Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek el kell mondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek el kell mondani egy párkapcsolatban, ha az egyik fél néha drogozik?

Figyelt kérdés

Tehát a sztori/visszatérő veszekedésünk a barátom és köztem:


Ő és a haverjai szeretnek drogozni, úgy évi 3-4-szer. Eki, speed, gomba ilyesmi. Az én álláspontom röviden annyi, hogy hiába nem éltem soha ilyen szerekkel és nagyon negatívan gondolkoztam róla, mérlegeltem a dolgot és úgy döntöttem, hogy nekem ez nem kapcsolatdöntő tényező. Én szeretek inni, berúgni néha, de nem vagyok/leszek alkoholista, ő szerethet néha valami mást tolni, de nem egy drogos, és nincs hajlama függőségre, ő és a haverjai is teljesen tisztességes emberek, jó munkával, normális kapcsolatokkal stb. Így engedik ki a gőzt néha, oké.


Én értékeltem hogy őszinte volt velem és hogy beszél velem erről, még akkor is, ha nekem nehéz ez a téma... És azóta is nagyon fontos nekem, hogy képes legyen nyitott lenni velem ezzel kapcsolatban, én így érzem jól magam. Nem akarok semmiféle titkolózást a kapcsolatban. Ha mindig eltitkolná, attól csak idegesebb lennék, mert akármikor ha nem vagyunk együtt, beképzelném hogy mi van, ha most is tol valamit... Ha úgy érzem hogy neki ez nem nagy ügy, és persze hogy elmondaná, akkor meg tudok benne bízni.


Viszont ő teljesen más állásponton van ezen. Szerinte miért kellene elmondania. Jobb lenne a békesség, jobb lenne, ha nem tudnám, úgyis csak idegeskedek.

Erre én azt mondom, hogy nem, ha normálisan beszél róla, akkor jobban megértem, de ha titkolózik, akkor az egész egy ilyen mitikus dologgá válik, ami sokkal ijesztőbb nekem, mint amikor beszél róla.

Azt is megmondtam neki, hogy nem azt akarom hogy bejelentse minden alkalommal, ha ilyen előfordul, csak azt hogy ha szóba jön, vagy rákérdezek, akkor legyen őszinte...


Amikor feljön ez a téma, folyton egy másik pár barátunkat hozza fel. Legyen a nevük Péter és Mária. Péter is ugyanúgy tol néha valamit, két éve van Máriával, de Péter az én barátommal ellentétben nem mondta el Máriának hogy élete során kb. a létező összes kábszert kipróbálta, és még most is néha-néha szereti így kiengedni a gőzt.

A barátom szerint miért is kellene elmondania Máriának ezt. Nekik ez nem nagy ügy, nem jelent semmit.


-Akkor miért ne mondaná el? Kérdezem én

-Azért, mert rossz a megítélése azoknak akik ilyenekkel élnek.

-Tehát inkább hazudik neki, mert kellemetlen lehet?

-Nem... Azért mert nincs nagy jelentősége.

-Ha nincs nagy jelentősége, akkor miért nem?

-Azért mert mégiscsak ez egy tabu dolog...

-De Mária okos lány. Én is megértettem, elfogadtam. Miért ne tudhatná Mária is?

-Mert tök felesleges. Nem számít.

-Mi van ha Máriának számít? Mi van ha az esküvőjük napján valaki részegen benyög neki valamit neki Péter durva bulijairól és ő akkor szembesül ezzel? Nincs joga azelőtt ismerni a barátját teljes egészében, hogy esküvőt meg gyereket tervezne?


De a barátom továbbra is tartja magát ahhoz, hogy szerinte így van békesség, és komolyan azt látom rajta hogy irigy erre a párra, mert milyen jó Péternek hogy csinálhatja nyugiban a dolgait és Mária nem is sejt semmit... Én pedig sajnálom Máriát, hogy hazugságban kell élnie és a barátja egy ilyen kamu ideális képet fest neki magáról...

És sajnálom magamat is, hogy a pasim ezt nem érti.


A drogozás nem zavar, elfogadtam, de az hogy ez a hozzáállása az őszinteséghez a kapcsolatban, igazán aggaszt.



2019. jan. 2. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

...néha? :D


Az a baj, hogy nagyon ritka a "néha" drogozó, a többség egészen addig képes megtartani a "néha"-t amíg minden király. Aztán ha baj van akkor jön a gyakran, végül a mindig.


Ez a baj a függőségekkel. Az alkesz se úgy indított anno, hogy 16 Lóbányai, fél liter kísérővel.

2019. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Hát nekem is új volt ez a világ, de ugyanúgy ahogy én évi párszor iszok vagy jól berúgok, nekik a droggal van ez. Mind már 30-on felül van, elég régóta élnek így, semmi sem változik... Tényleg nem attól félek, hogy elhatalmasodik ez a dolog, hanem csak az aggaszt hogy nem gondolja hogy mindenben őszintének kellene lennie a kapcsolatban

2019. jan. 2. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

#2


Az a baj, hogy ettől kellene jobban félned. Lehet akármennyi, ha nagy baj lesz, el fog hatalmasodni. Ez minden szenvedélybetegséggel így van az evés, munka és kapcsolatfüggőséget is beleértve.


Ha pedig hazudozik az még nagyobb baj.

2019. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát engem is aggaszt, hidd el... A hazudozás.

Azt nem gondolom hogy elhatalmasodna. Miért hatalmasodna el, ha kb 18 éve ugyanúgy áll a dolog? Sőt, sokkal jobb... Régen akár havi egyszer elment drogos buliba, mostanában évi 3-4, nem is buliban, csak haverokkal, ennyi.


Én is iszom 17 éves korom óta, nem hatalmasodik el, mert nincs alkoholizmusra való hajlamom és nem a problémáim kezelésére iszom, hanem mert néha jó buli. Sőt, inkább csak kikopik a dolog, unalmassá válik. Kb. kéthavonta van egy részeg estém, ennyi.


Bárkinél megjelenhet bármilyen probléma az évek során, ez benne van a pakliban. De egy el nem követett bűn miatt vagy egy nem is létező probléma miatt nem fogok elítélni senkit.

2019. jan. 2. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A te hozzáállásod teljesen korrekt.

Vanak akik elég érettek és intelligensek, hogy alkalomszerűen, felelőséggel droggal éljenek, bár ez a ritkább.

Ugyanúgy, mint pl az alkoholistáknál a függőség valamilyen "hiányt" pótol, a mentálisan gyenge, labilis emberek hajlamosak függővé válni.


Viszont hazudozni, titkolózni nem szép dolog. Ha tud is ésszel bánni a droggal, akkor is kell őszinte kommunikáció.

2019. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!