Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzitek azt, hogy teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzitek azt, hogy teljesen fel kéne számolni a nemi sztereotípiákat nemi szerepeket, hogy ne legyen nyomás se a nőkön se a férfiakon? Erről nem kéne diskurzusokat elindítani?

Figyelt kérdés

Férfiként nekem nagyon tetszett ez a cikk:


[link]


"A nőkkel szembeni igazságtalan elvárásokat és bánásmódot csak úgy tudjuk megszüntetni, ha a férfiakkal szembeni igazságtalan elvárásokat és bánásmódot is megszüntetjük."


Engem nagyon zavar az férfiként, hogy a férfi tulajdonsághoz párosítják a határozottságot, magabiztosságot, ambíciót, versengést. Azt is lehet hallani, hogy egy férfi ne legyen érzékeny, mert az picsogás és ratyis, de a nőktől már ez elfogadott. A férfiakhoz párosítják a kezdeményezést, a nők hódítását.

Ezek a jegyek konstruáltak és nem természetesek kapitalista fogyasztói társadalom hozta ezeket magával. Nem azt mondom, hogy fel kéne cserélődni a szerepeknek, hanem nem kéne konstruált szerepeket szerint élni, inkább szabadon ahogy jól esik. Szerintem, ha a valódi nemi egyenlőségre lenne törekvés, akkor a párkapcsolatok is harmónikusabbak lennének, nem lenne senkin társadalmi nyomás, hogy férfiként ez a feladata a nőként meg amaz.

Nem lennének nemi gyűlülöletek mivel, ha mindkét nem egyenlő lenne, akkor megszünnének a kettős mércék is.


A cikk nagyon jól leírja azt, hogy mindkét nem nyomás alatt van és csak az egyenlőségre való törekvés szabadíthatja fel az embert az elnyomás alól. Erről szerintem diskurzusokat kéne indítani és nem puázni, ami csak a nőket tárgyiasítja és tovább növeli a nemek közti egyenlőtlenséget, de ilyen férfihang szerű oldalak is csak ártanak és a nők iránti gyűlöletet növelik.


2018. nov. 3. 10:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
A napi 20. rinyálós kérdésünket olvashatták a szokásos “a férfiak miért nem picsoghatnak?” témában.
2018. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a lényeg, hogy egyenjogúságot kell teremteni a férfiak számára. Vagy a férfiakkal szembeni elvárásokat is el kell felejteni, vagy a nőkkel szembenieket is vissza kell hozni.
2018. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%

A szexuális ösztönöket nem lehet parancsra, "akarattal" megszüntetni, mert nem veszi figyelembe az ember természeti oldalát egyáltalán. Ez ugyanaz, mint hogy a kommunizmus is azért nem működött, mert valójában senki nem akart a közösbe adni, a közösbe termelni, mert ott is kihagyták a nagy ideológusok a képletből az emberi természetet.


Utálom az ilyen ideológiákat, amik az ember veleszületett természetét akarják átnevelni. Ez soha nem fog működni.


Önmagad akard megváltoztatni, ne a világot. Az sokkal könnyebben fog menni.

2018. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
23%
Amíg a jó külsőből, anyagi és szellemi javakból és a hatalomból nem részesül egyformán minden ember, addig nem lesz egyenlőség .Magyarán, soha.
2018. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

Mégis, hogy gondolod a "felszámolást"? Parancsra? Törvénnyel?



A férfi és a női szerepek újradefiniálódása folyamatosan történik, ezt a társadalom, az emberek alakítják.


Abban van némi igazság, hogy a modern nő szerep jelenlegi definíciója egyértelműbb, mi férfiak meg kicsit sodródunk az árral, már nem a férfi a család fenntartó, már nem a nő ül otthon a konyhában, de ezt is a helyére fog kerülni.



Azzal meg semmit nem lehet kezdeni, hogy az emberek (és nem csak a nők) szeretik a "cherry pickinget", azaz a régi és az új modellből is szeretnék kiválogatni csak az előnyös dolgokat.

De ezen a téren is van változás, csak nem itt a nyugat balkánon, ahol kb 10-15 évvel vagyunk mindig lemaradva.


Ismerkedj meg egy skandináv nővel, egy percig sem fog felmerülni, hogy neked kellene fizetni a randi felét, vagy ő nem fog elhívni kávézni, ha tetszel neki. Ott a nemi szerepek újradefiniálása már kicsit előrébb jár.

