Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire taszít, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket mennyire taszít, ha egy lánynak tájszólása van?

Figyelt kérdés
Nemrég ismertem meg egy lányt, most költözött fel Budapestre. Nagyon szép és intelligens is! De olyan szavakat használ, mint "őtet", "szeressem", "nekije", "jösztök" stb. Sokan emiatt kinevetik, és először én is nevettem rajta, de aztán rá kellett jönnöm, hogy egy tündérbogár. Viszont még mindig nagyon zavar a beszéde...

2018. máj. 21. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Eléggé
2018. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

engem ez sosem zavarna

aranyos tud lenni

2018. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kifejezetten tetszik az ízes magyar beszéd. De én sose voltam olyan, mint az átlag magyarok - az én szememben ez egyáltalán nem nevetséges. Ott nőtt fel, így beszéltek hozzá, ő ezt tanulta, neki ez a normális - nem is értem, miért kéne ezért megbélyegezni. Ha hosszabb ideig Pesten marad, úgyis lekopik róla.

Én inkább boldog lennék, hogy egy bátor kis tündérbogár barátnőm van, aki egyedül, messze az otthonától, családjától is megállja a helyét, és mer változtatni az életén.

2018. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Miért zavar? Mert párhuzamot vonsz a butaság és a tájszólás közé. Szüntesd meg a párhuzamot, és nem fog zavarni.
2018. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 peca1000 ***** válasza:
Éngömöt nem taszajt! :)
2018. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha változik a környezet, változik a beszéld is.

Figyeld majd meg.

Barátnőm amikor felköltözött Budapestre, ott járt egyetemre, egyből eltűnt a tájszólása.

Az apja, aki amúgy is fújt rá, még idegesebb lett ettől.

Gondolta játssza az eszét direkt.

De ahogy visszaköltözött vidékre, újból előjöttek a hülye szavai. :)

2018. máj. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért lennének ezek “hülye” szavak?! Nem is értem. Sokkal szebb beszéd mint a pesti “majd kitöröm a nyelvemet, annyira csűröm-csavarom a szavakat” stílus...
2018. máj. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem zavarna.
2018. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Én szeretem a tájszólásokat, és ha valóban úgy beszél egy lány, azt aranyosnak tartanám. Ez viszont nem tájszólás, ez csak alacsony intelligenciáról árulkodik.
2018. máj. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj.


Egyáltalán nem az alacsony intelligencia jele. Valószínűleg pontosan tudja, hogyan lennének helyesen ezek a szavak, de ha egyszerűen ezt szokta meg, akkor mondja őket.


Egyébként én már Pesten is hallottam olyan kifejezéseket, hogy a fülem kettéállt. Például: bealszik, behízik. Ezeket tipikusan városiaktól hallom, és ezek sem helyesek. Elalszik és meghízik...Talán.


22/N

2018. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!