Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szeretet, a szerelem, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szeretet, a szerelem, és a fellángolás? És mi különbözteti meg őket? N

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, hogy be tudjam azonosítani az érzéseimet.
2018. okt. 15. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezeket nem lehet elmagyarázni.

De hány éves vagy,hogy nem ismered fel a saját érzéseid?14?

2018. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Alapvető különbség a szeretet és a szerelem között, hogy az családodat is szereted és a párodat is szereted, de családoddal jobb esetben nem akarsz lefeküdni csak a pároddal.


A fellángolás pedig egy kevert érzés ami gyorsan alakul ki általában olyan emberek iránt akiket még nem ismersz igazán. Véleményem szerint a szerelem nem tud egy hét vagy pár nap alatt kialakulni, így az ilyen érzéseket hívjuk féllánglásnak ami lehet csak egy múló dolog, de az is lehet, hogy szerelem lesz belőle.

2018. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

A szeretet a feltétel nélküli elfogadás, és szeretni csak olyasvalakit, vagy valamit tudsz, akit, vagy amit már megismertél.


A szerelem birtoklás.


A fellángolás egy impulzív vonzalom, egy hirtelen jött vágy, de szalmaláng életű, csak akkor tudod felismerni, ha már elmúlt.

2018. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem Édesanyámat, de nem vagyok bele szerelmes.

Szerelmes vagyok a páromba, és szeretem is.

Fel tudok lángolni pl egy szép színésznő láttán, de nem vagyok bele szerelmes és nem is szeretem, mivel nem ismerem.

2018. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szeretetnek nincs oka, nincsenek feltételei, és nem akar birtokolni. Nem kell hozzá fizikai kontaktus, hogy létezzen, és fontossá teszi azt a valakit, akit szeretünk. Képesek vagyunk önzetlenül az ő érdekeit szem előtt tartani, akár a sajátunk ellenében is.

A szeretett személy hibáit általában látjuk és ismerjük, ennek ellenére elfogadjuk.

Nem múlandó érzés, egy életen át tart.


A szerelem nagyon erős lelki-fizikai vonzalom, sokban hasonlatos a szeretethez (fontos nekünk a másik ember, itt sincs valódi indoka az érzésnek), de itt a fizikai közelség nagyon fontossá válik. (Mindig vele akarunk lenni, amikor nincs mellettünk, fizikai fájdalmat is átélhetünk a hiánya miatt, stb.) Nagy különbség a szeretettel szemben, hogy jellegéből adódóan a szerelem nem akar osztozni (féltékenység).

Ha beleszeretünk valakibe, az pótolhatatlan a számunkra, nem látjuk meg a többi potenciális jó pasit/jó csajt, valamint nem veszünk tudomást a szeretett ember hibáiról sem (rózsaszín köd).

Hatalmas energiákat kapunk az érzéstől, és kémiai folyamatok játszódnak le bennünk, ha a közelünkben van...

Miután a biokémiai rész, a nagyon erős fizikai vonzódás csitul (évek alatt), átalakulhat szeretetté, de megmaradhat "nyugodtabb" szerelemnek is, két valóban összeillő ember esetén, akik hajlandóak dolgozni is azért, hogy ez így maradjon.


A fellángolás pusztán fizikai vonzalom, általában szimpátiával megspékelve, amikor egy adott személy iránt szexuális vágyat érzünk. De a szerelemmel ellentétben, itt nincs kizárólagosság, mert ugyanezt az adott időben más iránt is érezhetjük, és az érzés el is múlik nagyjából az első pár szexuális együttlét után.

2018. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az idő az, ami segít ezeknek a fogalmaknak a szétválasztásában.

Induljunk ki abból, hogy általában az emberek mások felé, de főleg "egy kiszemelt" felé a legjobb oldalukat mutatják.

Fellángolásról szerintem akkor beszélünk, ha felületes ismeretség és különböző illúziók hatására nagyon odaleszel valakiért. Alig várod, hogy lásd, flörtölsz vele, jó kedved lesz tőle, ha kölcsönös, dolgozik köztetek valami kémia.

De ez nem tart sokáig. Ahogy jobban megismered a másikat, vagy amennyiben a körülmények alakították így az érzelmeidet, a körülmények változnak meg, elmúlik ez a heves fellángolás. Sokszor az ember magányosnak érzi magát, nincs önbizalma, és már attól fellángol valaki iránt, hogy az illető rámosolyog, kedves vele stb.

Szerelemről akkor van szó, ha alaposabb ismeretség esetén és hosszabb távon sem enyhülnek az érzelmi viharok benned. Ha kölcsönös, ilyenkor már tényleg egyértelmű bennetek is, hogy valami van, illetve a környezetnek is feltűnik valami kettőtök között.

Sokat gondolsz a másikra, kattog az agyad, alig várod, hogy beszélj vele, hogy lásd, legszívesebben heéyből megcsókolnád, szexuálisan is izgat.

A szeretet az lehet szerelemmel vagy anélkül.

Ha nincsenek heves érzelmek a másik irányába, nem kívánod őt szexuálisan, nem tombolnak a hormonok, ugyanakkor nagyon kedveled, szeretsz vele együtt lenni, értékes embernek találod, megbízol benne, mindig ott vagy neki, akkor szereted.

Hosszabb távon egy kapcsolatban a szerelem nyilván mérséklődik, de a szeretetnek köszönhetően egy sokkal mélyebb kapcsolat alakulhat ki.

25/L

2018. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem egzakt fogalmak. Jól írták a korábbi hozzászólók, de ők is inkább körülírták, mivel definiálni nem lehet őket. A "vicc" az, hogy te döntöd el, hogy azokat az érzéseket minek nevezed el, amiket érzel, így neked kell tisztában lenni, hogy saját magadnak mik jelentenek ezek a fogalmak.
2018. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fellángolás = gyomorégés. ? Espumisan!
2018. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!