Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a barátomnak, hogy nekem egészségügyi okok miatt nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal, és jövőre valószínűleg összeköltözünk, mert ugye egyetem, albérlet, miegyéb. Eddig is tervezgettük már a közös jövőnket, de eddig még sosem beszéltünk a gyerekekről. Nyilván nem most akarunk gyereket, hanem majd úgy 5 év múlva, hiszen még fiatalok vagyunk hozzá, meg az iskola is közbeszól, és persze nem 2 év járás után akarok valakitől gyereket. Pontosabban akarnék. Itt van a probléma: a párom nem tudja, hogy nekem nem lehet gyerekem egészségügyi okok miatt. Nagyon megértő srác, de félek, hogy ez az ő céljai útjába áll, és így elhagy. Eltitkolni nyilván nem tudom, meg nem is akarom, már így is azt érzem, hogy átvertem őt, de nagyon félek a következményektől. Tudom, hogy manapság már van erre megoldás (jelen esetben az örökbefogadás, hisz a béranyamódszer nem is működik itt, Magyarországon), de az akkor se ugyanolyan, mintha a saját gyerekem lenne a kölyök.

Szerintetek mit tegyek? Ki segíthatne? Szerintetek is ki fog borulni a párom?

Köszönöm a segítséget!

19/L



2018. ápr. 13. 20:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy ez nem tini párkapcsolatok kategória?
2018. ápr. 13. 20:30
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Tudom,hogy csak két éve vagytko együtt, de mikor komolyodni kezdett a kapcsolat, rögtön közölnöd kellett volna. Mindenképpen mondd el neki, ne húzd az időt.

Szerintem ki fog-e borulni? Lehet. Én nem vagyok gyerekcentrikus, de én kiborulnék, és borzasztóan ideges lennék, MERT NEM SZÓLTÁL RÓLA. Nagyon fontolóra venném a szakítást és valószínűleg meg is tenném, akármennyire is szeretnélek, a gyerek fontos dolog egy ember életében, és általában egy ekkora igényről nem mondanak le.

Lehet kegyetlenül fog hangzani, de nem te vagy az egyetlen nő a földön, idővel megszeretne egy másikat, akitől lenne gyereke. Aki tényleg szeretné, hogy legyen utódja, bármi áron el akarná érni, mert a gyerek egy hatalmas dolog. Persze biztos van olyan, aki lemondana róla, mert a pájra fontosabb, de senkit nem lehet hibáztatni,ha nem így tesz.


Mondd el neki, ne titkolózz, mert bocs, de ha nem mondod el neki, egy igazi szemét leszel. Itt nem egy kiskutyáról van szó.

2018. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Minél elöbb mondd el neki (habár rengeteg olyan eset van, amikor állítólag nem lehet valaki terhes, aztán egyszercsak meglepö módod mégis az lesz - szóval nem mindegy, milyen egészségügyi oka van), még összeköltözés elött.


Azt nem tudhatja senki, hogy hogyan fog reagálni.

2018. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, minél előbb húzod annál jobban fog fájni neki. Mellesleg az első hozzászoló kicsitdurván fogalmazta meg mert ha tényleg nagyon szeret téged akkor nem tudna elhagyni mellesleg nem akarok okoskodni de nem úgy van hogy már lombik bébi "program" van Magyarországon? Mert ha van akkor nem kell örökbefogadnatok és mégis a sajátotok:) Ja és anyukámnak egyik ismerősérére ki mondták hogy meddő és nem adta fel, sok próbálkozás után csoda történt. Mert megfogant a gyermeke és egészségsen megszületett. Szóval léteznek csodák, csak hinni kell.
2018. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1, hidd el, iszonyatosan fáj, hogy nekem nincs lehetőségem kihordani egy Kis Életet a szívem alatt, mikor kiderül napokig csak gondolkoztam és szinte semmit sem csináltam. Imádom a gyerekeket, az unokahúgaimat, az öcsémet, az ismerősök gyermekeit, mindenkit. Régebben a barátnőim mindig arról beszéltek, hogy miért nem akarnak gyereket, mekkora teher stb, én meg csak ott álltam, és hülyének néztem őket, mert szerintem nincs annál szebb dolog, mint felnevelni egy gyermeket az első szívdobbanásától az utolsóig.

Tisztában vagyok vele, hogy el kellett volnaár mondanom, de egyszerűen nem ment. Az első pár párként eltöltött napjainkben el akartam neki mondani, de úgy gondoltam, hogy mivan ha a képembe röhög, hogy mit akarok én a gyerek-témával, de aztán mindig elkezdtem halogatni, mert féltem.


#2, igen hallottam már én is olyan esetekről, ahol állítólag meddő nők estek teherbe, szóval én is iszonyatosan bízom ebben, el nem tudom mondani, mennyire.


Köszönöm a válaszaitokat!

2018. ápr. 13. 20:48
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 a lombikbébi programról nekem személy szerint az a véleményem, hogy akkor gyakorlatilag a nőé a gyerek, de a férfié nem. Viszont az szerintem csak akkor lehetséges, ha a férfi meddő, de mivel itt nekem nem lehet gyermekem, így én nem tudom kihordani a gyermeket, így ez kilőve.

Köszönöm a válaszod!

2018. ápr. 13. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Uhh basszus ezt sokkal hamarabb közölnöd kellett volna már!
2018. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg el kellett volna mondanod neki. Minél előbb tedd meg!
2018. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de hogy nem derült ki? Szexeltek, nem? Ezek szerint nem is kell védekeznetek? Ez hogy nem tűnt fel???
2018. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amíg van méhed, van remény! Nem a lombik az első megoldás. A Bezzeganya blog Babagyár részében nagyon sok hozzád hasonló, reprodukciós problémával küzdő nő ír. Sokukat sikeresen kezelték, ès várandósok, vagy már babáznak. Ha ez Neked tényleg fontos, ne nyugodj bele, hanem menj addig, amíg nem találsz olyan orvost, aki érdemben foglalkozik a problèmáddal. Lehet, hogy csak egy kis hormonpótlásra lenne szükséged, és teherbe tudnál esni. A lombikos felvetést nem igazán értem. Én úgy tudom, hogy a párodtól vesznek spermát, tőled pedig petesejtet. Mesterségesen megtermékenyítik a párod spermájával a Te petesejtjeidet. A megtermékenyült petesejtből 2-3-at beültetnek a méhedbe, a többit lefagyasztják. Így akár ikreid is lehetnek. De általában 1 megtermèkenyített petesejt ágyazódik be a méhfalba. Fiatal vagy még, ne add fel a reményt! A párodnak meg egész egyszerűen mondd el, mi a helyzet.
2018. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!