Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom úgy, hogy ebben a kategóriában egy kalap alá veszik?

Figyelt kérdés

"Nem tudok nélküle élni." kontra "Tudok nélküle élni, de nem akarok."


Gyakran látom/hallom/tapasztaltam, hogy negatív jelentés társul ahhoz, ha valaki szeret/ne a másikkal minőségi időt tölteni és ezért megbélyegzik azok akik kevésbé, olyan jelzőkkel, hogy "ragacs/nyálas/idegesítő/társfüggő/szeparációs szorongásos" stb. Nem lehet egyszerűen csak arról van szó, hogy valaki nem annyira magának való, mint a másik vagy a másik nem tulajdonít akkora jelentőséget az emberi kapcsolatainak, mint az egyik? Ez mindenképpen egy pszichológiailag patológiás kórkép vagy degradáló kell legyen?

32/f (nem a kérdésem ihletője, hanem akit nem szerették és lepontoztok mindig :D)



2018. nov. 16. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ahhoz társul negatív jelentés, ha az ember szeretne minőségi időt tölteni a párjával, mert az nagyon is alap egy kapcsolatban, hanem ahhoz, amikor a párja nélkül egy lépést nem tud tenni és az összes szabadidejét a párjával kell töltenie, teljesen elhanyagolva saját magát és a többi emberi kapcsolatát és teljesen kisajátítva a másik embert, anélkül, hogy tekintettel lenne arra, hogy esetleg igényelné az egyedül/barátaival töltött időt IS. Egyáltalán nem egészséges dolog szerintem, ha valaki ennyire függ a másiktól és ha nincs mellette a másik, akkor egyből el van veszve. Egy egészséges kapcsolat számomra két független, autonóm, önmagában is egész emberről szól, akik szövetséget kötnek egymással, szeretik és tisztelik egymást, de megbíznak egymásban, viszont nem telepednek rá egymásra.

Ettől függetlenül a 100% tapadás is normális, akkor, ha a párkapcsolatban szereplő MINDKÉT félnek ugyanezek az igényei ezen a téren. Ismerek olyan párt, akik 12 éve egy fél napot nem töltöttek külön és leépítettek mindenki mást maguk körül, ők így boldogok, szóval minden rendben. Én viszont sokkal inkább lennék életem végig egyedül, mint hogy ilyen szimbiózisban kelljen élnem. Kinek mi.

2018. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy így van-e, én középutasnak látom magam, egyformán fontos a másikkal töltött minőségi idő és a magammal töltött is. Igazából nem tűnt fel az a jelenség, amiről írsz, de ha tudnál mutatni a lepontozott hozzászólásaid közül párat, talán tudnék segítő választ adni.
2018. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell az egyedüllét is, de a társas minőségi időtöltés. Egyszerű ez, mint az ágybaxarás. 🙂
2018. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyannal még az életbe nem találkoztam, hogy két ember 0-24-ben együtt van, anyuka-csecsemő-t leszámítva. Az ember azért jár dolgozni, tanulni, edzeni, bevásárolni, ügyintézni amit ha két ember csinál, lehet eltolódás, az pedig énidő nem? :)
2018. nov. 16. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyet/iskola, ügyintézés, bevásárlás egyáltalán nem minősül "énidőnek". Énidőnek azt tartom, amikor olyan dologgal foglalkozom, amit szeretek és amitől feltöltődöm, nem pedig a kötelező tennivalókat. Értem ezalatt a hobbijaimat, azt, hogy elutazom pár napra egyedül meglátogatni egy messzebb élő barátnőmet, azt, hogy elmegyek egyedül koncertre, azt, hogy olvasok egy külön térben.. Ezt még sokáig sorolhatnám. Ha nem érzed a különbséget, akkor magyarázhatja az ember akármeddig, úgysem fogod átérezni.
2018. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van két kollégám, egy pár. Dolgozni is együtt jönnek, egy helyiségben vannak egész nap, munkahelyen kívül is mindent együtt csinálnak. Nincs én idejük. Egyelőre bírják, 50 évesek.
2018. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5. Na látod? Ilyenekre gondolok. Feltettem általánosságban egy kérdést, miközben magamról csak annyit írtam, hogy melyik 32/f vagyok és mint külső szemlélő kérdem amit. Mégis miért gondolod, hogy nem értem a különbséget?

Amit a példáidban írtál, egyet értek, azzal a kivétellel, hogy "egyedül a barátnődhöz"... az az én fogalmaim szerint a barátnőddel együtt töltött idő. Szocializálódás. Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy ha ezek megvannak, akkor olyan furán néznek az emberre, amikor az meg öleli őket valami tevékenység közben esetleg követi a társát amikor átmegy egy beszélgetés közben egy másik helyiségbe, vagy segít neki egy teendőjében, hogy a másik azzal is érezze a törődést.

Nem az ilyen "kötelező" dolgokról beszélek, meg hogy a másiknak "nem engedik", hogy egyedül bármit tegyen vagy menjen bárhová. Az szerintem sem egészséges dolog.

Pontosítás végett ahhoz a gondolatomhoz, hogy suli, munka stb. Arra gondoltam, hogy te hazaérsz mondjuk 2-kor munkából/suliból/ügyintézésből, a másik meg lehet csak 1-3 óra múlva. Akkor lehet olvasgatni, összefutni egy baráttal, sétálni, sorozatot nézni vagy mit tudom én.

2018. nov. 16. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!