Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan ered az, hogy házasságn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan ered az, hogy házasságnál a nőnek fel kell vennie férfi nevét? Miért jó ez? Miért alakult ez ki?

Figyelt kérdés

Így lesz a férfi “tulajdona” ? Azért kell a nagy név változtatás ,hogy már nem az apja tulajdona a nő hanem már a férfié?

Miért sértődik meg azon sok férfi ha a nő nem akarja felvenni a nevét? Ha nem akar így név alapján a tuljandona lenni?

Van egy cikk is erről

[link]

Erről mi a véleményetek ?


2018. dec. 9. 21:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
nem kötelező
2018. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem kell túlgondolni ezt az egészet. Egy férfi nyilvánvalóan nem fogja a felesége nevét felvenni, hiszen a büszkeséget szimbolizálja és ezzel lehet úgy érezném legalább is én, hogy eldobtam a nevemet.

A nők egy része pedig (véleményem szerint ekkor jó egy kapcsolat) felveszi a férfi nevét és büszkeséggel hordja azt.


Igazából fel lehet venni több módon. Én például egyáltalán nem ragaszkodnék a teljes vezetéknév elhagyásához.

Tehát

pl. Kissné Nagy Éva

2018. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem vennem fel soha senki nevet mert szeretem a nevem.

Nem szeretnek pl Nagy Béláné lenni. Nem tudnám büszkeséggel viselni a férfi nevet mert az lenne bennem ,hogy a “tulajdona “ lettem így

Bemutatkozasnal is olyan mintha elveszne a személyiségem és lettem pl Nagy Béláné asszonya , tulajdona

Honnan ered ez mégis? Ki találta ki? Miért baj ha egy nő pl buszkesegbol nem akarja felvenni a férfi nevet? Nem akarja hogy elvesszen a neve

2018. dec. 9. 21:32
 4/25 anonim ***** válasza:
47%

én amúgy ebben az egyben szeretem az amcsi stílust: Kerner Zoltán & Kerner Anna

egyszerűbben Kerner Anna & Zoltán

így joggal mondható, hogy ők a Kerner család

2018. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van, hogy a férfi veszi fel a feleség nevét. Vagy kötőjeleznek: Kiss-Nagy Béla és Kiss-Nagy Margit.
2018. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"A nők egy része pedig (véleményem szerint ekkor jó egy kapcsolat) felveszi a férfi nevét és büszkeséggel hordja azt."


Akkor vedd fel te a feleséged nevét és büszkeségből hordjad azt.

Én senki nevét nem fogom felvenni semmilyen formában. Kivétel a kötőjeles verzió, de azt is csak akkor, ha kölcsönös.

2018. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
valamelyik név úgyis "kihal" (azon az ágon), mert különben a gyerekeknek egyre több neve lenne
2018. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ilyen probléma nincs mert én nem szeretnék szülni

Tenyleg érdekel honnan ered és miért alakult ki ez a szokás

Birtoklasrol szol vagy miről?

Semmilyen formában nem vennem fel a férfi nevét

2018. dec. 9. 22:01
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
te nem szeretnél szülni, de az emberek általában szülnek, így maradt fenn az emberiség
2018. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%

és ez ezt a problémát vetette fel


el kell hagyni az egyik nevet



(azt nem tudom, hogy miért a nő nevét)

2018. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!