Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a férfi tulajdonságokhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a férfi tulajdonságokhoz párosítják a határozottságot, magabiztosságot?

Figyelt kérdés

Fontos az, hogy egy kapcsolatban tudjanak döntést hozni, de én úgy érzem ez nem csak a férfi feladata.

Ugyanez a helyzet az ismerkedésnél is, hogy ne csak a férfitól legyen ez elvárva. Én nem tudok mindig nagyon határozott, magabiztos lenni. Az ismerkedést és a párkapcsolatot egy kis közösségnek tudom elképzelni ahol nincs olyan, hogy egy férfinak ez meg az a kötelessége a nőnek meg amaz.

Komolyan mondom a konstruált nemi szerepek tesznek mindent tönkre, mert ilyenkor az ember úgy érzi, hogy megkell felelnie az előírt férfi és női kötelességnek. Ezekre szükség van? Szerintem nagyon nem. Valahol olvastam egy olyan hírt, hogy a magyarok sokasága még mindig ragaszkodni az ósdi nemi szerepekhez.

Kérdezném tőletek fiúk, lányok, nem szeretnétek egy olyan társadalomban élni ahol, ha valaki, vagy férfinak vagy nőnek születik nem kell semmilyen nemi szabályok szerint élnie?


2018. okt. 18. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Az biztos, hogy jobb lenne, mint a mostani feminista világ. Most a férfinak csak kötelességei, a nőnek csak jogai vannak. Egyenjogúságot a férfiaknak!
2018. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki egészséges lelkileg általában nyugodt és magabiztos és dönteni is tud. Függetlenül, hogy férfi vagy nő az illető. Semmiféle szabály nincs ebben. Szerintem a lelki problémáid vetíted ki erre a dologra.
2018. okt. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Mert ettől férfi a férfi, nyilván.

Mint ahogy attól nem lesz nő egy nő, ha határozott, meg magabiztos. Legalábbis nem az én szememben.

Sajnos ma ez a divat. Játszani a határozott, kemény, magabiztos nőcit, de az esetek 99%-ban mindig jön az önmagunkban való csalódás.

Nem tudom evvel a nők kinél akarnak bevágódni, amikor a férfiak jórésze ezt elutasítja.

Szerencsére még mindig az emberek nagy része szeret a nemi szerepei szerint élni, akik meg a normálist leszólják.....ők a vesztesek.

2018. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Szerencsére még mindig az emberek nagy része szeret a nemi szerepei szerint élni, akik meg a normálist leszólják.....ők a vesztesek."


Igen, de azért mert ilyen szervilisen gondolkoztok, nincs bennetek semmilyen kritikai attitűd és ezért játszátok el a maszkulinságot. Ez nem nyertes hanem szolgai mentalitás. Azt kéne megérteni hogy a nemi szerepek azok konstruáltak és a nyugati emberek erre kezdenek rájönni, bár ez az ország is haladna annyira előre, mint a nyugati, nem lenne ilyen szar kormányunk.

2018. okt. 18. 09:05
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Én sokkal határozottabb vagyok a páromnál (én vagyok a nő), mivel 3 idősebb fiú testvérem van, és mindig versenyezni kellett velük, nem én voltam az egyszem hercegnő a családban. Egyáltalán nem érint rosszul, ha ki kell állni magamért, dönteni kell, vagy csinálni bármit az életben, egész életemben ezt csináltam. Párom meg nem ilyen. Ettől függetlenül mi teljesen jól kijövünk, és nem érzem, hogy ne lenne férfi. Ne foglalkozz a károgókkal, élj úgy ahogy neked kényelmes.
2018. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem érted a nemi szerepek lényegét. Vannak nemi szerepektől független tulajdonságok. Amiket felsoroltál pont azok, egy kiegyensúlyozott férfi vagy egy kiegyensúlyzott nő alapvetően egészséges egyensúlyi állapot. Ha valaki kibillent valamelyik irányba annak még nincs köze a nemi szerepekhez.
2018. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Miért, szerinted a töketlenség, félénkség, határozatlanság férfiasabb tulajdonságok?


Akkor tartsunk egy kis biológia órát. Tudod, az emberek ösztönlények. Az ösztönök pedig arra “utasítanak” minket, hogy minél erősebb, életképesebb, egészségesebb utódokat hozzunk létre. Ezek viszont a 2 nemben eltérően működnek, más szempontokat nézünk a másik nemben. A férfiak lényegében csak azt, hogy a kiszemelt nő legyen, esetleg még jól is nézzen ki, és miért csak ezt? Mert szex után nem esel teherbe és nem leszel 9 hónapig várandós, plusz utána nem szoptatsz meg nevelsz utódot évekig, így egy férfinak teljesen mindegy, hogy kit termékenyít meg, mert a következő nap(vagy még aznap) megtermékenyíthet valaki mást is. Neki teljesen mindegy, a mennyiségre megy, nem a minőségre. Párválasztásnál viszont nyilván a minőségre is mennek, de azt már nem az ösztöneik miatt teszik, hanem mert szeretnének egy magukhoz illő partnert :D


Ezzel szemben a nők biológiája másképp működik. Mivel fogantatás után az utódgondozás évekre leköt, vagy akár lehet az az egyetlen alkalom egész életében például bizonyos állatoknak a szaporodásra, ezért nagyon alaposan meg kell gondolni, hogy kinek szül. Ezért van az, hogy tudat alatt is sokkal több szempontot néznek egy férfinál.


Nézz csak meg egy oroszlánfalkát. A hím oroszlán magasról szarik rá, hogy a nőstény oroszlánok a falkában milyen adottságokkal rendelkeznek, kivétel nélkül megdugja az összeset :D Ellenben a nőstények csak a falkavezérrel párosodnak.


Ez most így primitíven hangozhat, de hidd el, nem sokban különbözünk az állatoktól ilyen téren, ugyanazok az ösztönök működnek bennünk is. Csak mi a tudatunkkal ezeket bizonyos szinten felül tudjuk írni(de messze nem teljesen).

2018. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Én is utálom ezt a nemi szerep témát.

Férfiként nem értek vele egyet, hogy a férfi feladata a család fenntartása, azaz dolgozni lehetőleg reggeltől estig, lehetőleg valami nehéz, fárasztó, stresszes munkát, mert az az én dolgom.

Ráadásul rosszul vagyok a sok önbizalomhiányos férfitársamtól, akiknek abból áll az élete, hogy minél nagyobb kocsi legyen meg sok pia, meg valami nő, akit lehet dugni. Lehetőleg modell, de ha az nincs, akkor jó az, amelyik éppen szembejött.

2018. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!