Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt aki járt már pszichológus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt aki járt már pszichológusnál párkapcsolattal kapcsolatos problémákkal?

Figyelt kérdés
Korábban jártam terápiára, de ott ezek a dolgok csak marginálisan kerültek szóba, mivel egy hosszú kapcsolatban voltam akkoriban. Azonban ez idén év elején véget ért, és azóta csak sikertelen, rövid kapcsolatokba futok bele, semmi komoly nem tud kialakulni. Egyre inkább kezdtem beleásni magam a témába, és azt látni, hogy görcsösen menekülnék kapcsolatokba az egyedüllét elől, és számtalan egyéb oka lehet, hogy most nem tud semmi komoly kialakulni. Ugyanakkor azt érzem, talán szükségem lenne újra egy szakember segítségére. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Esetleg tudna szakembert ajánlani?
2018. nov. 19. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok szakembert. Mi az a számtalan egyéb ok, ami miatt nem lehet?

32/f

2018. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kettőnél is jártam már, különböző életszakaszokban. Az egyik kifejezetten segített - olyan önismereti dolgokra világított rá, amiket én magamtól nem vettem észre.

Ő elment az ország másik végébe, így később másikhoz mentem, sajna ő semmit nem használt.

2018. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nézd estére úgy is magadra maradsz és akkor mindig kattog az ember feje.....végül neked kell megoldanod.
2018. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az okokat szeretném kideríteni, de valószínűleg az önértékelés, egyedül is boldognak lenni tudással van összefüggésben.
2018. nov. 19. 16:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is voltam és sokat segített. A lényeg, hyg a számdra komptens embert találd meg aki tud neked segíteni.
2018. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon régóta vagyok szingli egy-két próbálkozást leszámítva. Idén nagyot változtattam az életemen, és nagyon pozitív hatással lett rám. Még sosem voltam ilyen boldog egyedül. Nem gondoltam volna hogy lehet ilyen kiegyensúlyozottnak lennu egyedül is. Persze ettől függetlenül jól jönne valaki mellém, de már nem keresem görcsösen.

Ezt azért írom, hogy próbálj meg te is kilépni a komfortzónából és hátha lesz változás benned is...

Sajnos dokit nem tudok, bár néha lehet jó lenne valakivel mindenről beszélgetni.

2018. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2018. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, az egyéb okokat is számba kéne venned, sőt előbb azokra kéne rájönnöd, hogy mik azok, ha már egyszer tudod, hogy vannak. Egyrészt sikerélményt nyújt az, hogy saját erőből ismered meg magad, másrészt pedig nem az lesz az élményed tudat alatt, hogy kattant vagy, ezért kell a dilidoki.

Nagyon sok esetben az emberek nem betegek, csak idő kell nekik. Volt egy hosszabb kapcsolatod, ami a komfortzónáddá vált, hiszen a mindennapjai és az életed része volt. Vége lett. Hogyan érezted magad? Nem komfortosan? Mit csináltál? Próbáltad visszakerülni ebbe a komfortzónáddá, hogy vissza nyerd a lelki egyensúlyod. Normális ha az ember aki kikerül a komfortzónájából nem érzi magát komfortosan? Igen, normális. Normális válaszreakció, hogy megpróbál visszakerülni? Igen, normális. Normális, aki azt mondja, hogy nem normális, aki ilyen? Nem, nem normális.

Úgy képzeld el, mikor nagyon hideg vízbe kellene bemenned, de a tested tiltakozik ellene, hogy csak úgy belemenj. Egy ideig hűtöd magad bele, hogy könnyebben szokd és ne legyen akkora hőkülönbség a víz és közted. Aztán belemész derékig stb és egy kicsit később már úgy lubickolsz benne, mintha mindig is ezt csináltad volna.

Ha nincsenek klasszikus tüneteid amik azonnali beavatkozást igényelnek, akkor javaslom, adj magadnak időt. És bármi történjen is NE SZEDJ SE NYUGTATÓT SE ALTATÓT.

32/f

2018. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én voltam, de hogy mondjam el egyidegen embernek, hogy a férjem szarik rám mint nő, inkább mellébeszéltem és a terápia árán vásároltam magamnak mindenféle kényeztető dolgokat.
2018. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Budapest közelében lakom.


32/f: köszönöm a részletes választ, egyébként egyáltalán nem érzem magam dilisnek, mert szakemberhez jártam/ fogok járni :) Elvégre ő ezt tanulta éveken át, nyilván jobban ért hozzá, mint én. Sok mindenre rájöttem magammal kapcsolatban a régebbi terapeutám segítségével, de a kötődés/ párkapcsolatok/ egyedül is érezzem jól magam témában el vagyok veszve, ezért úgy érzem, jól fog jönni egy iránymutatás. A munka érdemi része úgyis az enyém.

2018. nov. 19. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!