Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek egy olyan emberről (direkt nem írom nő vagyok-e vagy férfi), aki nem játssza meg magát, nem bonyolódik bájcsevejbe? Pontosítok lenn.

Figyelt kérdés

Szóval csak elegem lett, és már nem akarom megjátszani magam. És elegem van a bájcsevejekből. Emiatt az elmúlt pár hétben változtattam a hozzáállásomon. Nem mondanám, hogy bunkó lettem, vagy ilyesmi. Mert az egyáltalán nem célom!


Pl. céges vacsora, ami nem az enyém, hanem a páromé. El akartam menni, szívesen kísérem el, és enni is lehet jót ingyen. De unatkoztam. Nem végig, és nem nagyon, de tény, hogy unatkoztam, főleg amikor már ott ültünk egy ideje, és csak a belső dolgaikról beszéltek, amihez egyáltalán nem is értek. Oké, ott ült mellettem a párom, sokszor rám nézett, megfogta a kezem, stb. De nyilván nem velem foglalkozott elsősorban. Hisz én a vendég vagyok, egy munkás eseményen, még csak ott lennem sem kötelező.

Na most korábban, ha ilyen volt, és kérdezte, minden oké-e, azt mondtam, igen, elmosolyodtam. Próbáltam hallgatni a diskurzust, stb. Ebbe is belefáradtam.

Úgyhogy döntöttem: dehogy figyelek oda, mivel nem érdekel, és nem is értem a röpködő szakszavakat. Szóval amikor unatkozni kezdtem, egyszerűen csak elővettem a mobilomat, és mobiloztam. Pedig korábban szégyelltem olyan benyomást kelteni, mint aki órákig csak mobilozik, pláne asztalnál. Hát most nem szégyelltem. És amikor megkérdezte a párom, minden oké-e, nem unatkozom, megmondtam, hogy de. Az se érdekelt, ha a többiek fél füllel hallják, a kollégáik. De igen, unatkoztam. Nem fogom megjátszani magam, mint aki nem unatkozik. Attól még nem várom el, hogy pátyolgassanak, és ugyanúgy a következő céges vacsorára is el akarok menni. De attól még unatkoztam, és punktum, és ezt nem fogom rejtegetni.


Meg pl. az egyik kollégáját, egy nőt, nem kedvelem. Egyszerűen nem szimpatikus. És ő sem kedvel engem. Korábban, ha láttam hogy foghegyről beszél velem, miközben a kollégáival nagyokat tud nevetni, mosolyog, úgy csináltam, mintha ez amúgy tök természetes lenne, nem venném észre. Legutóbb pedig, biliárdozáson találkoztam vele, ezt megelőzendő, és hogy ne kelljen jópofiznom olyasvalakivel, aki nem szimpatikus, egyszerűen csak levegőnek néztem. Korábban sosem csináltam még ilyet. Hát pedig kellett volna, felszabadító érzés volt. És az se érdekelt, ha ezt néhányan észrevették, és rosszat gondoltak rólam. Egyszerűen nem érdekelt. Pont.


A bájcsevejekről meg annyi, hogy rühellem. Herótom van már tőle. Ezért ahelyett hogy belemennék, udvarias köszönés után hallgatok nagyokat, nem kezdeményezem a bájcsevejeket. Ha meg erőlteti a másik, az nem zavar, akár válaszolok is. De ha nem tetszik amit mond, megmondom, hogy ejtsük a témát. És ha csodálkozik, miért, akkor sem indokolom meg. Mert nem akarok vele arról beszélni. Ez ilyen egyszerű. Találja ki, hogy ez az oka. Nem túl bonyolult.


Na így hirtelen ennyi lenne. Szerintetek ez nagyon antipatikus, bunkó viselkedés? Vagy azért meg lehet érteni, és lehet kedvelni az ilyen embereket? Zavarna, ha a párotok ilyen? És ezt fel kell vállalnotok a más emberek előtt is?


Az én párom nem nagyon reagált a változásra, de érzékelte, az tény.


2018. máj. 24. 03:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Tök egyértelmű, hogy nő vagy. Egy bunkó, nárcisztikus, öntelt nő. Nem kellett volna eddig se megjátszanod, hogy érdekelnek az emberek, ha érdekelne más is saját magadon kívül. Eddig egy megjátszottan mézes-mázos, áljófej
2018. máj. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
... p.csa voltál, mostantól meg egy bunkô p.csa leszel. Ennyi a különbség.
2018. máj. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Rosszul kezelted a helyzetet. PONT.

Ahelyett, hogy lejárattad volna magad és a párod megbeszélhetted volna a pároddal, hogy neked ezek az események unalmasak és kellemetlenek. Vonjon ne, foglalkozzon veled vagy menjen nélküled. PONT.

Igen, ez antipatikus és gyerekes viselkedés.

2018. máj. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Kétszer írtad ki a kérdést. Ilyen okos vagy. :)


"Bunkóság, igen.


