Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugodjak meg? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan nyugodjak meg? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy jelenleg ugyan nem vagyok kifejezetten haragban a párommal, mostanába egy ideig többször összekaptunk, aztán minden jobb lett, aztán egy hülyeség miatt megint. Ma találkoztunk ismét, a mai találkozónk elég jól alakult. Mostanában mindkettőnknek felgyülemlett a tennivaló, én az egyetem miatt sokszor stresszelek, ő próbál nyugtatni mondja hogy ne idegeskedjek annyit. Ő nem kimondottan stresszes de ha neki is sok a munka vagy valami akkor megérezni a hangulatán. Szóval az a gondom, hogy félek, aggódok, hogy megmarad-e a kapcsolatunk vagy mi lesz. Pedig nem teljesen rossz, mert a héten is magától vett nekem ajándékot, elmentünk együtt vacsorázni egy étterembe és hiába volt elfoglalt, egyszer rá áldozta egy teljes fél napját, hogy segítsen nekem valamiben. Meg amúgy végülis mondta, hogy a veszekedések ellenére végül jó volt mégis, hogy látott meg azt is beszéltük, hogy sajnálom hogy kiborítottam sokszor. Mondta, hogy néha tényleg nem vagyok könnyű eset de hiányoznék neki ha nem lennék meg hogy szeret.



A gondom az, hogy annak ellenére hogy elvileg most minden rendben, félek, hogy mennyire távolodott el tőlem vagy valami. Meg, próbálom kitalálni mit tegyek hogy megerősítsem a kapcsolatunkat. Ő azt mondja hogy amúgy is sok mindenen kattogok mostanában és látja rajtam hogy stresszelek minden nap. De ha meg azon stresszelek hogy mi volt meg mi lesz akkor megint meg fogom hülyíteni az agyalással.


2018. nov. 17. 19:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi ha hosszú, csak normális válaszokat kérek. Mit tegyek az ellen a félelmem ellen, hogy kevésbé fog szeretni ezek miatt? Vagy hogy nyugodjak meg? Mit tegyek hogy akarjon biztosan?
2018. nov. 17. 19:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolod. Próbáld meg levezetni a stresszed, mert emiatt is kombinálsz tök feleslegesen. Ezt a túlzott aggályoskodást viszont megunhatja a párod, ha nem találsz egy neked jól beváló stresszkezelési módszert.


30N

2018. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem tisztában vagyok vele, hogy részben túlgondolok dolgokat, csak nehéz változni és megoldást találni.

Az is nagyon megnehezíti a dolgom, hogy az egyetemen ez a félévem kifejezetten nehéz és ezért gyakran vagyok ideges, teljesítményem miatt. A másik meg, hogy félek hogy a múltkori veszekedések is rámennek a kapcsolatomra, pedig a párom már túltette rajtuk magát ő maga mondta. Ő amúgy is hamarabb túl van ilyeneken mint én. Emellett meg az is zavar, hogy nehogy a sok munka meg tanulás tegye tönkre a kapcsolatot. Pedig erre nincs okom, mert írtam is, így is figyelmes valamennyire, nem sajnálja rám az idejét, meg nem hideg velem.



A párom tanácsolta, hogy sportoljak valamit, mert addig se agyalok. Régen az olvasás használt csak a tanulás miatt már nem olvasok és mindig olyan érzésem van hogy szinte bele se férne az időmbe valami hobbi vagy bármi mert a héten is vagy órán ültem vagy tanultam vagy ha egyik se, akkor szimplán aludtam mert annyira nem volt erőm meg kedvem semmihez.


Az egész környezetem azt mondja, hogy túl pesszimista vagyok.


Nem akarom ezzel a párom elüldözni.


Volt valaki hasonló helyzetben?

2018. nov. 17. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
De ezt mondom az első válaszomban is. Keress valamit, amin le tudod vezetni a feszkód. Legyen az sport, rajzolás, kötés vagy kirándulás, vagy akármi. Nem tudod kezelni a stresszt jól, ezt is tanulni kell. Nézz utána sztesszkezelési technikáknak, kísérletezz, neked mi válik be.
2018. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elolvastad a kérdésem és írtál! :) Próbálok találni valamit, ami használ. Persze ha elterelném a hétköznapi dolgokról a figyelmem, az is jó lenne. Ha se a kapcsolatomra nem gondolnék, főleg az egyetemre nem meg úgy semmire. Az az érdekes amúgy, hogy mikor ma például a páromtól elköszöntem, akkor utána kifejezetten jó kedvem volt. Akkorra már neki is jó kedve volt, nekem is, annyira látszott, hogy szeret, megbeszéltük ami gond volt. Ennek ellenére most este megint eszembe jutottak dolgok és kattogni kezdtem.
2018. nov. 17. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok jobbat tanácsolni, mint hogy gondold végig. Te magad vagy a legnagyobb ellenséged jelenleg. A párod bizonygatja, hogy nincs baj, szeret, jól elvan veled, de ha "nem hiszel" neki és túlaggódod, egy idő után meg fogja unni ezt az egészet. Csak úgy éred el a pozitív változást, ha a saját belső ellenséged legyűröd.

Ne feledd, a legszexibb pár egy magabiztos ember!

2018. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából, volt, hogy bevallotta a párom, hogy már nem bírja a veszekedéseinket de azóta ezt már megbeszéltük. Utána mikor a pár veszekedés volt, pár napig minden oké volt, akkor mentünk vacsorázni, kaptam tőle bonbont, jól éreztük magunkat együtt. Ma is minden rendben volt. Szóval akkor elmondta hogy ez így nem oké, de azóta rendben vagyunk úgy néz ki.

Azt is mondta hogy ez a sok agyalás is idegesítő.


Csak azt nem értem, hogy az miért van, hogy ma délelőtt minden jó volt, most meg megint kattogni kezdtem. Igaz, hogy nem írt egyszer e-mailemre és ideges lettem, hogy vajon miért nem ír órákig. Persze azóta beszéltünk, elmondta hogy miért. De nem értem miért hullámzik így a nyugalmam.


Bocsi ha sokat írok de legalább leírom valahol.

A citromfű teát is ajánlotta a párom, hogy azt igyak mert megnyugtat.

2018. nov. 17. 20:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem bízol valamiért a párodban, vagy magadban, szerintem inkább egyikőtökben sem. Ezért kattogsz, félsz, hogy elveszted, mert nem bízol a kapcsolatotokban, benne, magadban. Kicsit gondold át, miért, mi váltja ezt ki belőled.
2018. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ebben is lehet igaz. Magamban szerintem azért nem bízom, mert nincs mindig elég önbizalmam, nemcsak kapcsolat terén hanem amúgy sem. Meg nekem ő az első kapcsolatom, így tapasztalatom sincs. Meg volt, hogy féltem, hogy a barátomnak megtetszik más vagy ő valakinek de mondta hogy hagyjam ezt, nem így van. Meg látszik azért tényleg, hogy szeret. A másik, amin felesleges gondolkodni, de az is megfordult a fejemben, hogy ma már annyi ember pórul jár kapcsolatokban, hogy nehéz elhinni olyankor, hogy nekem ilyen párom van meg ilyen kapcsolatom. Nem tudom érthető-e mire gondolok. Pedig ráadásul a párom nem egy tucat pasi, hanem elég különleges.
2018. nov. 17. 20:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy éve vagyunk együtt a párommal szóval nem az elején járunk. Különben olyanokat megtett nekem, amiket akárkinek nem szóval csak örülhetek. De igazad van, tényleg felhúzom ha ezután is így kattogok.
2018. nov. 17. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!