Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell hogy "elmagányosodj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell hogy "elmagányosodjon" az ember?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem, hogy azok a kapcsolatok amik egykor annyira szorosak és fontosak voltak először csak mwglazulnak, majd értéküket vesztik. Emberek elbeszélnek egymás mellett, nem értik meg a másikat, nem érzik át a helyzetüket. Egyre erőteljesebbé válnak a felszínes kapcsolatok és a belső magány. Ez szépen lassan felemészti az embert. Azt hiszem sajnos most nálam is nagy a baj :(
2019. márc. 27. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom :( 24/F
2019. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is így élek, vannak ismerőseim, eldumálunk, de úgy kb. ha lelőnének nem érdekelné őket, ahogy engem sem ha őket.


Ez a gond, hogy nem is nagyon lehet komolyabb ismerettségeket kötni, mert a többségnek van családja és ők már betöltik a teret (érthető módon)

2019. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen kell...
2019. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nagyon erős a gyanúm, hogy a közösségi média meg a messenger használata az oka. Mindenki virtuálisan tartja a kapcsolatot a barátaival. Az jut eszembe erről a kérdésről, hogy olvastam leírást egy koliról, amit felújítottak, hogy milyen volt benne az élet régen. Azt olvastam, hogy baromi lepukkant kényelmetlen hely volt viszont pont ezért eszméletlen jó volt a közösségi élet, mert egyszerűen nem tudtak mást csinálni az emberek, mint odafigyelni egymással, meg egymást lekötni egy ilyen helyen. Ma viszont, hogy már felújították, már beléptetőkártya kell a kolikba, meg mindenhol van wifi, és csilivili az egész, mint egy szálloda, és többé már nincs ez. A kényelem elmagányosítja, atomizálja az embereket.
2019. márc. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es, ez szerintem főleg az extrovertáltakra igaz.
2019. márc. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell, h elmagányosodjon az ember. Aki a kapcsolatok ápolásának költségeit (barátokra szánt idő, odafigyelés, közös élmények szerzése) akarja megspórolni magának, nos, az az ember magányosodik el idővel. Ami még előfordulhat, h szétfejlődnek a baráti társaságok, ki erre, ki arra folytatja az életét. De ez csak azt jelenti, hogy az elmúló kapcsolatok helyett lesz idő és tér újaknak. Ja, h nem mindenki képes új kapcsolatokat kialakítani? A szociális készségek tanulhatók. A tanulás költségeit érdemes-e megspórolni?


Amit négyes sz. válasz adója ír, tökéletesen alátámasztja a megfigyelésem: a társkapcsolatok helyett a telefont is lehet ám választani. Aki a kütyüjeit nyomkodja, elveszti a személyes kontaktjait.


Az pedig, hogy a lustaságból/kényelemszeretetből/akármiből fakadó társaságvesztés feleméssze az embert, nem tartom kényszerítőnek. Ha ez felemészt téged, kedves Kérdező, tarts önvizsgálatot.

2019. márc. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

Maguktól csak úgy nem lazulnak meg. Ha nem teszel azért, hogy fenntartsd a kapcsolatot, akkor nem kell csodálkozni semmin.

Vicces, hogy úgy beszélsz a saját életedrōl, mintha távoli külsō szemlélōje lennél. Így nem lehet érteni, hogy honnan kezdōdött a törés, hogy történt az elszakadás és mi az oka. Lehet, hogy a másik embert nem érdekelted, de az is lehet, hogy te nem törōdtél másokkal. Ez esetben nem csoda, ha mások is elidegenednek tōled, épp úgy ahogy te is tōlük. Ha valamelyikōtök lépéseket tesz a kapcsolat fenntartása érdekében, akkor még menthetō lehet.


Az ilyen panaszkodások elég nevetségesek, mint “nem érdeklem ōket, ōk sem érdekelnek engem”. Akkor most hova sz@rjak?:D Ha te is közömbös vagy másokhoz, akkor elvárod, hogy ōk kötōdjenek hozzád? Akkor nem csoda, hogy elmagányosodsz.

2019. márc. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert nincs megfelelő kommunikáció...
2019. márc. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7


Nem volt ez mindig így. Régen futottam mások után, több csoport legaktívabbja voltam... De le se szarták. Netes csoportokban mindig kiderült, hogy privátoztak, szóval semmit nem ért az aktívság, élőben pedig... hát nem tudom, minden igyekezetem ellenére másokat mindig jobban kedveltek.


Így meg nehéz.

2019. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!