Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az előnye a szingli életnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az előnye a szingli életnek és a kapcsolatnak? Egyéni véleményeket várok.

Figyelt kérdés
2018. júl. 17. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolat előnye, hogy érzed, hogy valaki szeret, van támaszod.

A szingliség előnye, hogy független vagy, oda mész és akkor, ahova akarsz (költözésre gondolok).

2018. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Nincs semmilyen előnye. Mást tapasztalatokat nyersz általa, de előnye nincs. Semminek nincs előnye vagy hátránya. Minden ugyanannyit ér.
2018. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Én 23 évesen ezt tudom neked mondani, kevés tapasztalattal a hátam mögött:

-a szingli élet előnye, hogy nem kell alkalmazkodnod, nem tartozol minimális elszámolással sem, egy csomó stressztől megkíméled magadat, széles a világ, kötöttségek nélkül utazhatsz, járkálhatsz, egyszóval ezer százalékig a magad ura vagy

-a kapcsolat előnye, hogy (természetesen, ha jól működik) hatalmas szeretetet és energiát ad, amit más nem tud pótolni; megtalálod a másik feled. Amikor én tényleg szerelmes voltam, akkor volt a legjobban sínen az életem, olyan boldogságot éreztem, mint még soha, és ez leírhatatlan. És egy jó önismereti tréning is volt.

2018. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

nincs semmi előnye, szingli élet, nincs társad, ennyi.. jobb mint egy rossz kapcsolatban benne lenni, de nem jobb, mint egy normális kapcsolatban lenni


érdekes, hogy a kapcsolat hátrányának általában az alkalmazkodást és a szabadság hiányát róják fel, az már rég rossz, ha valaki így él meg egy kapcsolatot

2018. júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pedig én is érzékelem. Nem azért, mert a párom korlátoz, a körmömre néz, vagy mert szeretnék Ausztráliába költözni meg idegenekkel dugni. Hanem csak tény, hogy azért kapcsolatban vannak bizonyos korlátok, hisz a másik nem köteles elnézni ha bolondériáid vannak. Pl. flört egy szexi új arccal, nélküle tervezni.
2018. júl. 18. 00:10
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
De, te pontosan dugni akarsz másokkal.
2018. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
azert a kapcsolat meg a dugni masokkal nem zarja ki egymast
2018. júl. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

20 éves vagyok, eddig 2 kapcsolatban voltam, most szerencsére nincs senkim. Okkal mondom, hogy szerencsére!

Nem kell menni a másikhoz, hallgatni, hogy miért vagyok fáradt, hulla, mivel alapból a rosszul alszom, legkisebb koccanás, hang felkelt. Enyém az egész ágy, nem kell hallgatni a másik szuszogasat. Nem kell senkihez alkalmazkondi, várni rá, miatta lemondani egy programról, nyugodtan ehetek a kajából ammenyi csak tetszik,ha főzök, sütők nem kell kéretlen tanácsokat hallgatni, kiküldeni a konyhából, mert egyszerűen fusztral ha ott van olyankor bárki. Olyan kaját ehetek, amilyet kívánok, mikor csak szeretném. Kell a másik edényeit,szennyesét mindnehknann össze szedni, takarítani.

Nem kell jópofizni ha éppen megvan és a hasam görcsben, nyugodtan elsírhatom magam egy szomorúbb dolgom, nem szólnak érte.

Nyugodtan űzhezem a hobbijaimat, nem pofáznak bele, hogy már megint rajzolsz/festesz/játszol a konzolon (aha, a hororr rohadtul gyerek barát) mint egy ötéves?

Ha vezetek,nem szólnak bele, ha teszek egy kört a város körül, vagy másik útvonalon megyek, vagy éppen eltévesztem az úti célt, vagy rossz helyen fordulok le valahol, ha nem sikerül a parkolás elsőre, kikell igazitani, miért nem nyomsz padlógázt, hogy éppen átess a sárga lámpán, miért nem, miért nem... Majd ha én úgy értem biztosan, baj nélkül véghez viszem, akkor meg teszem. Az más, ha olyan családtag szól, aki 30 éve vezet, és fuvarozó is volt. Rá hallgatók nyugodt szívvel. De egy férfira, aki vadul nyomja folyton a gázt, nem fogok (és sajnos sok korombeli ezt teszi, tisztelet a kivételnek,nem tartják be a szabályokat,a kocsim seggébe másznak, 100-110kel száguldanak ahol 90 a limit. Menőznek a kocsijukkal, és így tovább)

