Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves férfiak, akiknek bajuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves férfiak, akiknek bajuk van a feminizmussal! Mit változtatnátok a nők helyzetén és milyen viselkedést vártok a nőktől egy párkapcsolatban és milyet társadalmi szinten?

Figyelt kérdés

A kérdés csak azokhoz a férfiakhoz szól, akiknek bajuk van a feminizmussal és a nők akár jogi, akár társadalmi helyzetével.


Össze tudjátok szedni, hogy mi a problémátok? Tudtok megoldási javaslatokat?


2018. máj. 21. 19:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a fogalmat sokan félreértik. A feminizmus ugyanis nem valami ördögtől való dolog, ahol a nők bárkit is elnyomnak, hanem szimplán azt jelenti, hogy a nemek közti egyenjogúság politikai, gazdasági, személyes és társadalmi szintű megvalósítása. Amivel én egyébként egyetértek, tehát férfiként akár mondhatom magam feministának is ,ha a hagyományos értelmében használom a szót. Azzal ugyanis egyetértek, hogy férfiakat és nőket egyenlő jogok illetnek meg, mindkét nem tagjainak ugyanúgy joga van politikusnak, üzletvezetőnek, menedzsernek, vezérigazgatónak lenni, ha a képességei érdemlegessé teszik az adott pozícióra.


A magam részéről csak a kvótákat ítélem el, a pozitív diszkriminációt. Az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy márpedig ugyanannyi nő legyen egy cégnél ,mint férfi, hanem azt, hogy bárkinek joga van a cégnél dolgozni. Én feminista cégvezetőként nem a neme alapján dönteném el, hogy kit veszek föl, szerintem ez az egészséges feminizmus, hogy nem azt nézem, hogy ki fiú, ki lány, hanem hogy ki alkalmas a pozícióra, tehát ha éppen jelentkezik egy állásra 20 férfi és 20 nő és összesen 10 emberre van szükségem, az lehet , hogy 10 férfi lesz, az is lehet, hogy 10 nő, vagy 3 férfi 7 nő stb. Ezt jelenti a valódi egyenjogúság. Sajnos sok magát feministának nevező femináci ezt úgy képzeli el, hogy márpedig 5 férfi és 5 legyen felvéve a céghez,akkor is, ha mondjuk némelyik életképtelen.

2018. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

A feminizmussal (1st és 2nd wave) nincs semmi gond. Támogatom a nők jogi egyenlőségét és szexuális szabadságát. A jelenlegi feminizmus viszont egy marxists baromság.

Nem változtatnék semmit. Max. az itteni, hibrid “feminista vagyok, de a pasi hívjon meg, védjen meg, kezdeményezzen” típusú nőktől megvonnám a lepontozási jogot. Cáfolják meg az embert észérvekkel, ne csak a fantom lepontozás jöjjön.

2018. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%

"A magam részéről csak a kvótákat ítélem el, a pozitív diszkriminációt."---te akkor pont a feminizmus lényegét ítéled el :)


Törzskönyvezett feminista csajok 99%-áról első ránézésre nem állapítod meg, hogy ő "nő". Értük eleve nem kár, a jól kinéző feministák meg igazi kisördögök az ágyban, tesznek érte, hogy jó legyen és nem prűdek az ágyban sem.

Nem kell őket ajándékokkal elhalmozni, igazi haverként kezelhetőek, jól lehet velük viccelődni, de még csajozni is. Életem első és sajnos egyetlen édes hármasa is 2 feminista 10/10-es csajjal jött össze.


Részemről azt kívánom, legyen több jól kinéző, jó fej feminista csajszi!

2018. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező: definiálnád, mit nevezel pontosan feminizmusnak? (Nekem a nekem közötti egyenlőséget megcélozó feminizmussal semmi bajom, sőt, támogatom. Nekem fontos az egyenlőség a párkapcsolatban. A nőket pozitívan diszkrimináló feminizmussal viszont nem szimpatizálok.)
2018. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Nem szimpatizálok a feminizmussal, mivel a politika pont ugyanúgy kihasználta el "elkurv .ult" mint a kommunizmus, liberalizmus stb nagy eszmék. Pont ugyanezt teszik pl. a melegekkel a politikusok.


A nők egyenjogúsága egy teljesen természetes alapelv kéne hogy legyen. Ehhez képest ma ottt tartunk, hogy a legtöbb cég nagy hűhóval állítja magáól, hogy ilyen meg olyan egyenjogúság van, mégse kap egy nő ugyanolyan fizetést mint egy férfi ugyanabban a pozícióban (mivel titkosak a bérek - halkan megjegyzem, ez a probléma egyik oka), és a cégvezetésben, felsővezetésben szinte sehol nincsenek nők. Ez a kapitalista, amcsi, nyugati stb cégek 90%-ára igaz. És a probléma itt kezdődik - hiába menn(én)ek a nők az utcára ha elzárják előlük a pénzt, és az önmegvalósítás lehetőségét.

