Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el gyerekvállalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jön el gyerekvállalás ideje? Hogy érzi ezt az ember?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, régen úgy gondoltam ilyenkor már anyuka leszek, de olyan távoli dolognak tűnik még mindig, mint 10 évvel ezelőtt. Pedig minden feltétel adott lenne hozzá. Párommal szeretjük egymást, 4 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt is élünk. Mindkettőnknek biztos munkahelye van, anyagilag jól állunk, mégse érzem késznek magam az anyaságra. Szeretem a mostani életünket, rengeteg közös programot szervezünk, minden hétvégén megyünk valahová (kirándulni, szülőkhöz, barátokhoz, házibuliba), nem akarom ezt feladni. A páromon ugyanezt érzem. Mindig mondogatja mennyire szeretne gyereket (ő már 33 éves), de sokszor olyan mint egy nagy gyerek ő maga is. Nehezen tudom elképzelni komoly családapaként, de magamat is családanyaként.

Másrészt jó lenne egy baba, viszonylag fiatalon szülni, nem 40 évesen. De a kor miatt butaság bevállalni egy gyereket, nem? Vagy közben úgyis megérik a szülőségre az ember?

Nálatok hogy volt? Mesélnétek?


2018. jún. 9. 20:46
 1/7 Derwer ***** válasza:

Szerintem várjatok. Ha akarjátok, csak akkor essetek neki.

Lehet 1-2 év alatt megváltozik a hozzáállásotok és akkor minden szuper lesz.

Abban pedig nem hiszek, hogy bumm, 30éves kor után minden annyival rosszabb lenne. 40ig szerintem se várjatok, de pár év simán beleférhet.

2018. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pár év még simán beleférhet szerintem! De azért a párod türelmét se húzd a végtelenségig.
2018. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem 34 evesen becsuszott. ha nem alakult volna igy, meg most sem lenne gyerekem.


nem mondom, hogy kovesd a peldamat, nagyon rizikos. nekem mondjuk bejott az anyasag, hihetetlenul boldog vagyok es kerek az eletem:)

2018. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Belul duborgott mar es ugy ereztem h mire varjak mar? Szerintem amig sajnalja az ember a regi eletet addig nem surgos belevagni.Plane nem 29evesen. Ha 35evesen is igy erzed akkor gondold ujra es lehet akkor mar erdemes esszel donteni.
2018. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bárcsak sosem jött volna el.
2018. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Vagy közben úgyis megérik a szülőségre az ember?"

Szerintem igen. Most úgy érzem 35 előtt biztosan nem leszek rá érett, nem fogok rá vágyni, de a józan eszemmel tudom, hogy nem akarok nagy korkülönbséget, nem akarok lassan felépülni vagy nehezen teherbe esni és ha lehet két gyereket szeretnék. Egyszerűen kimatekoztam, hogy harminc előtt kell az első és pont. Vagyok annyira felnőtt, hogy ne a benyomásaim mentén szervezzem az életem, hanem a tények alapján. Az érzések változnak, ingatag talaja az építkezésnek.

Annyi mindenre csak menet közben érünk meg. Én hol voltam érett az egyetemre 18 évesen? Sehol, csak véget ért a gimi és menni kellett. Nagyon örülök, hogy nem valami gagyi mekis állásban vártam az ihletet meg az érettséget, hanem belevágtam. Párkapcsolatra sem voltam érett 19 évesen, egy kis hebrencs voltam, hisztis, lobbanékony - elmúlt. Jobb, hogy az elmúlt éveket összecsiszolódással töltöttük, nem pedig alkalmi kapcsolatokkal vagy magánnyal. Ha nincs ennek akadálya és amúgy szeretnél, csak bizonytalan vagy akkor inkább vágj bele. Nem hiszek abban, hogy csak az a nő alkalmas anyának, akinek pillangók repkednek a gyomrában egy ovis csoporttól és szétveti az anyai ösztön. Nem kell "anya típusnak" lenned az anyasághoz.

Aztán a gyerek amúgy sem két pillanat alatt készül el, ezt is számold bele. Illik erre felkészülni testileg is, már előtt szedni a terhesvitamint, felfrissíteni a védőoltásaidat, stb. stb.

2018. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

31 vagyok, én nem akartam soha gyereket, de nem zártam ki, hogy változik a véleményem. De még mindig nem. Látom a cuki babákat, tényleg édesek, meg a filmekben mutatott mindig mosolygós, csendes babák tetszenek, de a postán sorban álló üvöltő szörnyek nem.


Én nem akarok egy gyerek életével játszani, hogy "majd közben megjön a kedvem", mert mi van, ha nem? Inkább bánjam meg, hogy nem vállaltam, mint tönkretegyem egy csomó ember életét.


Amúgy sokan a 30-at tűzték ki célul, facebook-on láttam egy éve, hogy rengeteg osztálytárs ki akarta pottyantani a babát még 30 előtt.

2018. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!