Egyrészt: céges rendezvényen legalább az alapvető emberi normáknak megfelelően illik viselkedni. A párodat járatod le ezzel a viselkedèssel. Azt éred el, hogy nem fog magával vinni. És ő meg pont le fogja tojni, hogy te menni akarsz. Legfeljebb visz helyetted mást.



A nagyobb gond, hogy a párod nem ilyennek ismert meg. Valószínüleg nála fontos szempont, hogy társaságban is meg lehessen veled jelenni. Nem fogja mosolyogva nézni, hogy állandóan beégeted és bunkó vagy. Kiábrándul és ki fog vágni, mint a macskát."

Gondoltam bemásolom, hátha nem találod meg.

Még annyit tennék hozzá, hogy majd rájön a pasid is, hogy van az a társadalmi helyzet, amikor egy szép de ostoba nővel ciki együtt lenni. És keres olyat, aki nem járatja le a kollégák előtt, mert legalább annyi esze van, hogy tud mosolyogni. 😁

2018. máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Másodszorra sem értem, hogy minek akarsz majd megint elmenni olyan eseményre, ami untat...
2018. máj. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a kérdés? Léptél egy szintet....ez lenne a normális emberi viselkedés. Nincs megjátszás, nincs képmutatás...ez vagy te, és ez így van jól.
2018. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy nő vagy. De ezzel a viselkedéssel a párod alatt vágott a fát.


De az, hogy valahol nem találod a helyed, a te hibád is. Én is kísérgettem a párom céges bulikra, egyesületi rendezvényekre, és az lején nagyon untam. Nem találtam a helyem, idegen volt minden. Elszigetelődtem az emberektől. A páromtól vártam, hogy "komfortossá" tegye a helyzetem... de rájöttem, hogy csak én tehetem magam azzá.

Én megkerestem azokat az elemeket ahol kapcsolódni tudok a társasághoz. Pl. más feleségeket, barátnőket. Vagy közvetlen kollégákat, mindegyikről tudok egy-két dolgot érdeklődtem felőle, után, esetleg kértem tőle tanácsot.

Mostanra, a társaság több mint felével nagyon jóban vagyok. Az egyik főnökének a feleségével folyamatosan cserélünk pl. kreatív ötleteket. Mit hol érdemes beszerezni, mi az új munkája. A team-ből az egyik csaj kollégája 2 családos egyedülálló anyuka. Vele is annyira jóban vagyok, hogy a gyereit pl. rám meri bízni. Amikor túlóráznak mindig felajánlom, hogy elhozom a kisebbet oviból, a nagy megírhatja a leckéjét.


Én szeretem, hogy tisztelnek, becsülnek, adnak a szavamra, és már egyáltalán nem kell megjátszanom, hogy érdekel bármi is, mert a szakmai világon kívül is annyi kapcsolódási pont van. Szeretem, hogy a titánnőjük tőlem kér recepteket, a főnöke feleségével végre meg tudom megbeszélni a hobbis dolgokat, a kolléganőjével a gyerkőcök örök téma. Mindenkivel megtalálom a közös témát, és a páromat is agyon dicsérik, hogy milyen kedves, aranyos barátnője van. Ő meg dagad a büszkeségtől, mintha ez az ő érdeme lenne.


Nem muszáj elszeparálódni, minden ember ugyanolyan hétköznapi életet él, mint mi. Mindig van valami közös bennünk.

2018. máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

az őszinteség jó..de ne gubbassz egy helyben ha már ott vagy


azokkal érdemes dumcsizni akikkel jólesik

2018. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Azért mész el valahova ahol nem érzed jól magad, mert ingyen van a kaja meg a pia? Nem telik rá vagy nem tudsz főzni? Úristen...

Én is voltam már pár céges vacsorán, volt ahol halálra untam magam, de nem járatom le azzal a férjem, hogy úgy viselkedek mint egy paraszt pitsa.

Egyébként a legtöbb helyen az ember feltalálja magát, ha a férjemmel épp céges dologról beszélgetnek, akkor beszélgetek addig egy másik kollégájával másról...

2018. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

A nem keveredem bájcsevejbe meg a bunkó tirpák vagyom között vannak árnyalatok. Előbbi teljesen oké, utóbbi nem. Te az utóbbi vagy. A mobilodat program közben elővenni és nyomogatni BUNKÓSÁG. Más levegőnek nézése BUNKÓSÁG. Ezeket meg lehet úgy is oldani, hogy:

- mondjuk KÖSZÖNSZ a nőnek, és ha kérdez, válaszolsz. Ha nagyon bunkó a stílusa, félrehívod a párod, és megkérdezed tőle, mit tegyél, mit válaszolhatsz vissza, ami még az illem határain belül vagy

- az asztalnál mondjuk te is feldobsz beszédtémákat, amik neked izgalmasak... vagy végigülöd, aztán utána szólsz a párodnak, hogy bocs, untam. Legközelebb vagy nem jövök, vagy igyekezz, hogy olyan téma is legyen, ami engem érdekel.


És igen, zavarna, ha a párom ilyen. Nem vagyok egy tőrölmetszett szőröstalpú bunkó, és kínos lenne ilyen emberrel égetnem magam.

2018. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!