Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyerekként szőke kékszemű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha gyerekként szőke kékszemű voltam, a párom pedig fekete hajú és barna szemű, akkor lehetnek kékszemű gyerekeink?

Figyelt kérdés
A páromnak a felmenői között tudtommal nincsenek kékszeműek,mivel arab származású. Ettől még lehetnek kékszeműek a gyerekek?

2018. jún. 11. 13:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem a felmenőim nagy része kékszemű, de ha neki mind barna, akkor szerintem is elég kicsi az esély, hogy kék szemű gyerkőc legyen :/ Na mindegy, annyira nem lényeg a szemszín, csak kíváncsi voltam.
2018. jún. 11. 13:46
 12/18 anonim ***** válasza:
Szemszín öröklődésee nem egygénes. Suliban nem jól tanítják. Szóval egy ilyen egygénes öröklődésmenettel nem írható le tökéletesen. Legalábbis ezt tanultam genetika előadáson, tíz éve. :) Nézz utána. De szakmailag korrekt helyen, ne valami női oldalon.
2018. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Lehet kék szemű gyereked. Miért ne lehetne?

Édesanyám kék szemű, apám barna szemű.

Én kék szemű férfi vagyok. Sőt minden testvérem kék szemű lett.

2018. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesznek kék szeműek. Ha a párod felmenői közt sincs kék szemű (szülők!), akkor a párod barna-barna kromoszómapárt hoz. Ha te kék szemű vagy, akkor mindkét kromoszómapárod kék-kék. A kék ún. recessziv gén, ergo a barna a domináns. Tehát ha a paároddal gyereked lesz, ő kék-barna génpárt örököl. Mivel a barna domináns, ezért barna szemű lesz.


Forrás: középiskolai biológia könyv.


29n

2018. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem minimális az esélye. Azoknál, akik azt írják, hogy a barna szemű párjuktól kék szemű gyerek született, ott a barna szemű szülő felmenői között biztosan volt kék/világos szemű (nálunk pl. a nagymamám, így lettek zöld szemű gyerekeink, annak ellenére, hogy én is és a szüleim is barna szeműek vagyunk). Arab származásúaknál ez nem valószínű.
2018. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Lehet kék szemű gyereked. De nem csak a szülők számítanak, hanem a nagyszülők is. Bizonyos tulajdonságok a gyereknél nem jelennek meg, de az unokánál igen.

Nálunk csak anyukám kék szemű. Mégis mindhárom gyereke kék szemű lett.

Ha utána olvasol, még olyan is lehet hogy két barna szemű embernek lesz kék szemű gyereke.

2018. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16 Igen, abban az esetben, ha a felmenők között van kék szemű, de ebben az esetben nincs.
2018. júl. 9. 10:39
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha a felmenői között lenne legalább 1 kékszemű, akkor lehetne, de így nem.

Leegyszerűsítve:

Neked két "kék" géned van (szemszínt illetően), neki két barna. A gyerek mindegyikőtöktől kap 1-et 1-et. A barna elnyomja a kéket, bármely variációban, így nem lehet.


Másik példa, saját családom. Apám kékszemű, igy van 2 db. "kék" génje, Anyámnak, pedig hiába barna szemű, van 1 db barna, és 1 db kék.

Én kékszemű lettem, így nekem, 2 db kék van. A húgom barna, így ő 1db kék és 1 db barnát örökölt.( A kisebb húgom pedig zöld szemű, de ebbe nem megyek bele)


Majd az unokák esetleg lehetnek kékszeműek.

2018. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!