Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzám egy feminista lány illene?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hozzám egy feminista lány illene?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a tradicionális nemi szerepeket, úgy érzem mintha ezzel megkötnék a kezemet. Szabadelvű vagyok. Nem szeretek csajozni inkább csak ismerkedek és, ha meglesz az a bizonyos plusz akkor párt alkotunk. Nem vagyok se eljegyzés se házasság párti, én ezt felesleges spektakuláris elemnek tartom, attól nem lesz egy kapcsolat jobb, hogyha veszek gyűrűt utána rengeteget költünk ceremóniára.
2019. jan. 18. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Mi köze ennek a feminizmushoz? A feminizmus egyenlő jogokat jelent, vagyis ez az alapállapot, legalábbis Európában.
2019. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem szeretem én sem a klasszikus férfi női szerepeket. Házasságot hulyesegnek és feleslegesnek tartom plusz soha nem vennem fel a férfi nevet semmilyen formában. Örülök, hogy léteznek meg ilyen ferfiak mint a kérdező

Nekem fontos hogy a kaocsolatban egyenrangukent kezeljenek ne várja el a másik hogy csak én fozzek mossak takartitsak rá mint egy cseled. Nem szeretem ha egy férfi irányítani vezetni akar vagy kevesebbnek tart csak azért mert nő vagyok. Randizunk akkor mindeki fizesse a maga fogyasztását ne akarjon meghívni csak azért mert nő vagyok és ez a társadalmi szokás

Ne azért tegyen meg dolgokat nekem mert nő vagyok és a társadalom így várja el. Tekintsen ugyanolyan embernek mint saját magát.

2019. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Vérfeminista vagyok, de nem vagyok házasságellenes.
2019. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 szó szerint igen, de egyébként túlhaladta a jogokat, az egyenlő bánásmódot takarja.


Ugyanazok a jogok illetnek meg egy férfit, mint nőt, de ennek ellenére mégis magasabb a férfiak fizetése vagy aránya a vezető pozíciókban stb.

Jogilag egyenlők, de mégis számos területen hátrányosan megkülönböztetik őket.


Akikre a kérdező utalt olyan nők, akik az egyenlő bánásmódot kölcsönös alapokon oda-vissza értendőnek tartják.

Magyarán akinek az egyenlő bánásmód azt is jelenti, hogy pl a nő is kezdeményezhet, hiszen ettől még egyenlő felek, egyikük sem veszít a nemi identitásukból. Ettől még a férfi férfi és a nő nő marad. A régi tradicionális nemi szerepekben nem voltak egyenlő felek. A férfi és női szerepeket alá-fölé rendeltség mentén osztották fel.

Ugyanezért visszás, hogy "az a férfi dolga".

Azaz olyan ismerkedés és kapcsolat, ahol egyikük sem viseli a nadrágot, egyikük sem kér számon nemi szerepet, hanem szimplán csak tiaztelik egymást és élvezik egymás társaságát.


Kérdező, vannak ilyen nők.

2019. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy modern gondolkodasu no illik hozzád akar feministanak vallja magat akar nem
2019. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!