Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyük fel kómába estek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel kómába estek másfél évre, és mire ébresztő van, a párotok másik kapcsolatba kezdett. Szerintetek a párotok hozzátok térne vissza, vagy maradna az újjal? És ha arról lenne szó, vissza tudnátok, vagy egyáltalán, vissza akarnátok-e hódítani?

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 02:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok biztos a dolgomban, és félnék kideríteni az igazságot, de momentán megkockáztatom, hogy vagy alapjáraton térne vissza hozzám, vagy kis csábítgatás hatására, de el tudnám érni, hogy folytassa velem.
2018. márc. 29. 02:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért - nálam legalábbis - a szerelem "kicsit" erősebb és összetettebb dolog, mint ez a jobbra-balra futkosás az éppen elérhetőbb hölgyhöz. (Most a másik fél szemszögéből nézve.)

Persze, nyilván ez egy összetett kérdés, ami több dologtól is függ, mondjuk 20 évesen nem valószínű, hogy egy életet leélnék úgy, hogy a szerlemem agyhalott, és kereken 0% esélye van a javulásra, de mondjuk 40 évesen, családapaként ha tartósan kómába esik a feleségem, és mondjuk van némi esélye, hogy valamikor még magához térjen, egyértelműen reménykednék benne, és várnám azt a pillanatot. Már csak azért is, mert az érzelmek nem múlnak el egyik pillanatról a másikra.

Szóval ez függ az adott élethelyzettől is, meg a gyógyulási esélyektől is. De két dolog biztos:

1. Ha valakit szeretek, akkor egy tragikus baleset után nem fogom egy év múlva "dobni". Ilyen helyzetben azért ennél több idő kéne ahhoz, hogy elmúljanak az érzelmek.

2. Szerelem nélkül nem jövök össze senkivel. Ha valakit már a páromnak tartok, akkor szeretem már annyira, hogy ne akarjak máshoz átnyargalni, ha az épp elérhetővé válik.


De akkor a beteg szemszögébőé nézve: mondjuk ha 20 év kóma után ébredek arra, hogy az egykori szerelmem már mással él boldog családi életet, teljesen megértem, és én se akarnám, hogy egy tragédia miatt gyakorlatilag eldobja az egész életét. De ha mondjuk tényleg másfél év telt el, és ennyi idő alatt már rég túl van rajtam, olyannyira, hogy másnak teszegeti szét a lábikóit, ez esetben nem hogy visszahódítani nem akarnám, de ha önként akarna visszajönni, abból se kérnék. Ha valakinek egészségesen a "mindene" voltam, akkor azért azt gondolom, ésszerű és jogos elvárás, főleg ha van esély a javulásra, hogy pár hónapot azért várjon, hátha magához tér szerencsétlen...

2018. márc. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pár hónap igen, de a 18 hónap az már nem "pár" hónap.
2018. márc. 29. 03:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én párom biztos nem kezdene új kapcsolatot ennyi idő után, de tegyük fel igen...ha felébrednék is biztos, hogy hozzám jönne vissza. 26/N
2018. márc. 29. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sok mindentől függ. Szerintem nagyobb esélye van annak, hogy az újjal marad. Manapság hány olyan ember van, aki képes arra, hogy plusz még megvárja a rehabilitációt meg ki tudja mennyire lesz ép agyilag?
2018. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha másfél év elég neki, hogy mással vigasztalódjon, nem fájna, hogy elment. Ink az, hogy előtte ilyennel voltam...
2018. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem akarnám visszahódítani, bár az új kapcsolat valószínűleg mindenképp meginogna, hiszen hogyha korábban szeretett, akkor a másik félben mindenképp megfordul a mi lenne ha, és a hogyan tovább kérdés.

De nyilván oka van annak, hogy továbblépett, és nem várt, ergo nincs is kit visszahódítani igazán.

2018. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vőlegényem nem kezdene másik kapcsolatba, míg lenne rá remény, hogy túlélem és felébredek.


A legelső komoly szerelmét is három évig tartott lezárnia, addig nem ismerkedett senkivel.


Ha viszont mással járna, mikor én felébredek, akkor megkeresném, beszélgetnék vele, hogy érzi magát az új kapcsolatban és ha boldog, akkor elengedném.


29n

2018. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha most megkérdezném biztos azt mondaná hogy nem hagyná el, de szerintem igen. Szeret, de nem annyira hogy kitartson. Nem, nem csábítanám vissza, nem vagyok r¡banc. Ha jönne vissza, nem kellene már.
2019. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a párom pár hónapig biztosan nem kezdene más kapcsolatba. Talán 1 év után elkezdene mással is nemi kapcsolatot létesíteni de ezt szerintem titokban tartaná. Amint magamhoz térnék másfél év után vissza jönne. Nem biztos, hogy elmondaná amit tett de szakítana az addigi kapcsolatával és vissza jönne.
2019. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!