Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki? Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek neki? Van bármily tanács? Esetleg aki volt így mit várt volna a párjától, mit tegyen? Hogyan segítsen?

Figyelt kérdés

Barátnőm (24) elég szörnyű időszakon megy keresztül...

Mostmár egy ideje 2-3 hete alig tud enni,alig iszik,szomorkás,kedvetlen.Nekem nem mondja de hallottam hogy titokban sírt többször is.Ha kérdezem bántja-e valami,vagy azt hogy mi a baj,mindig annyit mondd csak "Semmi" vagy "Semmi komoly".

Se láthatóan valami van és elég komoly ha ennyire szomorú miatta.Lehet szerintem depressziós is.

Korábban már volt harca depresszióval (akkor is mellette voltam szóval nem szándékozom lelépni) de nagyon szeretnék neki segíteni és nem tudom hogyan...

Korábban járt akkor pszichológushoz,de most a nyakamat teszem rá hogy nem menne,mert ahogy mondja "Semmi baj!"



2018. ápr. 13. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez a baj a pszichesen ingatag emberekkel. Az oruletbe kergetik az embert.

Hagyd el. Keress egy normalis lanyt.

2018. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt neki, hogy te most egy érzelmileg elég nehéz szakaszon mész keresztül és kérd, hogy segítsen. :)


Ebből beszélgetés fog generálódni.Ne add be könnyen a derekad, figyeld meg érdeklődik-e a problémád iránt.Piszkáld ki az oroszlánt.Kitolhatod odáig, hogy neked az a bajod, hogy neki baja van és nem érted mi, mert nem mondja el...


Én ezt csinálnám.Persze ez csak egy kísérlet, ehhez komoly tudás kell és pszichológiai jártasság.Eszembe jutott róla egy előadó, küldök mindjárt egy üzenetet.

2018. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam fentebb,nem áll szándékomban elhagyni.

Lehet hogy vannak hibái,de mindenkinek van.Neki ez...

Szeretem őt,nem hagynám itt akkor sem ha komolyabb probléma lenne,akkor sem ha nem lenne.Azért mert érzelmileg ingatag akkor a világon amennyi depressziós ember van mindegyiket hagyják ott?Ráadásul nem ő tehet róla hogy ilyen...Nem ő kérte hogy ilyen legyen.

Szerintem ilyenkor inkább még jobban mellette kell lenni és biztosítani hogy bízhat a másikban stb.

Nem pedig lelépni mert az a "könnyebb út".Ha szereted egyébként sem tudod és akarod ott hagyni...

Másodiknak köszönöm!Még ha van ötlete bárkinek jöhet.

2018. ápr. 13. 23:29
 4/4 Antid Oto ***** válasza:
100%
Engem sokszor ideiglenesen fel szokott dobni az, ha segthetek valakinek. A második ötlete szerintem nem rossz
2018. ápr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!