eszre. Munkaba, iskolaba jarni is napi szintu problema volt. 3-4 ev utan pedzegette az egyuttelest. Kiborultam, mivel tudtam hogy egesz nap, minden nap nem tudom fenntartani a latszatot, es hirtelen felindulasbol szakitottam. Nem tudtam neki megindokolni. Sirt es haragos volt ram. Utolag bantam, hogy nem tudtam neki elmondani, megprobalni megbeszelni vele, de mire idaig eljutottam mar talalt egy masik lanyt. Meg faj egy kicsit, de nem tudom hogy aki ilyen, annak mit kene tennie? Nem akarom megint rosszul csinalni, nem akarom magam elvesziteni, de felvallalni sem.
2018. márc. 24. 15:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Zanzásítva tehát szakítottál vele, nehogy ő szakítson veled. Ez igen! Tükörfényes logika.

Egyébként meg bármilyen hihetetlen is, a mai depis nemzedék legnagyobb ellensége a glutén. Néhány évtized múltán felismerik majd ezt, majd akkor emlékezz rá, hogy hülyének néztél, amiért ezt mondtam.

2018. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


szóval a másik oldalon állsz. használd, amit az előbb írtam arra, hogy felmentsd magad.


ha még beszélőviszonyban vagytok, esetleg elmondhatod neki, hogy azért szakítottál vele, mert szégyellted magad (és itt nem is kellene azt mondanod, hogy a depresszió miatt, csak hogy pontosan miben voltak nehézségeid.)


legközelebb pedig bízz meg annyira a barátodban, hogy kinyílsz előtte. én is szeretek elébe menni a dolgoknak. egyszer elmentem odáig, mikor attól féltem, hogy elhagy valakiért, aki bátrabb, nagydumásabb, hogy egyenesen bemutattam neki valakit, aki ilyen karakter. gondolhatod, milyen jó érzés volt, hogy ezek után is velem maradt. sőt, el is mondtam neki még aznap este, hogy hogy éreztem magam ezalatt a találkozó alatt.


persze az se biztos, hogy célravezető, ha a figyelmét mindig a kínos pontjaira irányítod. olvasd el a hogyan legyünk boldogtalanok? c. könyvet.


és gondolkozz el liz hurley tanácsán, aki azt mondja, sose sopánkodj a pasidnak, hogy milyen vastag a combod.

2018. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kínos lenne-e,hogy mellettem ilyen szomorú lett? Nem hinném, de mindenképpen igyekeznék segíteni neki. Pl mondanám neki, hogy ha valami nyomasztja, akkor beszélje ki magából, mert azért vagyunk együtt, mert szeretjük, megértjük egymást, és fontosak vagyunk egymásnak; és én szívesen meghallgatom, és ha tudok tanácsot adni, akkor tök jó is lesz, mert még azt is adok, hátha megoldódik nála ez a helyzet. Egy olyan embert, akit szeretek és fontosnak tartok, nem akarok depressziósnak látni. Viszont az aranyos, kedves tőle , hogy nem akart nyomasztani a gondjaival, de nem jó, ha magába fojtja, inkább mondd meg neki támogatólag, hogy beszélje ki magából. És az egyikőtöknek sem a kudarca, hogy ő most ilyen mély pontra került lelkileg, viszont ki tudjátok húzni egymást ebből, tudjátok egymást támogatni. Szóval ezt ne vedd kudarcodnak, ne vedd magadra, és ne képzelj bele ilyeneket, hogy nem voltál neki elég jó. Akkor el is hagyhatott volna. Szeresd őt,és támogasd, hogy ne kerüljön újból ilyen mély pontra szegény. Azért akart jó képet vágni ehhez az egészhez, mert nem akarta, hogy téged is nyomasszanak az ő bajai, mert szeret téged, és nem akar neked rosszat. De te legyél ott neki támogatólag, ha szomorúságot osztunk meg, az megfeleződik, ha pedig örömöt, az megduplázódik. Ha szereted,és fontos neked, támogasd őt.
2018. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Úgy alakultak a körülmények, hogy ez most így jött ki, akár el kezdett globálisan szétnézni, hogy mizu a nagyvilágban, és attól lett szomorú, vagy hogy munkahelyét vagy kollégáit nem szereti, soknak tartja azt a 8 órát, szívesebben töltené az időt inkább pl veled, vagy túl kevés a fizuja, vagy valamelyik kollégája neadjisten még ki is akarja őt túrni, szervezkedni próbál ellene.
2018. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Maga a tény kezelhető számomra, a kamuzás viszont probléma lenne. Korrektnek azt tartom, ha az ismerkedés elején elmondja a másik. Volt már ilyenre példa az életemben, és kamuzásra is. (Kamuzáson nem a jókedv magára erőltetését értem, hanem ha pl. megkérdezem, akkor letagadja. Erre nem lehet kapcsolatot alapozni.)

Mindez csak elmélet, mert sokat olvastam a depresszióról és felismerem.

2018. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!