Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves férfiak, akiknek bajuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves férfiak, akiknek bajuk van a feminizmussal! Mit változtatnátok a nők helyzetén és milyen viselkedést vártok a nőktől egy párkapcsolatban és milyet társadalmi szinten?

Figyelt kérdés

A kérdés csak azokhoz a férfiakhoz szól, akiknek bajuk van a feminizmussal és a nők akár jogi, akár társadalmi helyzetével.


Össze tudjátok szedni, hogy mi a problémátok? Tudtok megoldási javaslatokat?


2018. máj. 21. 19:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Ez egy ertelmesen megfogalmazott, valodi parbeszedre hivo kerdes, nem a szokasos duhos es provokativ szarsag.
2018. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

#11: Valóban az, ennek ellenére semmiféle párbeszéd nem indult el a két oldal között. Páran leírtuk itt a véleményünket, illetve azt, hogy mivel nem értünk egyet. Válasz egyikre sem érkezett, maximum "értékelés" formájában.

Pl. a 6-os válaszom 0%-ban bizonyult hasznosnak annak ellenére, hogy viszonylag részletesen leírtam a nekem nem tetsző dolgokat (igaz a média oldaláról) és példákat is hoztam fel az álláspontom alátámasztására. Ennek ellenére egyetlen választ vagy cáfolatot sem kaptam még privátban sem, csupán a leértékelést.

Ezekből pedig csak annyit tudok leszűrni, hogy a másik oldal sem beszélgetni, sem vitatkozni nem akar erről a témáról, egyszerűen elvárja, hogy mindenki fogadja el a világnézetüket és ne kérdőjelezze meg annak helyességét.

2018. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#12 Sajnos az emberek ilyenek. Ezért én az ilyen fórumokon bele se kezdek egy érvelésbe, mert sokan azt sem tudják mitől számít valami érvnek. Nagyon sajnálom, hogy nem alakult ki erről párbeszéd, mert nagyon kíváncsi lettem volna rá. Én magam most csak olvasni jöttem ide, nem akartam ebbe beleszólni, mert az szerettem volna, ha most a férfiak tudnának kibontakozni. De legalább nem mérgesedett el a vita, mer nincs vita. :D
2018. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tavalyi kérdés, de azt nem értem, hogy pl a 12-es válaszoló, ha gyakorizik, még nem jött rá hogy összesen 2 ember szavazata után már megjelenik a % érték. Tehát téged lehet hogy összesen 2 ember szavazott nullára, aki kb Magyarország népességén belül bárki, de tényleg bárki lehet(pl Mari néni a 70 éves cukrász, vagy Benike 10 éves szellemi fogyatékos, bárki, és tényleg bárki. Ebből következtetni teljesen felesleges, még ha hülyén néz is ki a 0 %. Amikor beléptem pár hónapja, én pl egy darabig 17 %-os válaszoló voltam mert a családi kapcsolatokban beleszóltam egy vitába, és lett egy csomó 0 % válaszom rögtön elsőre :)

Az nem jó, hogy itt eleve sokan a %-ok miatt frusztráltak és dühösek, más kérdéseknél is, pedig az simán lehet hogy összesen 2 ember véleményét tükrözi. Úgyhogy ettől elkedvetlenedni nem érdemes, inkább a válaszok számítanak nem a pontozás, a pontozás az lehet lutri is.

2019. ápr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14: A 12-es válaszoló vagyok. Tisztában vagyok az oldal működésével és nem is tulajdonítok nagy jelentőséget a százalékoknak, mivel sokan like/dislike gombnak használják a kis kezeket. Amit én kifogásoltam az nem maga a 0% volt (ami azóta már feljebb ment), hanem az, hogy valakik értékelték a választ, nyilvánvalóan nem értettek egyet a tartalmával, de vitatkozni már képtelenek voltak. A mai napig nem jött egyetlen ellenvélemény sem, nem írta meg senki, hogy szerinte miért nincs igazam, és ez rengeteg hasonló kérdésnél megfigyelhető. Ez az amit kifogásoltam, pedig ez a kérdés tényleg egy jó vitaindtó lehetett volna.
2019. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Pl én is zöld kezet nyomtam arra a válaszodra, és jóval feljebb ment, szóval nem sokan "szavaztak". A filmekben az se jó ha túlzásba esik a női hős szerep, de azért a filmekben inkább a férfi a hős. A nők helyzetén azt változtatnám, hogy ezeket a látássérült férfiakat, akik marha szépnek hiszik magukat, és terjesztik az igét, és szivatják a nőket, ezeket elküldeném szemorvoshoz. Akik meg csúnyának hiszik magukat, őket is, mert rájuk viszont szükség lenne. Nagyon sok az olyan hangadó ember akiknek nem igazán működnek az érzékszervei.
2019. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

