Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom anyukája a megbeszél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom anyukája a megbeszéltek ellenére folyton hívogatja a fiát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátomat rémesen felidegesíti, hogy az anyukája soha nem tartja tiszteletben, hogy a megbeszélt időpontban telefonáljanak egymásnak. Pl. megbeszélik, hogy két nap múlva telefonáljon az anyuka, aztán minden alkalommal már rá pár órával hívja őt és hasonlók. Engem nem igazán idegesített, de azt kikötöttem, hogy ha randizunk vagy együtt alszunk, akkor némítsa le és dugja el a telefonját.


Az kezdett el valóban zavarni, hogy a barátom nagyon kiakad a váratlan hívások miatt, anyukájával szépen beszél, rajtam pedig aztán kitölti a dühét. Javasoltam neki egy logikus megoldást (miszerint mondja meg az anyjának, hogy ekkor tud vele beszélni, a köztes időben meg ne vegye fel neki a telefont és kész), erre azt mondta, hogy jó ötlet. Mégis minden alkalommal felveszi, aztán kb őrjöng, hogy miért nem érti meg az anyja, hogy...


Lassan én is idegroncs leszek. :)


Huszonévesek vagyunk mindketten.


2018. márc. 30. 03:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka aggódik, vagy féltékeny, vagy unatkozik, a telefont meg valóban ki lehet kapcsolni. Csak jön hívásértesítő, hogy a mama kereste.

Gondolom a párod egész életében pórázon volt tartva, most hogy szabadulna, kezd még jobban kiborulni.

2018. márc. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Tegyétek offline-ra a telefont vagy írjátok át anyuka számát "Ismeretlen szám"-ra. És ne vegyétek fel! :D


Amúgy a fejem fogom, hogy mennyire kattant srácoknak van csaja, miközben a tök normális ismerőseim nem kellenek egy lánynak sem. Ennyi mazochista lány van? :D

2018. márc. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik inkább, hogy egyáltalán nem tartja annyira a fiát, hogy képes egyedül is boldogulni. Egyfajta "ellenőrző" hívásokat végez az anyuka, pl. "kisfiam, sikerült befizetned a csekket?". "Sikerült kitakarítani a szobád?"
2018. márc. 30. 03:48
 4/11 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy a barátom nem tesz eleget a javaslatomnak és amikor rákérdeztem, hogy miért, idegesen azt felelte, hogy "de hát akkor is hívogat!"


Nem értem, ki nem ... le ebben a helyzetben. :/

2018. márc. 30. 03:51
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ebben a helyzetben vonatkoztass el szerintem. Mond meg neki,hogy téged nem érdekel az alábbi szituációkon kívül,ha az anyja hívja,de ha felveszi és meg utána veled mérgelődik,akkor elfelejthet téged. Persze ezt szebben és nyugodtabban is tudod kezelni,de nem érdemes. Sajnos vannak fiúk,akik mindig engednek az anyai nyomásnak. Akkor is ha ez zavarja őket. Ez a szokás viszont káros egy kapcsolatra. Ha nem hisz neked;vagy nem vesz figyelemben akkor ignorálod mikor mérgelődik. Pl.: Otthagyod mikor panaszkodik vagy bunkózik,témát váltasz vagy elkezdesz telefonozni/tv-t nézni és közlöd vele,hogy téged nem érdekel. Legyen felnőtt és kezelje a helyzetet,addig te foglalkozol mással amíg ezt meg nem tanulja.
2018. márc. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Én simán elküldeném anyucit melegebb éghajlatra! Ahogy szoktam is. Rettentő irritáló, ha nem vagyok otthon és felhív. Ilyenkor vagy fel se veszem, vagy minimum megkérdezem, kigyulladt-e a lakás. Rohadt gáz, amkikor fontoskodik. De mindig helyre is rakom. Őt, nem a páromat. Mindig a kedvesem az első. Ezt persze neki és anyámnak is egyértelművé tettem. Meg ha pl meglátogatom nővérem, már megy az SMS, hogy ott vagyok-e már. Ilyenkor is mondom, hogy ne reagáljon rá. Szánalom ez a műsor.


A konklúzió? A kedves párod tutyimutyi, ha anyuciról van szó.


27/F

2018. márc. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagymamám is dettó ugyanilyen volt. Önző egoista csak pluszba ó még negatív energiavámpir is volt.

Mindig az volt amit ő akart, anyát zaklatta. Hiába lett neki megmondva, hogy heti egy telefon, meg mikor anya kórházban volt, akkor majd mi hívjuk, nem vette ezeket figyelembe és csak azért is hívott mikor ő úgy gondolta.

Nem vettük fel, plusz apa beszélt vele.


Itt az a baj, hogy párod felveszi a telefont. Ne tegye, mert csak így lehet az anyjától nyugtotok. Mond meg neki, hogy az anyja egy önző egoista tiszteletlen személy, aki nem tartja tiszteletben mások kérését.

Lehet hogy nem fog neki tetszeni hogy ilyen jelzőkkel illeted az anyját, Úgyhogy próbáld meg szépen elmondani neki.

Az anyja nem fog változni. Az biztos.

2018. márc. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Én naponta kétszer szoktam anyummal telefonon beszélni, ha valami problémája van, amiben én tudok segíteni neki, akkor szokott hívni. Amúgy én hívom fel. A párom soha egy szóval se mondta, hogy baja lenne ezzel (mondjuk nem is lenne sok értelme). Igaz, én nem is őrjöngök, ha anyám hív.

Ha a párodnak probléma, hogy az anyja felhívja, akkor neki kéne megoldania, te nem tudod helyette.

2018. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyukával nincs mit csinálni, ha neki a megbeszélt dolgoknak ennyire nincs súlya. A kisfiú telefonját elvenném, és kikapcsolnám.

Vagy nem, de ha velem kezdene bunkózni, hát otthagynám egy időre, hogy kezdjen már kinőni az ovis korból.

2018. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most otthon van másfél hétig a barátom, nyomatékosan megkértem, hogy beszéljen az anyukájával újra, bár nem hiszem, hogy megérti.


Ha menetrendszerűek lennének a hívások (ahogy az egyik válaszoló is napi 2x beszél az édesanyjával), engem nem zavarna, de mivel egyre gyakrabban fordul elő, hogy szex, mozi, alvás stb. közben zavar meg minket, azért ezt nem lehet a végtelenségig tűrni szerintem. Aztán ugye jön a barátom részéről a dühroham...

2018. ápr. 1. 05:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!