Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok és még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depressziós vagyok és még rosszabbul érzem magam a karácsony miatt, hogy viseljem el?

Figyelt kérdés
Nem bírom idegileg, hogy muszáj jó kedvet színlelnem. Holnap ráadásul megyünk a nagyszüleinkhez ahol kérdéseket fognak feltenni és az életem romokban. Órákat sírok néha, nagyon mélyen vagyok lelkileg, de muszáj titkolnom... és olyan rossz amikor megvetően néznek rám meg beszélnek velem mert nem sugárzom azt a felhőtlen boldogságot meg magabiztosságot amit mindenki... Fb-on se írok a rokonoknak, egyszerűen nem akarom hogy tudjanak a létezésemről... anyám kényszerített hogy ezzel meg azzal beszéljek telefonon és kívánjak boldog karácsonyt, nagyon nehéz nekem ilyeneket megtennem nem fogják fel. A fontos telefonhívásokat se veszem fel napok óta mert képtelen vagyok rá. Úgy érzem nem leszek képes sokáig titkolni az állapotomat, vagy eltűnök mindenki életéből. Valószínűleg az utóbbi fog bekövetkezni.
2017. dec. 24. 21:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

21l

Ja és azért ide írtam ki mert itt vannak a legtöbben...

2017. dec. 24. 21:27
 2/22 anonim ***** válasza:

nem csodálom, hogy ilyen kötelező boldog karácsonyozó szülőkkel ilyen depis vagy.

el kéne költöznöd a szüleidtől


Mit erőltetnek rád ilyen telefonhívásokat? hihetelten.. gáz..

2017. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled kedves kérdező. :)
2017. dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Miért vagy depis? Nehogy azt mondd, hogy a pasik...
2017. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Heart of Darkness ***** válasza:

Mi az oka, hogy mélyponton vagy?

Érthető, hogy az ilyen dolgok rosszul érintenek. Ki kellene magadért állnod.

2017. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem lakok itthon, de most itthon vagyok és ez van. Nem is az hogy ,,kötelező boldog"...megértem őket, én is szerettem egykor a karácsonyt, tudom hogy lehetne jó is, de most képtelen vagyok arra hogy boldog legyek és mosolyogjak. Nem érdekel az egész el akarok vonulni, egyedül akarok lenni. Ez a legrosszabb ami most történhet velem, hogy számon kérik rajtam az életemet...és engem...
2017. dec. 24. 21:36
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
A depresszió csak egy illúzió. Ha nem tudod, hogy lásd ezt meg, akkor komplett környezetváltozást ajánlok neked.
2017. dec. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Cole Weekz engem ez érdekelne, miért csak egy illúzió?
2017. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#8

Az életben minden csak döntés kérdése. Bárhogy élsz, bármit teszel, bármit gondolsz, az egy tudatos vagy nem tudatos döntésnek az eredménye. Az is, ha az ember depressziót él meg, az is, ha nem. Én is az voltam. Illetve annak képzeltem magam. Folytonos öngyilkossági gondolatok gyötörtek, meg is vagdostam magam párszor. Néhánynak a nyoma a mai napig meglátszik.

Aztán felismertem magamban, hogy dönthetek másképp is. Úgy, hogy nem adom át magam ennek az egésznek. Azóta én vagyok a világ legboldogabb embere. A boldogság is csak döntés kérdése. Nem azon múlik, hogy milyen emberek vesznek körül vagy hogy mennyi pénzed van vagy hogy milyen körülmények között élsz. A boldogság az maga a létezésnek a tudata. Hogy élsz. Az életnek az ünnepe. A körülményektől függetlenül. Ugyanabban az élethelyzetben vagyok, mint amikor depressziósnak gondoltam magam, mégis boldog vagyok. Ezt a boldogságot senki se veheti már el tőlem, mert ez nem egy érzés, hanem egyfajta tudás.

Ha szerettek olvasni, akkor Eckhart Tolle könyveit ajánlom nektek.

2017. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Engem is. Nekem jelenpillanat inkább a boldogság tűnik illúziónak.
2017. dec. 24. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!