Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki azt mondja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki azt mondja, hogy egyszer szakítani fogunk a párommal, de én szeretem őt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a párom 27.

A családom és a barátaim mind azt mondják, hogy egyszer úgyis szakítani fogunk, hisz még csak 20 éves vagyok, előttem az élet, biztos nem vele fogom leélni az életemet. Nyilván vannak kisebb-nagyobb vitáink, de nem hiszem, hogy van olyan kapcsolat amiben nincsenek problémák.

És gondolom leginkább ezért nem kedvelik őt, mindenki ezt hajtogatja és azzal vigasztalnak, hogy majd úgyis megunom és találok egy olyan férfit aki a tenyerén hordoz és így meg úgy megbecsül és kb valami romantikus filmből fog kilépni és vele majd felhőtlenül boldog leszek.

De egyáltalán nem arról van szó, hogy a párom nem szeretne és nem becsülne meg, mégis mindenki a "tökéletes férfiről" ábrándozik. Mert fiatal vagyok és úgyis szakítani fogunk.

És ez engem rettenetesen bánt. Szeretem a páromat és nagyon rossz ezt hallgatni, én egyáltalán nem akarok vele szakítani. Nyilván hosszú az élet, akármi megtörténhet, de mindenki úgy mondja, mintha látnák a jövőmet és tuti úgy történne, ahogy ők mondják. Szörnyen dühít és elszomorít, mert én meg el tudnám képzelni vele az életemet hosszú évek múlva is.


Nem tudom, hogyan kéne ezt feldolgozzam, mert már lassan napi téma és mindig nagyon rosszul esik. Már beszéltem erről a családdal is, de újra és újra előkerül.

Volt még valaki hasonló helyzetben?



2019. jan. 14. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Csökkenteni velük a kontaktot.

32/f

2019. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a nagy számok törvénye és az idősebbek bölcsesség ezt mondja. Manapság, amikor az emberek többségének a párkapcsolatok könnyen eldobhatók és helyettesíthetők olyankor, amikor már nem mennek jól a dolgok, az a legritkább, hogy aki húszévesen ismerkedik meg a párjával, az hosszú idő át (akár egy életen át is) vele marad. Nem állítom hogy nincs ilyen, de nagyon ritka (statisztika szerint is), a mai világban az ilyesmi egyszerűen nem divat. Ráadásul kétoldalú a dolog, mert te is ráunhatsz, és ő is rád unhat, és hogy ez mikor következik be, ezt nem lehet tudni előre...
2019. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen fiatalon a rózsaszín köd és a tapasztalatlanság miatt hajlamos az ember a legnagyobb lúzer, kihasználós bunkókra is azt hinni, hogy életük szerelme. Én oda-vissza voltam az első barátomért, de akkor mindenki azt mondogatta, hogy nem hozzám való, jobbat érdemlek, hagyjam ott. Akkor mindenkivel összevesztem emiatt, “hagyjanak békén”, de így utólag látom, hogy teljesen igazuk volt és hálás vagyok, hogy felnyitották a szememet. Mai fejjel eszembe sem jutna olyan pasival járni, mint ő volt, egyáltalán nem perspektíva nekem(lusta volt tanulni, dolgozni, szélsőséges poltikai nézetekkel, állandóan panaszkodott stb, én a szöves ellentéte vagyok).


Szóval néha igenis el kell gondolkodni a külső szemlélők véleményém, főleg, ha olyanok, akik a szeretteid, családod, barátok. Lehet tényleg nem hozzád való a pasi és kicsit sem hordoz a tenyerén, csak te még nem tudod, hogy milyen a jobb, mert még tapasztalatlan vagy, vagy azt hiszed, jobbat nem találnál.

2019. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen mentem hozzá az akkor 31 éves férjemhez. Köszönjük, nagyon boldogok vagyunk 10 évvel és 3 kislánnyal később is. 😊 Ugyanazt akartuk mindig is (kertesház, sok gyerek, sok állat), így nem volt kérdés. Lediplomáztam, dolgoztam, aztán jöhettek a gyerekek. Nagyon szeretjük az életünket és egymást. Ha nektek is hasonló a jövőképetek és az értékrendetek, nem feltétlenül kell szakítanotok, csak mert van köztetek pár év és fiatal vagy.
2019. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem voltál elég erélyes,ezért hajtogatják még mondig. Jól oda kell mondani,persze kultúráltan.Nekem se lenne kedvem ezt hallgatni,senkinek.

Sztem teljesen mindegy ,jön e másik pasi később,vagy nem,hisz nem engednek boldognak lenni.Nem haragszanak valami miatt a barátodra mégis?Ennyi erővel elég lenne 25 -30 éves kor körül gyorsan keresni valakit.Akkor már tuti örökre együtt maradtok?

2019. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy igazából már szakítottatok, csak szado mazo szexre jàrtok mèg össze. Vagy valami hasonló baromságot lökj be.
2019. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ha a környezetedben mindenki azt mondja, hogy nem lesz hosszú életű a dolog és a párod nem bánik valami jól veled akkor lehet ebben igazság. Te szerintem a rózsaszín köd miatt abszolút nem látod, hogy a kapcsolatod nem a legjobb. Vagy túl tapasztalatlan vagy hozzá, hogy meglásd ezt. Ez szerintem ilyen "ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye" típusú dolog. Ha mindenki azt szajkózza, hogy nem hozzád való akkor biztos, hogy van benne igazság. Külső szemlélő gyakran reálisabban látja ezt. Párommal közöttünk ennél sokkal nagyobb korkülönbség van (én is 20 éves voltam mikor összejöttünk) mégsem mondta soha senki, hogy úgy is szakítunk. Mert tök egyértelmű volt, hogy tökéletesek vagyunk együtt. (Persze ki tudja mi lesz 20 év múlva, de ha ennyit kibírtunk probléma nélkül akkor majd csak együtt maradunk már).
2019. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!