Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a barátnőm, ha azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális a barátnőm, ha azért veszekszik velem, hogy minden elektromos kütyüt húzzunk ki, ha vihar van?

Figyelt kérdés
Én természeteresen nem szeretnék semmit sem kihúzni és ülni a sötétben, de ő mindig erőlködik, hogy mindent ki kell húzni, tévé, számítógép, hűtő, mikró, mosógép.
2019. máj. 30. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy ő már átélte, amikor a közelben csapott be a villám a trafóba, és seperc alatt ment tönkre tévé, számítógép, hűtő, mikró, mosógép.

A villany maradhat, egy izzót cserélni nem olyan drága. Tudtok olvasni meg társasozni. Mobilozni is, ha nincs bedugva.

2019. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Van villámhárítótok?
2019. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

én nem értek a fizikához :D de régebben az én szüleim is mondták hogy nagy viharban jó kihúzni ezeket a dolgokat, mert ha villám csap a házba, tönkremehetnek a dolgok. mondjuk szerintem itt még mióta 30 éve áll ez a panel, nem történt ilyesmi :D de ha a barátnődnek ez a heppje, szerintem nem nagy cucc, már mindenkinek van mobilja, kibírod azzal azt a 2 órát.


ha meg nem akarod, akkor nézz utána hogy hogyan működik ez az elektromos rendszer és ha nincs rá hatással ez, akkor magyarázd el a barátnődnek.

2019. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Húzd ki az udvarra a porszívót , a telefonját, a hajvasalojat. Atgondja majd
2019. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
gyerekkori nevelés , engem is erre tanítottak de én nem húzom ki.
2019. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alternatív megoldások szerintem erre:


Megegyeztek,hogy amik szükségesek, hűtő,számítógép stb azokat nem húzzátok ki, de amit nem használtok azt meg kihúzzátok.

És osztom az előző válaszoló véleményét, tudtok gyertya mellett társasozni,könyvet olvasni, beszélgetni, fürdeni gyertyákkal stb..ennyit kilehet bírni.


Egyébként nem tudsz valamit arról, hogy átélt esetleg ő vagy egy közeli hozzátartozója ilyesmi rossz élményt?

2019. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Ma már lehet olyan speciális hosszabbítót vagy nem tudom mi a pontos neve venni, ami védi a dolgokat, megéri, párezer forint és minden védve van
2019. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ebből probléma. Amint jön a vihar, egyből letép egy vezetéket, és pár órán át nincs áram a fél megyében.

Nincs vita.

2019. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen normális! Miért akarod kihuzni belöle a vibrijét ha vihar van???????
2019. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ma már lehet olyan speciális hosszabbítót vagy nem tudom mi a pontos neve venni, ami védi a dolgokat, megéri, párezer forint és minden védve van"


Ezek 100-1 (max) 2 ezer (kivételes nagy teljesítményűek 2-pár ezerig) joules határig védenek. Tudod hány joules a villámcsapás?

1 millió.


Ezek a túlfeszvédelmes szutykok nem a villámcsapás ellen lettek kitalálva. Arra teljes mértékben haszontalanok.


Továbbá Azt is érdemes tudni, hogy a villámcsapás nem csak az 'áramkábelen' keresztül megy bele az eszközödbe. Nagyon vígan szétcsesz mindent az utp kábelen keresztül, a koax kábelen keresztül, stb stb.


Tehát nem elég kihúzni a konnektorból a gépeket, hanem minden vezetéket ki kell húzni az eszközből.

2019. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!