Nincs rinya,hogy a miért találkozok a barátaimmal, miért megyek ott aludni (pedig csak baratnőim vannak),miért ezt vetted, hogyhogy elfelejtetted azt? Mit szeretsz ezen, mi a jó ebben. Válaszd az olcsóbbat, drágábbat,ezt nem mert felesleges pénzkidobás (aha, tiszta felesleges speciális sampont használnom, jó nekem a sima is, amitől viszketni, hullani kezd a fejbőröm), hogy lehetsz ilyen kényes? Hagyd már abba, finnyás vagy. Bocsánat, ha allergiás vagyok, emiatt figyelnem kell milyen párnát választok (tollra fulladni kezdek, tüsszögni), vagy milyen öblítő, mosószert használok, mert ha nem olyan, kiüt az ekcémám, vagy netalán szemcseppet merek használni.

Nincs szükségem arra ,hogy szóljanak érte, már megint mit csinálsz? Hogy lehetsz ilyen szerencsétlen? Miért most,miért így csinálod?!Ha valamit leejtek, nem sikerül megfőzni/megcsinálni vagy egyéb, nem szól senki semmit, nem tolnak Le, ellentétben egy kapcsolatban. Nem kell számot adnom semmiről, miért van úgy ahogy, ha elfelejtettem, vagy éppen nincs kedvem hozzá.

Azt nézek a tv-ben/gépen/telefonon amit szeretnék, ha éppen természet filmet, akkor nem fogom helyette lövöldözést bámulni, vagy éppen ehhez a sorozathoz van kedvem x vagy y nyelven, ugyanígy filmekkel is.

Azt teszek, amikor csak akarom és amit akarok. Nem baj,.ha este kilenc után szeretnék valamit enni,nyugodtan elkészíthetem magamnak, minden szó nélkül.

Járok egyetemre, végig akarom csinálni, és ne mondja senki azt, hogy megint miért tanulsz, hagyd már abba,minek foglalkozol vele?Már megint menned kell? Stb stb..

Soroljam még?

Össze foglalva ezért jó (nekem) szinglinek lenni jelenleg. Persze jó lenne ha kapcsolatban, de ha ezekre gondolok, elmegy tőle a kedvem. Később ezt biztos változni fog,.de jelen állásban így érzek, egy társ most nekem nyűg lenne, akadályozó tényező.

Örülök, ha a rokonságban valaki párt talál, vagy a barátaim közül valakinek lesz valakije, örülök neki, kíváncsi vagyok rá, és mindig sok jót kívánok,ha bajuk van évvel kapcsolatban, szívesen segítek, nem zavarnak a szerelmesek, néha nagyon aranyosakat látok, belül örülök a boldogságuknak. Csak jelen pillanatban rám ne erőltessék, mert az életem én élem, nem ők, és mindenki a saját módján tud boldog lenni. Ami az egyiknek álom, a másiknak akadály.

20/lány.

2018. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
#8-as: A leírásodból látszik, hogy eléggé megcsömörlöttél kapcsolatok terén, és normális kapcsolatod még nem igazán volt:)
2018. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8 egy ilyen kapcsolattól én is eret vágnék, de ez még csak a középszerű kapcsolataim szintjét se ütötte volna meg.


Amúgy számomra sokkal többet ad egy kapcsolat, mint a szingliség, de ez én vagyok. Jelen pillanatban, a kapcsolat előnyének érzem azt, hogy van kire támaszkodni, akármikor szexelhetek, amikor csak akarok, nem kell folyamatosan kajtatni a partnerek után (nekem durván nagy a libidóm, nehéz szingliként) és szeretjük egymást. Ez nagyon nagy boldogság érzetet nyújt számomra, ami kenterbe ver minden más jellegű szórakozást.


Ami a szingliség előnye lenne, hogy én most elköltöznék külföldre, ha a párom nem lenne. Persze lehet megbánnám akkor is, de akkor úgymond nem lenne mit veszíteni. Más nem jut eszembe.

2018. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!