Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normalis ha a ferjem ram...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normalis ha a ferjem ram akarja eroltetni a gyerekvallalast?

Figyelt kérdés
10 eve vagyunk egyutt. Mindigis tudta a ferjem, hogy en nem akarok gyereket, de ugy volt vele, hogy majd meggondolom magam. Egy ideje, van annak ugy 1 eve is konkretan kenyszerit es lelki terror alatt tart. Azt mondja rossz ember vagyok mivel nem akarok szulni es mindenfelet ram hord emiatt, hogy ilyen meg olyan vagyok. Folyton panaszkodik, hogy semmi ertelme gyerek nelkul az eletenek, hogy semmi orome nincs az eleteben, hogy mennyire boldogtalan. En megertem ot es probalom ravenni magam a gyerekvallalasra az o kedveert, de nem erti meg, hogy idore van szuksegem. Mar depresszios es magamba fordulo lettem egy ideje emiatt. Latja, hogy szenvedek a helyzettol. Sokszor sirok es magam alatt vagyok de o folyton azt mondja, hogy jogos amit csinal. En megertem es tudom, hogy igaza van, hogy kell a gyerek, de ugy erzem nagyon rossz modszert valasztott. Megfulladok. Mindig mondja, hogy mindenki megertene, ha elhagyna engem emiatt..
2019. máj. 6. 19:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ideje elválni. Ő saját magát csapta be, te mondtad neki, hogy nem akarsz gyereket. Nem kell semmilyen negatív érzést táplálnod ez iránt. Te voltál, aki helyén kezelte a dolgokat.
2019. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
"En megertem es tudom, hogy igaza van, hogy kell a gyerek" - nem. Nem kell a gyerek, a ferjed meg egy f-a-sz. Ezt ugy mondom, hogy en szeretnek gyereket. A ferjednek egyaltalan nincs igaza, es ilyen onzo, ostoba emberrel akkor se lenne ertelme gyereket vallalni, ha amugy magadtol 15-öt szeretnel 3 ikerparral kozotte. Gondolkozik szerinted az ilyen ember? Nem. Max. addig lat, amig o megcsinalja azt a babat. Utana te leszel ott vele. Te, aki igazabol nem akartad ot (ilyen magikus anyai ösztönökre ne alapozzunk, az lutri), szerinted milyen lelki nyomorek gyerek lesz abbol 18 eves korara? Ha nem akarsz gyereket vallalni, nem kell. A gyerek nem "kell" kerdes. Szerintem az aki ismeri magat annyira hogy tudja hogy neki nem "kell" gyerek, az sokkal elorebb van, mint az aki megnyomoritja magat meg egy gyereket is.
2019. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
4%
10 èves kapcsolatban még idôre van szüksèged?:D Hàny èves vagy?Szerintem elég beteges a gondolkodásod.Lehet jobb is lenne ha nem szülnèl mert nem fogsz foglalkozni a saját gyerekeddel.
2019. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

Azt javaslom, hogy kicsit ignoráld a férjed az életedből. Csak pár napra. Menj a szüleidhez, barátnődhöz. Legyetek külön.


Gondolod végig ezalatt az idő alatt: miért nem akarsz gyereket? (most ne a férjedre gondolj)

Miért nehéz rászánnod magad? Mitől félsz?

Ha erre megvan a válasz és az érved nyomós akkor képzeld el, hogy megszülöd ezt a "nyűg-gyereket" csakhogy a férjed kedvére tegyél. Te még azt sem csinálhatod, mint a legtöbb apaságba rángatott férfi, hogy rálőcsölöd a kölyköt az apára és te csak a munkának élsz onnantól, ő babázzon boldogan. Biológiai okokból te kényszerülsz a gyerek mellé legalább fél évig. Ha most fulladozol, akkor mi lesz? Bezárva egy csecsemővel a négy fal közé, minden áldott nap.


Azért lenne jó ha levegőt tudnál venni, mert most annyira meg igyekszel megfelelni a férjed elvárásának, hogy nem veszed észre, hogy innentől a húrok már nem lazább, hanem egyre szorosabb lesz.

Keríts módot rá, hogy fellélegezhess, átgondold a dolgaid, mert egy gyereket nem lehet majd visszadugni, amikor romokban heversz te is és a házasságotok is.


