Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te észrevetted már a saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te észrevetted már a saját párkapcsolatodban az átvett szülői mintákat? Mit csinálhattak volna anno másképp a te szüleid, hogy most neked kiegyensúlyozottabb párkapcsolatod legyen?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem vettem észre ilyesmit. Az én szüleimnek a kapcsolata számos rossz dolog miatt ment tönkre. A mással kialakított kapcsolatuk is ugyanúgy számos rossz és szörnyűséges dolgot tartalmazott..


Annak ellenére, hogy nekem se voltak túl jó és túl stabil kapcsolataim egyáltalán nem szerepeltek olyan tényezők vagy minták nálam, mint náluk.

2018. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Az első fő momentum, hogy ne legyenek egy született senkik. A második, hogy ne legyenek tipikusan azok a falusi prolik. Harmadik. Nem az első hülyével kellett volna összejönni, hanem ki kellene ismerni a másikat.

Szerencsére mi nem vétettük, és nem is véthettük el ezeket a hibákat, mert a férjemmel tökéletesek és hibátlanok vagyunk, egymáshoz illően.

2018. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Kínosan ügyeltem arra, hogy semmibe ne vegyem át a mintáit.
2018. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Bert Hellinger neve ismerős? A kapcsolatok jó része azért s.zar, mert több generáción átívelő meg nem/fel nem oldott problémák halmozódnak. Kettős eltolódás a neve. Kutakodj a témában. Nagyon jó a rossz minták oldalára a Hellinger-fele családállítás vagy a pszichodráma is.

2018. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
A szüleim párkapcsolata nagyjából minden szempontból katasztrófa volt, pszichológus hallgatókkal kéne megosztani mennyi mentalis problémát tudnak azonosítani (többféle függőséggel rendelkező manipulatív férfi plusz kapcsolatfüggő, naiv, anyagilag kiszolgáltatott nő, félrelépések, érzelmi zsarolás, egy brazil szappanoperában kevesebb a dráma). Maradjunk annyiban hogy jobb lett volna ha a születésem után soha többé nem beszélnek egymással. Amúgy inkább azt vettem észre hogy teljesen az ellenkezőjét próbálom tenni annak amilyenek ők voltak, ami azért problémás mert elég magas elvárásaim vannak a férfiakkal szemben és nehezen engedem magamhoz közel őket. Ehhez képest ha kapcsolatban vagyok elég kiegyensúlyozott szokott lenni, cseppet se hasonlít ahhoz a borzalomhoz ami a szüleim között volt. Ami probléma hogy ha véget ér egy kapcsolatom nagyon nehezek találok férfit akivel újra próbélkozni mernék.
2018. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Engem gyerekkoromban anyám vert, apám ivott és ütötte anyámat. Anyám az új párjával nagyon bunkó, már sokszor nekem kínos.

Igyekszem a barátommal rendes lenni, megbeszéltük ha bunkózni kezdek, szól. Sajnos sokszor észre sem veszem milyen lekezelő és agresszív vagyok.

21L

2018. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

A szüleim kapcsolata viszonylag rendben van,egy dolgot kivéve: nem tudnak rendesen vitatkozni. Nincsenek észérvek, nem ülnek le megbeszélni a problémát, hanem összevesznek és napokig nem szólnak egymáshoz, majd ha mindketten megnyugodtak, akkor folytatják az életet, mintha semmisem történt volna, de így csak gyűlnek a viharfelhők a fejük felett.

Na én ezt próbálom elkerülni minden kapcsolatomban. Ha gond van, beszéljük meg, változtassunk együtt rajta.

2018. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jobban meg kellett volna egymàst ismerniük, mielőtt hâzasodtak. Illetve, ami mindkettőre igaz, hogy felelőssèget a sorsuk alakulasaèrt nem vâllalnak, minden csak valahogy lesz, meg a "sors akarja úgy", meg a "màsik a hibàs".
2018. szept. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, de ezekhez is hét év és egy gyerek születése kellett, hogy előjöjjenek. Érdekesség, hogy a férjem szüleinek a mintáját jobban látom érvényesülni.

A második kérdés meg: értem a lényegét, de a saját párkapcsolatomért én meg a párom tehet, nem a szüleinké a felelősség. Hozzáteszem, hála a jó égnek, mert így még van is esélyünk, hogy boldogok legyünk.

2018. okt. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos igen. A szüleim könnyen felkapják a vizet, anyukám féltékenykedő. Az első teljesen, a második részbe igaz rám. Ebben nöttem fel, az agyam szinte felszippantotta ezeket a dolgokat.
2018. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!