Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Női válaszolók! Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Női válaszolók! Szerintetek mennyiben befolyásolja egy férfi a ti önbizalmatokat egy kapcsolatban? Mit gondoltok ez a férfi felelőssége (is)?

Figyelt kérdés
A témáról van véleményem, viszont kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy miként látjátok ezt?!

2018. júl. 13. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Csíkos a csíkossal, foltos a foltossal és ez a legtöbb kardinális tulajdonságra ráhúzható. Ha a kapcsolat elejére ez nem is maradéktalanul igaz, igen hamar konvergálni kényszerülnek egymás felé a párok, vagy szakítás a vége. Az, hogy mit mutat valaki, még nem bizti, hogy tükrözi a belső valóságát.
2018. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akinek van egy egészséges önképe, annak nehezebb befolyásolni az önbizalmát, viszont a többségünk önbizalomproblémákkal küszköd, még ha nem is mutatjuk, ill. annak ellenére, hogy próbáljuk elfogadni magunkat.
2018. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolatban eléggé. Ha ő folyamatosan leértékel, akkor megfordul a fejemben, hogy miért is van velem? Ha ezt folyamatosan csinálja, degradáló megjegyzéseket tesz, sértő a modora, akkor elválnak útjaink. Mérgező ember nem kell az életembe, a párkapcsolat úgyis elég nehéz, ha a másikkal ott a kölcsönös vonzalom és a szeretet.

Ha viszont érzem, hogy támogat, hogy tetszem neki, hogy van valami, amitől vonzó vagyok számára, és ezt nem fél kimutatni sem, akkor zöld a lámpa! Nagyonis!!! Megjegyzem: ilyenkor én sem vagyok rest kimutatni minden téren, hogy oda és vissza vagyok érte! :)

2018. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sokat dobott az önbizalmamon a párom. Mindig elmondja, hogy szép vagyok, gyönyörű, szeret engem, szerencsésnek tartja magát stb. Így jobban megbecsülöm magam, és mióta vele vagyok, nem csak a világot látom szebbnek, de saját magamat is.
2018. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem úgy szól a kérdés, hogy a társak hogyan befolyásolják egymás énképét, hiszen a hatás kölcsönös.
2018. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem abban egyetértünk, hogy befolyásol. Még az erős önképpel rendelkezőket is le tudja húzni egy rossz kapcsolat. Hány ember van akinek nincs semmi gondja önmagával. Aztán a párja elkezdeni macerálni, hogy nem elég feszes a segge, kicsit pocakos, vagy túl hosszú a haja... és aztán azon kapja magát az illető, hogy a tükörben méricskéli magát? Súlyos esetben eljut oda, hogy már embernek sem érzi magát?

Ez persze oda-vissza működő képes.

2018. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5, mert nem arra voltam kíváncsi.
2018. júl. 13. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván befolyásolja. - Férfinél is egyébként.


Azért semmiképp nem kifizetődő egy olyan kapcsolat, ahol az egyik lehúzza a másik önbizalmát..

Ahogy én látom, sokszor azért csinálják ezt a férfiak, mert belül ők maguk qrva önbizalomhiányosak, még akkor is, ha nárcisztikusak ( az is innen ered, ezért kompenzálnak kívülről ennyire kifelé).


Szóval tipikusan egy nárci lehúzza a párját, mert pl megnyugtatja, ha a másikban is kételyeket kelt, vagy bizonytalanságot, egyszóval ha sebezhetőnek látja.

Ezért is nem lesz soha egészséges emberrel együtt hossútávon egy ilyen, csak valakivel, aki még nála is bizonytalanabb.


Röviden: engem is befolyásolna, ha a párom szándékosan leépítné az egómat, pl más nőkhöz méregetne, más nők után epekedne, más nőket dícsérgetne, stb.

De nem lennék vele sokáig.

Egyérszt egy kapcsoaltban mindannyian kivétel nélkül a kölcönös elismerést, támogatást keressük.


Másérszt ne csodálkozzon az ilyen személy, ha a párja végül másnál fogja visszaépíteni a saját tönkretett önbizalmát, akitől pedig pont, hogy pozitív bókokat kap. (HA érted, mrie gondolok..) ;)

N

2018. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!