Ha sikerült rendbe szedni magad, akkor pedig ülj le a párod elé és tiszta fejjel mond el, hogy nem vagy miért nem akarsz babát. Én tudtam a páromról, hogy rendkívül jó apa lenne és családcentrikus is. De nekem sem ment a gyerekvállalás. Így még azt is felajánlottam, hogy akkor váljunk szét, és keressen egy nőt, aki boldogan lesz a gyermekei anyja. Az más kérdés, hogy neki inkább én kellek.


Szóval kérdező, ha ő annyira apa akar lenni, te pedig összeomlasz egy gyerek gondolatától... akkor enged el. Hadd legyen apa. Te pedig felszabadulsz a terror alól.

2019. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
3-as a kèrdezô fèrje tûnik a legèrtelmesebbnek ebben a tôrtènetben aki bár nem tudjuk ki hàny êves de 10 èv kapcsolat utàn vágzik csalàdra.Valòsyînû 30fôlôtt vannak îgy a leginkàbb szellemileg visszamaradottnak a lèrdezõ tûnik.3-as te ezek alapjàn is tudod hogy az apa nem fog tôrôdni a gyerekèvel.Ha kikèred magadnak hogy manapsàg màr csak neked kell mosogatni akkpr azt is vedd tudomàsul hogy ma màr az apàk nagy rèszr ugyanùgy foglalkpzik a gyerekèvel.
2019. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekem csak az az érdekes az egészben, hogy te nem teszed boldoggá? Te nem vagy neki öröm az életében?


Mindenesetre ezt kettőtöknek kell megbeszélni és dűlőre jutni, mert az undorító ha emiatt lelkiterrorban tart téged. Én sem akarok gyereket, úgyhogy még tudom érteni, és mint írtad, ezt a párod is jól tudta.

Szóval jól át kell beszélnetek ezt, de bármit mondanak a környezetedben, - amíg te nem akarod, muszájból, és kötelezettségből tényleg ne szülj azért.

2019. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Téged nem értelek, ha tudtad, hogy ő alapvetően akar puját, akkor minek mentél hozzá?

Őt meg azért nem értem, hogy minek vett el egy olyant, aki nem szaporodik?


Váljatok el!

2019. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Nem, nem normális.


Ha viszont ebben a fontos kérdésben még 10 év után is ennyire szöges ellentétes a véleményetek, akkor lehet, hogy szét kellene válnotok. De előbb próbáljátok meg megbeszélni.

2019. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Ennek így tényleg semmi értelme, ha ő bánt téged, és szerinte te vagy a rossz ember.

3 gyerekem van, imádom őket, az életem értelmei. Ennek tükrében is azt írom, hogy ne szülj, ha te nem szeretnél. Senkinek se lesz jó. A férjednek se, mert szülés után is folyamatosan okot fog találni, hogy terrorizáljon, mert "rossz anya vagy". Az anyaságot pedig nehéz jól csinálni, mert mindenki más jobban ért hozzá. Légyen csillogó a ház, várd főtt étellel, légyen a kicsi csendben, vigyorogjon boldogan és kövéren a kiságyban, szoptass igény szerint, de közben jusson idő mindenre, nézz ki jobban, mint 20 évesen, különben jogos, ha megcsal, és légy ku.rva hálás, hogy eltart, amíg otthon lógatod a lábad.


Nem csoda, ha sok nő úgy is becsavarodik, ha minden vágya egy gyerek. (Nem szülés utáni depresszióról, hanem gyes-betegségről van szó!)


Te nem akarsz gyereket, ő igen. Nem egy az utatok, te jobbra, ő balra, és senki se fog csodálkozni, mert ez így van rendjén.

2019. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd, egyértelműen mások a céljaitok.


Gondolj a gyerekre: ha most a párod kedvéért beleerőszakolod magadat az anyaságba, attól a gyerek még érezni fogja hogy nem szereted úgy szívből, nem is akartad megszülni. Nem jó ezzel a tudattal felnőni.


Ha nem akarsz gyereket, nem baj. Keress egy megértő párt, aki egyetért ezzel, és ne szülj ha nem akarsz.

2019. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!