Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik elmeni? Ideje megismerke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik elmeni? Ideje megismerkednünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, barátnőmmel féléve vagyunk együtt. Már együtt is élünk. Azónban még az apjával nem találkoztam. Messzelaknak főleg, mostmár még messzebb vannak. Úgy volt, hogy karácsonykor találkozunk. De a napokba meghalt a barátnőm mamája. És ott szeretnék vele lenni, mindenben támogatni. De úgy érzem, hogy nem vagyok a család tagja. Barátnőm, azt mondta hogy a szülei úgy vannak vele, aki vele van az a család része is. Nagyon rossz tapasztalatom van. Volt, előtte egy több mint 4 éves kapcsolatom. Ahol, soha nem voltam a család része. Volt olyan hogy áthívtak karácsonykor majd a volt anyósom elküldöd hogy mit keressek itt ő a családjával szeretne lenni. Ezért, is gondolom úgy hogy talán, nem a karácsony lett volna a megfelelő alkalom hogy jobban megismerjem őket. De végűl úgy döntöttem hogy elmegyek. Viszont, ilyenkor nem tudom mennyire illik temetésre elmenni. A mamáját nem ismerem, nem is találkoztunk még. De mint mondtam ott szeretnék lenni támogatni a barátnőmet. A jelenlegi anyósommal meg kölcsönyösen nem kedveljük egymást.

2018. okt. 15. 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Barátnőm szerint, ha most nem jelenek meg a temetésen. Tuti, hogy soha nem fognak befogadni a családja.
2018. okt. 15. 15:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Fél év, ha együtt is éltek, akkor már elég idő, hogy igenis illene ott lenned.

Nekem teljesen hasonló szituban nem jött el a párom, mikor a nagyapám ment el, azt mondta, nem így akar megismerkedni a (tágabb) családommal, meg hogy neki nincs ott keresnivalója, szóval azokat, mint amit most te is leírtál. Nagyon rossz volt, egyrészt rosszul éreztem magam a temetésen, hogy nincs aki támogasson, másrészt utána a "toron", ahogy összeült a család, kb. mindenki azt kérdezte, hogy hol van a párom, miért nincs itt, mert ez lett volna a teljesen alap, és kellemetlen volt, hogy még őt is mentegettem ki.


Egyébként meg, egy ilyen helyzetben mindenképpen az a lényeg, hogy a barátnőd mit gondol és kér. Ha ő szeretné, hogy ott legyél, mint aki hozzá tartozik - márpedig ő szeretné -, akkor nagyon is illik elmenni.

2018. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ember egy temetésre 2 okból megy el (már ha nem a saját temetéséről van szó):

1. Ismerte az illetőt és lerója a tiszteletét.

2. Nem vagy csak kevésbé ismerte az illetőt, de van valaki, akinek az elhunyt fontos volt és ezért ezt a valakit elkíséri, támogatja a gyászában.

2018. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy volt mindig is, hogy akivel vagyunk az a család része és kész... Ráadásul együtt is éltek már. Másrészt temetésre nem csak azért megyünk mert ismertük az elhunytat. Ne hagyd, hogy az exed hülye csaladjának viselkedése rányomja a bélyegét a kapcsolatra.
2018. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!