Így van, meg kellene találnunk az arany középutat. A filmes részre még annyit reagálnék, hogy ma már nem kérdés a média véleményformáló szerepe, ezért fokozottan fontosnak tartom, hogy megfelelően mutassák be a nemi szerepeket, mivel sajnos egyre kevesebb gyerek nő fel klasszikus családban, illetve sokszor nem kapják meg a megfelelő férfi illetve női mintát, amit később követhetnének. Tehát szerintem a médiának ebben óriási felelőssége van. Elhiszem, hogy üzletileg kifizetődőbb kreálni egy szuperhősnőt, mivel rá nagyobb lesz a kereslet. A nők szeretni fogják, mert végre egy erős női karaktert látnak (amilyenné talán ők maguk is válni szeretnének), a férfiaknak meg megint csak tetszeni fog, mert szexi, dögös, okos, izgalmas, kalandvágyó nőkről van szó. Na de őszintén: hány férfi szeretné, ha egy ilyen nő lenne az élete párja? Erre elsőre talán rengetegen mondják, hogy ők ilyenek. De biztos, hogy hosszútávon is vonzó tudna maradni egy ilyen nő? Illetve hány nő tartana hosszútávon vonzónak egy ilyen életet?

Szerintem teljesen rendben van a nők részéről az az igény, hogy ők is erősek, önállóak akarnak lenni és nem elnyomottak. Viszont a jelenlegi megvalósítással már nem értek egyet. Nekik nem a férfiakkal kell versenyezniük a férfiak pályáján, esetleg eredményeket elérni. Egy nő akkor lesz valóban sikeres (ha úgy tetszik erős), ha a többi nő közül tud kitűnni valamivel.

"A nők helyzetén azt változtatnám, hogy ezeket a látássérült férfiakat, akik marha szépnek hiszik magukat, és terjesztik az igét, és szivatják a nőket, ezeket elküldeném szemorvoshoz. Akik meg csúnyának hiszik magukat, őket is, mert rájuk viszont szükség lenne."

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?

2019. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

Sok olyan férfi van akik elhiszik magukról hogy szépek, emiatt körülrajongják őket bizonyos nők, és így ők felbátorodva mindenről lenyilatkozzák a tutit. És valahogy ezek az emberek sokszor félreviszik a dolgokat.

A szerepekről meg, vannak olyan dolgok ahol nők és férfiak együtt versenghetnek, vannak olyanok ahol az egyik nemnek, meg ahol a másiknak előnye van. De szerintem nem kell annyira erőszakosan elkülöníteni a szerepeket. Pl, a gyerekkel eleinte úgyis anya van többet, később apa tanítja focira és erősebb sportokra, de sok mindenben egyformán tudnak teljesíteni a férfiak és nők. Az igaz hogy mindenki szeret szuperhős lenni, ezért egy kis varázslatot, mese szálat jó beleszőni, hősök és hősnők, mindenki kapjon megbecsülést, az jó ha a kisfiúnak azt mondják védje meg a lányokat mert erősebb. Mert tényleg erősebb a fizikuma általában, és magasabb, izmosabb. A lány meg csinálhat valami aprólékos dolgot amihez nagyobb a türelme, a férfi meg hálás ezért, ilyesmi.

2019. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

"Sok olyan férfi van akik elhiszik magukról hogy szépek, emiatt körülrajongják őket bizonyos nők, és így ők felbátorodva mindenről lenyilatkozzák a tutit. És valahogy ezek az emberek sokszor félreviszik a dolgokat."

Értem, de szerintem itt nem a szépségről van szó, hanem a túlzott magabiztosságról. Bár ez egy öngerjesztő folyamat, mert ha egy férfinak magabiztos a kiállása, az sok nőnek tetszik, így lesznek sikerei, ami alapján magabiztos lehet. Ez pedig akár teljesen független is lehet a valódi eredményeitől.


A szerepekben szerintem egyetértünk, én is így gondolom. A gyerekneveléses példád szerintem nagyon jó, valahogy így képzelem el én is a "munkamegosztást". Van amire az anya, másra az apa alkalmasabb, de mindkettejükre szükség van. Sőt az is rendben van, ha mondjuk úgy adódik, hogy egyikük valamiért nem tudja megcsinálni a dolgát (betegség, munka...), akkor lássa a gyerek, hogy apa is tud ám főzni, vagy anya is le tudja nyírni a füvet és ez természetessé válik neki.

A szuperhősös dologgal sem az a bajom, hogy létezik, szerintem is kell ilyen is. Viszont ezt tudnunk kellene helyén kezelni. Egy normál értékrendű embernek, aki előtt ott volt/van a valódi férfi és női minta, ez nem okoz gondot. De felnőtt egy olyan generáció (illetve a jelenlegi gyerekek között is vannak), akik közül sokaknak ez nem adódott meg. Így az a főhős/hősnő lesz a minta és ez nem helyes. Akik pedig az ilyen karakterekhez mérik magukat, illetve ezt keresik az ellenkező nemben, azok sikertelenek lesznek.

2019. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!