Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tévedik azt az emberek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tévedik azt az emberek, h egy sérült (vak, süket, mozgáskorlátozott, értelmi figyatékos) ember hűségesebb, mint egy egészséges?

Figyelt kérdés

2018. nov. 4. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sztereótípia.
2018. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
55%

Szerintem amiatt gondolják (egyébként jogosan), mert egy külső adottságra hendikeppel induló ember alapból hátrányból indul a másik nemnél. Egy 45 kilós Insta-modellpunci ugyanúgy nem fog összejönni egy deréktól lefelé mozgássérült sráccal, mint ahogyan egy 50 kilós plázaficsúr sem fog összejönni egy deréktól lefelé mozgássérült csajjal.

A kulcskifejezés: "saját kategórián belüli keresgélés".

2018. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a többség gondolkodása/nem gondolkodása mentén alkot véleményt.
2018. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általánosságban gondolják, hogy akinek valami fogyatékossága van, az jobb ember. Vele elbánt az élet, szóval biztos megbecsüli, ami jut neki, meg empatikus, meg hasonló dolgok. Közben én találkoztam már olyan látássérülttel, aki teljesen rendén valónak tartotta, hogy a más vallásúakba akár áramot is lehetne vezetni, azzal se lenne gond.

Ugyanígy azt gondolják az emberek, hogy akinek nehezebb valami egészségügyi dolog miatt párt találni, az majd jobban megbecsüli. Persze, a mesékben... Sőt, aki egész életét abban élte le, hogy őt sajnálni kell, meg azt gondolják róla, hogy biztos csak jó ember lehet, még fölé is helyezi magát másoknak, felhatalmazva érzi magát, hogy neki megbocsájtsák, hogy félrelépett.

2018. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt, aki egész életét abban élte le, hogy őt sajnálni kell, meg azt gondolják róla, hogy biztos csak jó ember lehet, még fölé is helyezi magát másoknak, felhatalmazva érzi magát, hogy neki megbocsájtsák, hogy félrelépett."


Kérlek ne általánosíts.

Másrészt sok fogyatékkal élő még utálja is ha sajnálják.


Egyébként én sem értem miért hiszik a fogyatékkal élőket szentnek. Ugyan olyan emberek, különböző természettel, változatos érzelmekkel, gondolkodással, mint egy egészséges.


Bár szerény véleményem, saját magára nézve hasznos ha egy sérült ember tisztában van a lehetőségeivel, és nem él túl kicsapongó életet. Mert valljuk meg őszintén, nem annyira könnyen talál magának társat mint egy egészséges.

Egy vak

2018. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5, akkor én rossz körökben mozgom. Elég sok látássérült ismerősöm van, és hát na.... Azt tapasztaltam, h ha három látássérult pasi leül egy asztalhoz, nem nagyon tudnak olyan látássérült lányt mondani, aki még egyiküknek se "lett volna meg", plusz a látó nőket is próbálják hajtani. Konkrétan arányaiban a látássérült pasik sokkal hűtenebbek, mint a látók. De, ismétem, lehet, h ez csak az általam ismert látássérültekre áll.
2018. nov. 18. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Kérdező, ugyanazt mondjuk. Én is azt mondom, csak a vakságban különbözik egy látássérült egy látótól, másban nem. Tehát nem kell szentnek gondolni egy vakot.

Csak azt mondtam, szerintem jobban járnának, ha tisztában lennének a lehetőségeikkel, mert lehet, hogy vakok között tudnak csapongani, de látók között már nem olyan könnyen találnak társat. A vakkör pedig lássuk be, aránylag kicsi, egyszer bezárul a kör :D kifogy a lehetőség.

2018. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azok vélik akik nem ismerik a hűtlenség alattomos természetét..nem hinném h ez a közfelfogás lenne, miért ne csalhatna egy vak ember??
2019. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A vakok alapvetően szövegelnek, a csajozáshoz meg alapvető kellék szokott lenni a szövegelés.
2019. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!