Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, ha a párom néhány témáról egyszerűen nem hajlandó beszélgetni velem?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezünk. Nagyon igényli a beszélgetéseket, mindent részletesen szeret megvitatni, átbeszélni. Ám vannak témák, amiket ha csak megemlítek, abban a pillanatban közli, hogy erről nem hajlandó beszélni. Pl. öten vannak testvérek és van, akivel évek óta nem beszélt a testvérei közül. Ha beszél is róla, érzem, hogy azért mégiscsak érdekelné őt az a bizonyos testvér, de dacból nem hajlandó őt megkeresni, pedig apróságon vesztek össze néhány évvel ezelőtt. De állítja, ő egészen biztosan nem fogja megtenni az első lépést a békülés felé. Iszonyúan önfejű. Azt is a fejébe vette, hogy minden nő őrülten féltékeny. Azért, mert az exe ilyen volt. Emiatt nem tudhatom, hogy kikkel beszélget, ha csak rákérdezek, azzal jön, hogy most biztos veszekedést akarok generálni. Pedig nem féltékenységből kérdezek tőle valamit, hanem egyszerűen érdekel, hiszen a párom. Ezenkívül rettentően önbizalomhiányos. Ha azt mondom neki, hogy jóképű vagy tetszik nekem, akkor rögtön felkapja a vizet és olyanokat mond, hogy: neked nincs szemed, nem látod, hogy ronda vagyok; fogalmam sincs, miért vagy velem?

Egyszer megkértem, mondjon valami pozitív dolgot magáról. Felkapta a vizet és azt mondta, váltsunk témát.

A lényeg, hogy bármi olyan témát hozok fel, ami neki nem tetszik, azonnal kimenekül a válaszadásból. Egyszer írtam neki egy nagyon hosszú levelet, amiben felsoroltam mindent, amit szeretek benne, majd a levél végén leírtam a hibáit is, amik után odaírtam, hogy a hibáit is ugyanúgy szeretem, mert azok is hozzá tartoznak. Akkor, egyetlen egyszer láttam őt sírni, azóta sem, soha.

Értem én, hogy egy férfi minden helyzetben férfi akar lenni vagy legalábbis annak látszani, de ez nem megoldás, szerintem. Azt érzem, elnyom magában dolgokat, mert úgy hiszi, ezzel meg van oldva minden.


Nagyon szeretem, ezért szeretnék neki segíteni ebben (is). Ő is rengeteg dolgot tesz értem, a tenyerén hord, lesi minden kívánságomat és érzelmileg/anyagilag mindig mindenben mellettem van.



2018. jún. 10. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Fogadd el, hogy ilyen és ne erőltesd vele a dolgokat.

Meglepő, de részben mintha rólam írtad volna az egészet. Én sem szeretek beszélni bizonyos témákról, de ennek semmi köze ahhoz, hogy férfiasabbnak akarok látszani.


A családi dolgokról nem szeretek beszélni senkivel. Vannak bizonyos jellegű fájó pontok, amiket nem azért nem szeretek szóba hozni, mert nem mondanám el, hanem mert rossz róla beszélni. Ha a barátod nem akar a tesójáról beszélni, akkor ne erőltesd. Mi változna attól, hogy beszélne róla? Semmi. Ne akard irányítani. Ha nem akar kibékülni a tesójával, akkor nem akar. Gondolom neked sem tetszene, ha valaki megsértett volna, benned lenne egy tüske és ő folyamatosan erőltetné a témát. Akkor fordítva se csináld.


A minden nő féltékeny szöveget is megértem. Olvasgass pár kérdést ezen az oldalon. Pár lány után én is megtanultam, hogy a telefonom egyszerűen nem adom egy lány barátom kezébe sem, mert minden apróságot túlkomplikálnak. Volt olyan, hogy blogolással kapcsolatban adott tanácsot egy lány és féltékeny lett az akkor barátnőm. Egy másik azért, mert a tesóm barátnőjével beszéltem. A harmadik azért, mert a legjobb lány barátomnak küldtem egy szívet, amikor épp kidobta a pasija. Hagyd békén a telefonját és ne akard a beszélgetéseit nézegetni. Ennyi személyes tér mindenkinek jár, aztán majd enyhül a dolog.


Az önbizalomhiány is érthető. Én sem hittem el egy lánynak sem, hogy jól nézek ki. Nézd meg az önbizalomhiányos nőket. Na, egy önbizalomhiányos férfit szorozz be pár önbizalomhiányos nővel és megkapod, hogy milyen a helyzetünk. Amíg egy önbizalomhiányos nő hivatkozik arra, hogy a médiában a vékony lányokat mutogatják, addig sorban nyomják a fogadd el magad szöveget nekik és a plus size modelleket. Férfiak terén ilyen nincs. Amíg egy átlagos lánynak is simán lehet több udvarlója, addig egy átlagos férfi rengeteg visszautasítást kap. Ne mondogasd neki, hanem éreztesd vele, hogy neked ő tetszik a legjobban.


Nekünk férfiaknak nem feltétlenül az kell, hogy jöjjön egy nő, aki megoldja minden problémánk, hanem az, hogy legyen mellettünk és kész.

2018. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod kedves első, nagyon sokat segítettél!


Természetesen nem akarok vele erőszakoskodni, amúgy sem vagyok erőszakos természetű. Nekem az a legfontosabb, hogy érezze, számíthat rám. Ezt igyekszem is jelezni felé mindig.


A féltékenységi dolgot is megértem, hiszen nekem is volt őrülten féltékeny párom, bár én nem kapom fel a vizet, ha tőlem megkérdi, kit és honnan ismerek.


Az pedig soha nem jutna eszembe, hogy belenézzek a telefonjába. Az áll tőlem a legtávolabb. Én nem kutakodni akarok utána, hanem azt szeretném, ha magától mondana el dolgokat. Talán egyszer eljön az is, elvégre nagyon sok mindenben sokat fejlődött a kapcsolatunk.


Köszönöm még egyszer!

2018. jún. 10. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány évesek vagytok, de a páros viselkedése nagyon éretlen és sok keserű pillanatban lesz részed a koros önbizalomhiánya miatt. Egy kapcsolatban nincs titok és a csökönyösség sok problémát generál. Tegyük fel egyszer majd veszekedtek és ő soha nem lesz hajlandó bocsánatot kérni, ez hova vezet? Miért vagy ezzel a sráccal??? Nem értem.

Meg akarod menteni?

2018. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha vele maradsz, készülj fel, hogy sok sírásban lesz részed, ez közelében sincs a boldog kapcsolatnak.
2018. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!