Ennek lehet egy másik egyértelmű oka, hogy a különféle gazdasági társulások, háttérszervezetek szinte kizárólag férfiakból állnak. (Pl. Bilde r ber g csoport, vagy bármelyik 3 betűs amerikai szervezet, esetleg a szenátus). Nyilván az ő érdekük hogy a nők még hosszú ideig ne legyenek egyenlőek. Hogy miért? Mert a megkülönböztetés feszültséget szül ami a nyugati nagytőkések és a politikusok malmára hajtja a vizet. Illetve, amíg a társadalomban jelen van a szexizmus olyan fajtája, hogy a nőket el kell tartani, a férfiak is hajlandóbbak a rabszolgamunkára. Mivel azonban egy családhoz szinte soha nem elég a férfi, a nők is rabszolgamunkára kényszerülnek, és nekik még lehetőségük sincs följebb lépni. Ez a tökéletes nyugati rabszolgatartó birodalom. Közben a média, hollywood stb belesugározza az emberek fejébe hogy csak akkor vagy férfi egy nő szemében, ha BMW-d van, nőként meg csak akkor fog komolyan venni egy férfi ha márkás ruhád van, milliókat költesz szépségápolásra stb.

2018. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Remélem nem szabadulnak el itt az indulatok, mert ez egy érdekes kérdés és szerintem beszélni kell róla.


Az #1-es válaszoló szépen összeszedte azokat, amiket írni akartam, így azt újra nem is írom le.

Ugyanez a véleményem kapcsolati téren is. A nőkre nem egyfajta oldalbordaként vagy utánfutóként kell tekintenünk, hanem egyenrangú társként.


A bajom nekem is a #2-es válaszoló által leírt hibrid megoldásokkal illetve a túlkapásokkal van.


Illetve azzal, ahogy a média torzítja a nemi szerepeket. A mesékben, filmekben, sorozatokban, könyvekben gyakran nő a főhős és itt szó szerint HŐS. Nem klasszikus (hétköznapi) nő, hanem egy a férfiak erejével, ügyességével, bátorságával és a nők bájával, empátiájával, nőiességével rendelkező nőnemű, szinte hibátlan szuper ember. Természetesen mellette ott a férfi is egy gyengébb, esetlen, szerencsétlen, de amúgy szerethető karakter formájában, aki sokszor bajba kerül és akit természetesen hősnőnk ment meg.

Pl: Sheena a dzsungel királynője

Xena a harcos hercegnő

Supergirl

Macskanő

Tomb Raider


Említhetném az új Star Wars részeket, ahol szintén nő lett a főhős, vagy a 2016-os női Szellemírtókat, illetve a Sherlock melletti női Watsont is.

A szerepcserére jó példa a már kultsorozatnak számító, de ma is futó X-akták, ahol Mulder az, aki gyakran nem az eszére, hanem a megérzéseire hallgat, míg Scully a szkeptikus, aki tudományosan szeretne megmagyarázni mindent. Vagy a Dr. Csont, ahol szintén ugyanez van.


Szerintem óriási hiba a két nemet összemosni, mivel egyenlőek lehetünk, de felcserélhetőek nem. Vannak tulajdonságok, amelyek tipikusan férfiasak illetve nőiesek, ha ezeket mesterségesen kiegyenlítjük, akkor mihez fogunk vonzódni a másik nemben?

2018. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

"és a cégvezetésben, felsővezetésben szinte sehol nincsenek nők"


Meg mondjuk a bányászok között se, de az mégsem fáj a nőknek.

2018. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

#7-nek, ajánlom a Kőkemény Minnesota című filmet.

De való igaz, az ilyen munkákban sokkal kevesebb a nő, de akik ott vannak azoknak minden tisztelet!

2018. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%
Az öngyilkosok, hajléktalanok és depressziósok között sincsenek sehol a nők.
2018. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16%

Kvóta, pozitív diszkrimináci

isztambuli egyezmény, csak a nőkre tér ki, férfi bántalmazottak mintha nem is lennének.

Illetve ez az egész álfeminizmus, ami főként a fehér férfiakra irányul. Németországban megalakult egy valódi feminista szervezet, akik a bevándorlók által elkövetett erőszakot firtatják, akkora hiszti van körülöttük, hogy csak na. Pedig ők tényleg a nőkőn akarnak segíteni, nem csak elbagatellizálni az egész témát ostoba meetoozással.

2018. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!