2018. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#3 A kapitalizmus neveli át az embereket és idegeníti el. A kapitalizmus nyomja el az emberi természetet és az teszi az embert kapzsivá, önzövé. Kommunizmust felesleges ide bele keverni, mert el se kezdődött, keleten államkapitalista bolsevizmus volt, ami tényleg nem volt működőképes, de ez nem azt jelenti, hogy ne működne egy egyenlőségen alapuló társadalom. Simán kilehetne alakítani nemi sztereotipiáktól mentes társadalmat, hogyha rendszer kritkikusabbak lennének az emberek.
2018. nov. 3. 10:31
 7/28 A kérdező kommentje:
#5 Nagyon szívesen élnék skandináviában, normálisabbnak tartom őket, mint a magyarokat. Miért kéne nekem fizetnem a teljes randit, ha állítólag emancipáció van? Miért van még mindig csajozas, hódítás miért nem lehet csak ismerkedni játszmázások helyett? Nekem ezek a kérdések vannak a fejemben mikor az emancipációra gondolok. Úgy érzem nálunk csak papiron van ez, de gyakorlatig még nem igazán jutottunk el.
2018. nov. 3. 10:35
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

A cikkel elviekben egyet értek. Ám azt tudnod kell, hogy míg világ a világ, a férfit a nőies nő fogja vonzani, a nőt pedig a férfias férfi. Hiszek az egyenlőségben, a munkamegosztásban, nem várom el, hogy a férfi többet keressen nálam és "családfenntartó" szerepben tetszelegjen, ha tragédia éri, hát sírjon, mert sírni emberi és nem női dolog.


De! Nem tudna vonzani egy olyan férfi aki nálam gyengébb, vagy femininebb tulajdonságokkal rendelkezik. Szexuálisan egy nálam erősebb férfi tud vonzani, és igenis oda vagyok érte, ha olyan dolgokhoz ért, amikhez én nem. Hiszen én meg olyan dolgokhoz értek amihez talán ő nem. És én ebben nem látok semmiféle nyomást.

Nem baj, ha nem tud mindent megszerelni, de ne rám hagyja az egészet, hogy neki nincs ideje ilyenekkel foglalkozni.

Egy férfi mellett nőnek szeretem érezni magam, és ez nem valamiféle homályos nemi szerep kikényszerítése. Igenis a férfi tudjon udvarolni, bókolni, a nő pedig elegánsan fogadni a bókot. Igenis hívjon meg egy kávéra az első randin, ha le akar venni a lábamról, utána úgyis egymást hívogatjuk majd meg, de érezzem már, hogy egy férfi van mellettem. És itt nem arról van szó, hogy én azt tartom meg ami kényelmes, hanem nőként egy férfi vonz, és én vagyok annyira nő, hogy ez egyensúlyban legyen. A legtöbb itteni rinyálásban azt nem értem, hogy a férfiak egy részének miért derogál férfi módra viselkedni, illetve miért azt gondolják, hogy a nők nem tesznek semmit az ismerkedésbe, kapcsolatba. Nekem nem ez a tapasztalatom, hanem hosszú, szenvedélyes beszélgetések, ötletes randik mindkét oldalról, egymás aktív megismerése, egymásra való odafigyelés. Sosem értettem azt, miért ad bele "kevesebbet" a nő, ha a férfi kezdeményezte az ismerkedést, vagy ha az első randin meghívta egy kávéra. Mintha ezek lennének a minden, az egész kapcsolat meg értéktelen semmi...

2018. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

"Nagyon szívesen élnék skandináviában"


Senki nem akadályoz meg benne, hogy odaköltözz. Kezdd el tanulni az ország nyelvét (gondolom, ez esetben a svédet), mert az a záloga annak, hogy valóban beilleszkedj az ottani társadalomba, olvasgasd a Határátkelő blog Svédországgal kapcsolatos bejegyzéseit, nézelődj a fapadosok ajánlatai között, stb.

2018. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok semleges nemű, hogy úgy viselkedjek. Én nő vagyok. És ferfit keresek párnak. Nem állítok 20 tételes listát arról, hogy milyen legyen vagy ne legyen, megismerem és eldől.

És most hülyén fog hangzani, de vannak nemi szerepek. Egy férfi nem tud se szülni se szoptatni. Viszont vallom azt, hogy mindkét nemet egyformán tisztelni kell, egyik sem több a másiknál, csak más.

Fogadjuk el, hogy a férfi férfi, a nő nő, ez így jó. De ne nyomjuk el egyiket sem.

2018. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!