Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít egy kapcsolatban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számít egy kapcsolatban a másik életkora, a anyagi helyzete, a családi háttere, a kinézete és hogy ismerték-e egymást előtte vagy barátok voltak-e? Melyik számít és melyik nem?

Figyelt kérdés

Kortól, nemtől függetlenül várom a válaszokat.

Történetek? Vélemény? Személyes tapasztalatok?


Köszi előre is! ☺



2018. jún. 27. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Számomra fontos az életkora, vagyis hogy a lány fiatalabb legyen nálam úgy 5-10 évvel, valamint a külseje. Ha nem vékony és sportos testalkatú, akkor lehet bármilyen kedves vagy mosolygós, nekem nem jön be. Családi háttér, anyagi helyzet csak szélsőséges esetekben zavarna (nagyon csóró, nagyon gazdag), és kifejezetten előny, ha sosem ismertük egymást korábban.
2018. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Egyik sem számít. Akinek van háta, azt hátba lehet szúrni és erre gyakran sor is kerül.

Történet:van jó pár

Vélemény:ez szomorú

Személyes tapasztalatok:akár a történetek

31/f

2018. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Mindegyik szamit, csak az nem, hogy hogyan ismerkedtek meg.


Eletkor: persze, csaladalapitast csak velem hasonlo koruval tudok elkepzelni.


Anyagi helyzet: munkanelkuli, minimalberes, vegzettseg nelkuli... Sorry, de kizart.


Csaladi hatter: fontos, hozzuk magunkkal. Paran csak azert is masok, jobbak lesznek, de nagyon mas hatter egy proli (mentalitasra ertem) vagy ertelmisegi csaladbol jonni.


Kinezet: persze, aki nem tetszik, ahhoz hogy vonzodsz? 😊

2018. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Életkora számít, ha túl öreg vagy túl fiatal hozzám képest, az már zavaró, mert nem lehet közös jövőt tervezni.


Anyagi helyzete olyan értelemben igen, hogy ketten fel tudjunk építeni egy életet.


Számít, az, hogy nekem tetszen, ha másoknak nem tetszik, az nem érdekel. Párom egyenként másoknak nem szokott tetszeni, szerintem pedig baromi jóképű.


Nekem nem fontos, hogy előtte is ismertem e.


27N

2018. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na...


Életkor: Számít. Én a "plusz-mínusz öt év" amit még jónak érzek. Az attól fiatalabbak már túl fiatalok, az idősebbek pedig nem vonzanak (külsőre néha igen, de szerelmi szinten nem).


Anyagi helyzet: Igazából itt is a kb. azonos szintet kedvelném, de ha valamelyikünk többet keres az se baj, HA nem válik a gazdagabb basáskodóvá ("én fizettem mindent, neked pedig csend"), vagy a szegényebb potyázóssá ("vegyük meg ezt meg azt meg amazt is, hiába neked nem tetszik vagy nem is kell, de nekem kell mert a szomszédnak is van").


Kinézet: Számít az is. Ne legyen plázaribék külseje, de ilyen padödő klón se. Arany középút.


Általában nem ismerem őket előbb, talán jobb is ez így. Én inkább preferálom a célzott ismerkedést olyannal akinek azonos az érdeklődési köre, hobbija stb. mint valami ismerős akit épp "oda fújt a szél".

2018. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyzet-és egyénfüggő. Nekem az életkor számít, mivel totál máshol tartok az életben, másak a céljaim stb.


A párommal egyidősek vagyunk (1 évvel idősebb), mindketten akarunk babát, de nem most, mindketten most építjük az életünket, mindketten elvárjuk magunktól pár éven belül a saját otthont és a stabil fizut.


Az anyagi helyzet még nem számít, később fog számítani. Most nem kerülünk egymásnak sok pénzbe, az első randik kivételével felesben fizetünk, mivel nem élünk együtt, nincs gond belőle (amúgy ő már keres, én még nem), tudunk egymásnak venni apróságokat és el tudunk menni erre-arra, de semmi luxus. Csak gyorskaja, 1-1 belépő színházba, állatkertbe, nem nagy kiadások, ennyit az ember a barátaival is elkölt. Totál felnőtt, totál önálló embereknél, akik már együtt élnének meg családot is akarnak, ez jobban számít, de teperek én is és ő is, hogy minél jobb életszínvonalon éljünk. Véleményem szerint az anyagiak egy szint felett (átlagosan jó életszínvonal) nem számítanak. Kivéve ha a páros nem hajlandó belátni, hogy ha van, aki sokkal többet keres, akkor irreleváns elvárni az 1:1 fizetést... Nekem valószínűleg sokkal több lesz a fizum pályakezdőként, mint a páromnak, fel sem merül bennem, hogy 1:1-ben követeljek. Számomra nincs értéke így a pénznek, amíg nem érzem, hogy lehúznak és kizsebelnek. De kinek mi.


A kinézet számít. Vagy kívánom a másikat, vagy nem. Akit nem kívánok és nem tetszik, azzal nem bújok ágyba. És mivel számomra fontos a szex, olyan barátot akarok, akire vágyom. Nyilván ha valakibe beleszeretek és valami történik utána vele, akkor nem fog érdekelni, mert az emlékek, az érzelmek és a másik lénye miatt ugyanazt az embert látom benne. De ha sosem tetszett meg és sosem vonzódtam hozzá, ott nem lesz kémia. Ott szar lesz minden. És azt ne vegyük ide, hogy valaki igénytelenné válik a kapcsolatban, mert az már nem csak a külsőről szól. De igen, a külső számít, ez alap, ez van. Nem az, hogy 10/10 legyen, csak azért ne taszítson, különben bele sem tudok szeretni.


