Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire reális elvárás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mennyire reális elvárás, hogy ha én egyetem után közvetlen szeretnék már gyereket?

Figyelt kérdés

Most 20 vagyok, és mire elvégzem a ba-t szeretnék gyereket. Anyagilag, erkölcsileg, kivitelezésben, és tudom, hogy ez sok férfinak esetleg gond lehet, mármint mondjuk, hogy nem érett vagy nincs kész rá

Ki hogy gondolja?



2019. ápr. 24. 23:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%

Ha gyereked lesz,onnantol a gyermeked a fontos....gondolom nem a nagyival akarod felneveltetni.

Nekem korán születtek gyermekeim és az egész életen rájuk áldoztam,hogy mindemnük meglegyen...

Ma is így tennék csak tíz évvel később.

2019. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Ahhoz hogy kapj GYED-et kell némi munkaviszony ha gondolom. Közvetlen egyetem után mennyi munkaviszonyod lesz? Miből fogod te a gyereket eltartani? Stb srb. 20 évesen kicsit felelősségteljesebbnek kéne lenni...
2019. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Keress olyat, aki szintén így gondolja. Én speciel nem akarok gyereket, de nem tudom, miért kell lehurrogni a kérdezőt.
2019. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Mármint nem magam akarom felnevelni, az apjával természetesen, és kész vagyok mindent félretenni és kvázi feláldozni az életem, és természetesen a másik fél tisztában lenne azzal, hogy mik a szándékaim
2019. ápr. 24. 23:16
 5/32 anonim ***** válasza:
54%

Régóta el akarod magad tartatni. "Főállású anyuka". Annyira unom már ezt a sok semmirekellő,munkakerülő fiatalt... Ugyan mire akarsz te gyereket?! Majd ha dolgoztál vagy 3 évet,utána szüljél. Ritka,hogy annyit keres a férfi,hogy el tudjon tartani .. Magyarországon...

Egyébként én is fiatal vagyok, de azt látom,hogy majdnem minden velem egykorú orrba-szájba vállalja a gyereket, és persze Anyuka tartja el...

2019. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Tavaly érettségiztem, most egy évig dolgozok, és szeptembertől megyek vissza suliba, tehát tudom mi a munka, és nem azért akarok 1! gyereket, hogy el legyek tartva
2019. ápr. 24. 23:40
 7/32 anonim ***** válasza:
72%
Hányad éves vagy? Elég beteg a gondolkodasod, tultengenek benned a hormonok szerintem, még párod sincsen de már gyereket akarsz, felaldozni mindent stb. Egy rossz gyerek vagy még te is, én 21 vagyok, férfi, az elmúlt 5 évben 20-at öregedtem, de még most se mernek gyereket vállalni, magamon látom, hogy mennyire bonyolult téma ez, azt a gyereket ám fel is kell nevelni. Nehogy ő szívja meg a kapkodást.
2019. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy mennyire reális az, hogy párom sincs és 3 ev mulva gyereket akarok
2019. ápr. 24. 23:43
 9/32 anonim ***** válasza:
65%

Mi hatan voltunk gyerekek, a szüleink huszonéves koruk közepén indították a gyerekprojektet, a nagyszüleim pedig ~18 éves koruktól. Közel laktunk egyik nagyszüleinkhez, és a szüleink azt csinálták, hogy minden hétvégén elvittek minket hozzájuk, akik örültek a gyerekeknek (és mi is örültünk, jó volt ott felnőni). Így akkor volt idejük hétvégén pihenni. Sokan azt mondják, hogy kizárólag a szülők vehetnek részt a gyereknevelésben, és ha a nagyszülőnek segíteni kell, az már rég rossz. Én nem gondolom így.


Ez a stratégia nem sokban különbözött a "keleti modelltől" (vagy ami régen itt volt). Távol-keleten azt csinálták, hogy a gyerekek nem költöznek el a szülőktől, hanem egy háztartásban lakott több generáció, így spórolnak a költségeken és segítenek a gyereknevelésben. Ez lehetővé teszi, hogy akár a tanulmányok befejezése előtt is gyerekeket vállaljanak. A párkapcsolatokba is elsősorban nem a saját örömeik miatt mentek bele, hanem a hosszútávú kapcsolat (házasság) kiépítése miatt. Ha mindenki 18 éves korától vállalna gyereket, akkor a gyerekek nagy eséllyel úgy nőhetnének fel, hogy mind a 8 darab dédszülője él, és néhány az ükunokáját is láthatná. Számomra ebbe belegondolni is fantasztikus, hogy így ismerhettem volna akár a családom 9 generációját (ükszüleimtől az ükunokáimig).


Ezzel szemben a nyugati modell alapján mindenkit kiraknak otthonról az egyetem után vagy hamarabb, utána 35 éves koráig gyűjt lakásra egy nagyvárosban (természetesen, mert máshol nincs munka) egyedül (természetesen, mert mindenki a boldogságot keresi). Hamarabb nem vállalnak gyereket, mert "mindent megakarunk neki adni". Így rengeteg gyereknek egykeként úgy kell felnőnie, hogy a nagyszüleit sose ismerhette meg, esetleg felnőtté válása előtt elveszíti az egyik szülőt. De legalább 3 évesen már van iphoneja, ami jó (?).


Nagyon furcsa, hogy keleten kiközösítik az embereket és felelőtlennek mondják, ha harmincas korára még nincs gyerekük, nyugaton pedig azért közösítik ki az embereket és titulálják őket felelőtlennek, ha tizenéves korukban már gyereket terveznek. Nem értem.


Én el nem tudom képzelni, hogy hogy nőttem volna fel nagyszülők és testvérek nélkül. Hiába nem tudtak nekünk mindent megadni, mégis boldog gyerekkorunk volt. Ma pedig örülök, hogy a nagyszüleim fele még él, az arcukat sosem fogom elfelejteni, amikor megtudták, hogy dédszülők lettek. :)

26/F

2019. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

Tulajdonképpen szó szerint a semmire akarsz szülni. Nem, ez egyáltalán nem normális és nem reális. Gyereket nem vállalunk 1-2 éves kapcsolatba egy kvázi ismeretlennek. Ahogy anyagi háttér nélkül sem. Neked konkrétan semmilyen kereseted nem lesz, egy fiatal huszonéves férfitól várod azt el, hogy eltartson mindkettőtöket.

Azt már hagyjuk is, hogy sehová nem fogsz kelleni gyerekkel a nyakadban. A legtöbb állásinterjúról tapasztalat nélkül már akkor is elzavarnak, ha csak halvány esélyt látnak rá, hogy gyereked lesz a következő 2-3 évben, hát még ha már eleve van egy gyereked. Egyáltalán minek végzed el az egyetemet ha úgy is a gyereknek akarod szentelni az életed? Akkor már inkább kezdj el dolgozni, hogy legalább halvány esélyed legyen gyerek után normális melót találni.

De inkább csak ne szülj a semmire. Főleg ne ilyen felelőtlen, gyerekes mentalitással ne. De hiába is mondjuk egyébként, te már elkönyvelted, hogy az első jöttmentnek gyereket csinálsz bármilyen háttér nélkül. Kellemes anyagi függést.

2019. ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!