Az számít szerintem, hogy ismerték-e egymást vagy barátok voltak-e. Pl olyannal soha nem jönnék össze, akit valamelyik közeli barátom vagy rokonom már felszedett. Nem akarok drámát, nem akarom, hogy bevillanjon, hogy ők ketten mit és mit nem csináltak... Illetve gyerekkori baráttal sem tudnék összejönni. Akikkel együtt nőttem fel és hasonlók, azokba képtelen vagyok beleszeretni. Van, akinek ez megy, nekem nem. Vannak baromi dögös fiú barátaim, sülve-főve együtt voltunk némelyikkel ovis, némelyikkel középiskolás korunk óta. Nem megy, ő nekem rokon, testvér, nem férfi. Ha ismertem előtte és vannak közös barátaink, az számomra megbízhatóbb. Mondjuk a páromat neten ismertem meg, szóval vadidegen volt, de alapvetően jobban bízom abban, akit nem csak én ismerek és akit volt alkalmam "megszemlélni" még azelőtt, hogy elkezdtünk volna randizni. Ha kilóg a lóláb, az ilyenkor látszik. Ugyanígy az is számít, hogy mit láttam tőle, mielőtt velem kezdett volna. Ha foglalt volt és mást vagy engem fel akart csípni valaha, kuka. Ha foglalt volt és úgy lettünk barátok és olyasmit tett az aktuális párjával/mondott róla, amit nem viselnék el, kuka. És társai. Szóval az számít, hogy hogy ismertem meg... És az is, hogy mikor.

2018. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Régen úgy álltam a dologhoz, hogy elfogadóbb voltam minden tekintetben. Aztán rájöttem, hogy ezt a szintet úgysem kapom vissza, szóval emeltem az igényeim és már több dolog számít.


Életkor: Szexre okés fiatalabb lány, komolyra nem. Régebben úgy voltam vele, hogy egy 20 éves lány is lehet komoly, aztán rájöttem, hogy erre nincs sok esély.

Anyagi helyzet: Pozitív, ha van egy jó anyagi háttér. Kényelmesebb. Tőlem is elvárás általában, szóval miért ne várhatnám el fordítva is?

Családi háttér: Problémás családi háttérrel rendelkező ember nem érdekel és olyan sem, aki nem tud leválni a szülőkről. Semmi kedvem a kapcsolatom úgy élni, hogy közben bármelyik pillanatban a szülők jöhetnek a képbe és ugrik melléjük a párom.

Kinézet: Ha valaki nem jön be külső alapján, akkor nem érdekel. A legtöbb embernél úgyis fél perc alatt a külső alapján dől el a dolog, én sem erőltetek akkor mást.

Ismerősi viszony: Jó, ha ismertük már egymást, mert az ad egy plusz előnyt és megbízhatóságot, de nem szempont.


25F

2018. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Clairvoyant ***** válasza:

A fentiek mindegyike meg tudja határozni egy ember személyiségét, ezért mindegyik fontos lehet, ez az adott embertől függ. Ha egy nagyon szegény, rossz családi háttérből érkező ember pl. nem kellően igényes magára, akkor számít. Ha azt nézed, hogy minden stimmel vele, csak pénze nincs annyi mint neked, akkor meg nem számít. Hogy mennyire ismered előtte, annak is van hatása. Ha régóta jól ismered, akkor otthonos, kiszámítható, megbízható kapcsolattá tud válni nagyon hamar, mert pontosan tudod, mit vállalsz, viszont a másik "felfedezése", ami nagyon izgalmas tud lenni, elveszik. Az életkor annak a függvénye, hogy te épp hány éves vagy :) 50 évesen mondjuk 10-15 év korkülönbség sem zavar feltétlen, ha a másik felet sem, ezt húsz évesként bejátszani minimum meredek ;)


Én személy szerint most ilyen 5 éves korkülönbséget tartok normálisnak, és kifejezetten tanulatlan, érdeklődéssel nem rendelkező nővel nem kezdenék (volt amikor megpróbáltam félretenni, nagyon nem működött). Jó anyagi helyzetben is vagyok, de nem így nőttem fel, úgyhogy nem húzom az orromat a másik anyagi helyzetére, feltéve hogy nem ő tehet róla. Mindig izgalmasabbnak tartottam új személyt megismerni. 32/F

2018. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kinek mi számít. Nekem ezekből számít a kor, a kinézet; és kb szerintem talán ennyi. Az anyagi helyzete ne arról szóljon lehetőleg, hogy én tartom el, hanem ő is adjon bele valamit a közösbe. Meg hogy azért ápolt legyen. Az ismerték-e egymást előtt talán az nem számít. Max annyit tán, hogy lehet, hogy van, aki egy simabarátnak könnyebben megnyílik, és akkor már előre fognak tudni egymásról egy csomót; de mondjuk én akivel érzem, hogy közel kerültünk egymáshoz/ közel vagyunk lelkileg, annak megnyílok.
2018. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!